Już w najbliższy weekend rozpoczną się 42. obchody dni naszego miasta. Aktywne świętowanie rozpocznie się jednak już jutro.

W piątek 14 czerwca o godzinie 19:00 w hali MOSiR-u przy ulicy Grota-Roweckiego odbędzie się mecz pokazowy koszykarz, którzy w minionym sezonie awansowali do 2. ligi. Organizatorzy zapowiadają liczne niespodzianki.

Godzinę później w Parku Wolności na parkingu przy amfiteatrze planowany jest start imprez pod tytułem „Na rolkach pod gwiazdami”. Wydarzenie ma charakter otwarty.

Sobotni plan świętowania wystartuje już o godzinie 9:00. W parku wolności wystartuje Parkrun Pabianice, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów (zgłoszenia i informacje tutaj). W tym samym czasie na Lewitynie rozpocznie się Piknik Crossfit. Zgłoszenia możliwe są bezpośrednio przed piknikiem.

Natomiast o godzinie 9:30 ze Starego Rynku ruszy XIX. Regionalny Rajd Rowerowy. Długość trasy wynosi około 13 kilometrów i przebiegnie ulicami: Stary Rynek (Sobieskiego 14) – Zamkowa – Jana Kilińskiego – St. Moniuszki – T. Kościuszki – M. Skłodowskiej-Curie – M. Konopnickiej – St. Moniuszki – Wiejska – Skośna -Skrajna – Skośna – Wiejska – Jana Pawła II – Świętokrzyska – Widok – Łąkowa – Orla – Generała Stefana „Grota” Roweckiego – J. Kilińskiego – Stadion MOSiR. Zakończenie na stadionie MOSiR-u planowane jest na godzinę 11:30.

Niedziela rozpocznie się od otwartych zawodów strzeleckich. Początek planowany jest na godzinę 10:00 na strzelnicy przy ulicy Parkowej 13. Zgłaszać swój udział można bezpośrednio przed zawodami.

W niedzielę odbędzie się także 13. edycja Biegu Wajsówny. Zgłaszać można się w godzinach 9:45-10:45 w biurze zawodów na ulicy Popławskiej przy Carrefourze. Najmłodsi (rocznik 2012 i późniejsze) oraz dzieci w wieku 8-10 lat będą mieli do pokonania dystans 200 metrów. Młodzież w wieku od 12 do 15 lat oraz od 16 do 19 lat stanie przed dystansem 2400. metrów, a dorośli podzieleni na kategorie wiekowe wystartują na trasie 3600. metrów. Najmłodsi zaczną swoje biegi od godziny 11:00.

Dzieci oraz młodzież do startu potrzebuje pisemnej zgody opiekunów prawnych na udział w imprezie. Poza tym wszyscy uczestnicy powinni okazać się dokumentem pozwalającym na stwierdzenie tożsamości (dowód osobisty lub legitymacja szkolna; w przypadku przedszkolaków potrzebne będzie okazanie dokumentu stwierdzającego tożsamość przez opiekuna prawnego).

REKLAMA
Poprzedni artykułMercedes stał na „kopercie”. Strażnicy wlepili 23-latce mandat
Następny artykułPrzewrócone kajaki i ucieczka… wpław. Policyjna akcja na Lewitynie
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba chodzi o piątek 14. 13 wypadał w czwartek.