Pabianiczanki rozgrywały swój trzeci mecz w obecnych rozgrywkach I. ligi koszykówki. Niestety, ponownie zeszły do szatni pokonane.

Grot TomiQ Pabianice – KS JAS FGB Zagłębie Sosnowiec 46:56 (15:20, 13:15, 6:11, 12:10)

Rywalki szybko dały nam do zrozumienia, że o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo trzeba będzie powalczyć. Grot od samego początku musiał więc gonić wynik przegrywając 0:7. Nie wychodziło nam to jednak najlepiej. Na tablicy widniał już rezultat 6:18, ale nasza gra w końcu ruszyła. Magdalena Grzelak i Joanna Twardowska wzięły się do pracy i szybko zmniejszyły nasze straty do zaledwie 3 punktów, przy stanie 15:18.

W drugiej partii kolejny celny rzut Twardowskiej dał nam nadzieję na wyrównanie. Było już 22:24, ale rywalki rzuciły trójkę i znowu nam odjechały. Tuż przed przerwą przegrywaliśmy 26:35, ale celny rzut Patrycji Kirsz w ostatnich sekundach sprawił, że pabianiczanki zeszły do szatni ze stratą o dwa punkty mniejszą.

Po zmianie stron była więc jeszcze szansa na odrobienie wyniku. Punkty zdobyte przez Kamilę Cichą dawały nadzieje, ale te niestety się nie sprawdziły. Rywalki zdobyły siedem punktów z rzędu i znowu nam odjechały. Pabianiczanki robiły co mogły, ale przed ostatnią kwartą miały 12 oczek straty i ich szanse na zwycięstwo nie były duże.

No i cud się nie wydarzył. W ostatnich 3 minutach meczu nasze dziewczęta rzuciły 7 punktów z rzędu, ale rywalki miały sytuację pod kontrolą i odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie. Natomiast pabianiczanki na pierwszą wygraną muszą jeszcze poczekać.

Kolejny mecz ligowy Grot TomiQ Pabianice zagra w przyszłą niedzielę o godzinie 18:00. Rywalkami wyjazdowego pojedynku będzie MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Gospodynie tego meczu jak na razie zanotowały komplet pięciu zwycięstw.

Grot: Twardowska (11), Danych (2), Pęcina (2), Weronika Dolewa (2), Szałecka (5), Michalak (9), Cicha (2), Szczygieł, Grzelak (9), Kirsz (4).