Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Dlaczego warto stosować naturalny balsam do ciała?

Dlaczego warto stosować naturalny balsam do ciała?

0

Marzysz o odżywionej, sprężystej skórze? To możliwe dzięki odpowiedniej diecie, stylowi życia, a także pielęgnacji. Pomają w tym również odpowiednie kosmetyki, np. takie jak naturalny balsam do ciała. Dlaczego dokładnie warto sięgnąć po taki preparat oraz co powinien mieć on w swoim składzie, aby korzystnie wpływał na stan cery? Sprawdź!

Naturalny balsam do ciała i jego działanie

Aplikacja takich preparatów to przede wszystkim nawilżenie i odżywienie. Aby jednak było to możliwe, balsam do ciała naturalny powinien posiadać odpowiednie substancje w swoim składzie. Są to przede wszystkim olejki, ekstrakty roślinne i witaminy, które całościowo odżywiają cerę i sprawiają, że jest ona w zdecydowanie lepszej kondycji. Oczywiście takie produkty mogą mieć różne właściwości. Jedne lepiej sprawdzają się do nawilżenia, inne działają antycellulitowo, a jeszcze inne łagodzą podrażnienia. Koniecznie trzeba więc zastanowić się, na jakich dokładnie cechach nam zależy i jakiego efektu oczekujemy.

Zalety naturalnych balsamów do ciała

Kosmetyki nakładane na tak dużą powierzchnię skóry jak balsamy powinny być szczególnie bezpieczne. Naturalne balsamy świetnie sprawdzają się w tym zakresie, nie mają bowiem w swoich składach podrażniających składników takich jak SLS, konserwanty, parabeny, a także zapychające oleje mineralne. Mogłyby one działać destrukcyjnie zwłaszcza na wrażliwą cerę, a także skłonną do podrażnień. W takiej sytuacji kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze i zdecydowanie warto je wybrać.

Dodatkowym atutem jeśli chodzi o naturalne preparaty jest to, że w ich składach można znaleźć również wiele innych, odżywiających składników, w tym ekstraktów roślinnych, witamin i minerałów. Ich wpływ na skórę jest zbawienny, zwłaszcza odwodnioną oraz taką, która od dłuższego czasu nie była we właściwy sposób pielęgnowana. Oczywiście taki preparat warto dopasować do tego, z jakimi problemami mierzy się nasza cera. Czy jest odwodniona? A może przejawia pierwsze oznaki cellulitu? Jeśli tak, to warto kierować się właśnie tymi wyznacznikami i na tej podstawie wybierać balsamy pielęgnacyjne.

Jak aplikować naturalny balsam do ciała?

Kluczem do sukcesu jest oczywiście to, aby taki preparat był aplikowany we właściwy sposób. Poza zaleceniami producenta warto stosować się też do kilku ogólnych zasad. Jedną z nich jest to, aby balsam aplikować po kąpieli. Dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona i nawilżona, przez co skuteczniej chłonie składniki odżywcze.

Zaleca się także, aby robić to po wykonaniu peelingu. Usuwanie zrogowaciałego naskórka nie powinno być oczywiście przeprowadzane codziennie, a średnio raz na tydzień. Oczyszczona skóra ponownie bowiem lepiej chłonie składniki aktywne zawarte w kosmetykach do pielęgnacji, co sprawia, że prezentuje się w znacznie lepszy sposób.

Z użyciem balsamu warto wykonać także masaż. Pozwoli on jednak nie tylko na lepsze wchłanianie się preparatu, ale również na odprężenie. Masaż poprawia dodatkowo działanie produktów o działaniu antycellutiowym, które tym samym docierają w głębsze warstwy skóry.

Gdzie kupić naturalny balsam?

Na szczęście znalezienie odpowiedniego produktu nie powinno być trudne. Takie kosmetyki są bowiem dostępne również w drogeriach internetowych oraz stacjonarnych, które oferują szeroką gamę preparatów do pielęgnacji. Mają też najlepszą ofertę cenową, również jeśli chodzi o produkty eko, bio i vegan.

Jak doskonale widać, zdecydowanie warto stosować naturalne balsamy do ciała. Oczywiście tylko wtedy, gdy zależy nam na tym, aby cera była odżywiona, elastyczna i doskonale się prezentowała.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments