Strona główna Na sygnale Przewrócone kajaki i ucieczka… wpław. Policyjna akcja na Lewitynie

Przewrócone kajaki i ucieczka… wpław. Policyjna akcja na Lewitynie

5
Grupa młodych ludzi postawiła wczorajszym wieczorem na nogi stróżów prawa po tym, jak do dyżurnego komendy przy ul. Żeromskiego wpłynęło zgłoszenie, że na Lewitynie skaczą z pomostu do wody i głośno się zachowują. Dzisiaj ekipa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji sprząta po nich bałagan…

Interwencja zaczęła się po godz. 20.00. Na miejsce przyjechały policyjne radiowozy. W tym czasie dwie kobiety i dwaj mężczyźni kąpali się w zbiorniku. Funkcjonariusze nakazali im wyjść na brzeg, ale nie wszystkim się to spodobało.

– Do poleceń wydanych przez policjantów zastosowali się tylko 19-latka i 33-latek – poinformowała nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik komendy powiatowej w Pabianicach. – Oboje zostali wylegitymowani i ukarani mandatami w wysokości 200 zł każdy – za kąpanie się w miejscu objętym zakazem.

Pozostała „dwójka” (kobieta i mężczyzna) nic sobie nie robiąc z policyjnych nakazów popłynęła na przeciwległy brzeg kąpieliska, po czym… uciekła. Na brzegu zostały rzeczy – torba oraz buty. Policjanci ustalili już dane tych osób.

– Para zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, czyli kąpiel w miejscu niedozwolonym – dodaje rzecznik.

To, że na Lewitynie „sporo się działo” potwierdzają pracownicy ośrodka.

– Przy pomoście jest przystań dla sprzętu pływającego. Zostały przewrócone dwa kajaki. W jednym z rowerów wodnych leżą butelki po piwie. Na pomoście zauważyliśmy duży kamień. Nie wiadomo, po co go tam przynieśli… Sprawdzimy dokładnie sprzęt, czy nie doszło w nim do żadnych uszkodzeń – mówi Krzysztof Krygier.
REKLAMA
Poprzedni artykułDni Pabianic na sportowo. Sprawdź co i jak
Następny artykułPijacki rajd 33-latka. Jechał rozbitym autem i na feldze…
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W tym mieście nie będzie lepiej / ładniej / porządniej (niepotrzebne skreślić), dopóki tutejsza patologia będzie miała nieograniczony dostęp do miejsc typu Lewityn.
Dziękuję.

A najgorsze jest to, ze możliwe, iż ta patologia zyje za nasze pieniądze. Mają zasiłki, dodatki, mieszkania komunalne czy socjalne. Nic w życiu robić nie muszą. A reszta ciężko pracuje i płaci na to.

„Na pomoście zauważyliśmy duży kamień. Nie wiadomo, po co go tam przynieśli…”
Może chcieli się do niego przywiązać linką i skoczyć do wody…

200 zł śmieszne. Powinni jeszcze 0 dopisać może innych by coś nauczyło.

200 zł myślę że bardziej by ich zabolały prace społeczne np sprzątanie lewityna przez pół roku po takich idiotach jak oni sami