Przewrócone kajaki i ucieczka… wpław. Policyjna akcja na Lewitynie

  5
  Grupa młodych ludzi postawiła wczorajszym wieczorem na nogi stróżów prawa po tym, jak do dyżurnego komendy przy ul. Żeromskiego wpłynęło zgłoszenie, że na Lewitynie skaczą z pomostu do wody i głośno się zachowują. Dzisiaj ekipa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sprząta po nich bałagan…

  Interwencja zaczęła się po godz. 20.00. Na miejsce przyjechały policyjne radiowozy. W tym czasie dwie kobiety i dwaj mężczyźni kąpali się w zbiorniku. Funkcjonariusze nakazali im wyjść na brzeg, ale nie wszystkim się to spodobało.

  – Do poleceń wydanych przez policjantów zastosowali się tylko 19-latka i 33-latek – poinformowała nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik komendy powiatowej w Pabianicach. – Oboje zostali wylegitymowani i ukarani mandatami w wysokości 200 zł każdy – za kąpanie się w miejscu objętym zakazem.

  Pozostała „dwójka” (kobieta i mężczyzna) nic sobie nie robiąc z policyjnych nakazów popłynęła na przeciwległy brzeg kąpieliska, po czym… uciekła. Na brzegu zostały rzeczy – torba oraz buty. Policjanci ustalili już dane tych osób.

  – Para zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, czyli kąpiel w miejscu niedozwolonym – dodaje rzecznik.

  To, że na Lewitynie „sporo się działo” potwierdzają pracownicy ośrodka.

  – Przy pomoście jest przystań dla sprzętu pływającego. Zostały przewrócone dwa kajaki. W jednym z rowerów wodnych leżą butelki po piwie. Na pomoście zauważyliśmy duży kamień. Nie wiadomo, po co go tam przynieśli… Sprawdzimy dokładnie sprzęt, czy nie doszło w nim do żadnych uszkodzeń – mówi Krzysztof Krygier.

  5
  Dodaj komentarz

  1600
  3 Wątki komentarzy
  2 Odpowiedzi do komentarza
  0 Obserwujący
   
  Wzbudzający najwięcej reakcji
  Najciekawszy wątek
  5 Autorzy komentarzy
    Subskrybuj  
  najnowszy najstarszy oceniany
  Powiadom o
  what

  W tym mieście nie będzie lepiej / ładniej / porządniej (niepotrzebne skreślić), dopóki tutejsza patologia będzie miała nieograniczony dostęp do miejsc typu Lewityn.
  Dziękuję.

  Pieter

  A najgorsze jest to, ze możliwe, iż ta patologia zyje za nasze pieniądze. Mają zasiłki, dodatki, mieszkania komunalne czy socjalne. Nic w życiu robić nie muszą. A reszta ciężko pracuje i płaci na to.

  Tom

  „Na pomoście zauważyliśmy duży kamień. Nie wiadomo, po co go tam przynieśli…”
  Może chcieli się do niego przywiązać linką i skoczyć do wody…

  Anna

  200 zł śmieszne. Powinni jeszcze 0 dopisać może innych by coś nauczyło.

  gacy

  200 zł myślę że bardziej by ich zabolały prace społeczne np sprzątanie lewityna przez pół roku po takich idiotach jak oni sami