Strona główna Aktualności Z miasta Miasto podnosi podatki od nieruchomości. Najbardziej „oberwą” przedsiębiorcy

Miasto podnosi podatki od nieruchomości. Najbardziej „oberwą” przedsiębiorcy

50
Radni miejscy zatwierdzili podwyżkę podatków od nieruchomości przygotowaną przez urzędników z ratusza. Od nowego roku średni przedsiębiorca działający na powierzchni 500 m² będzie musiał dołożyć do interesu blisko 1600 złotych rocznie.

Urzędnicy z prezydentem Pabianic na czele tłumaczą, że w związku z ” reformą fiskalną Polski Ład, a w ślad za tym zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, co wiąże się z niższymi wpływami z tytułu udziałów w podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, subwencji oświatowej, wyrównawczej, a zwłaszcza rekordowymi wzrostami niezbędnych wydatków na energię i usługi, miasto zmuszone jest do poszukiwania dodatkowych źródeł dochodów bieżących, które pozwolą na uzupełnienie części brakujących kwot na realizację obligatoryjnych zadań.”

Tak jak w przypadku mieszkań czy domów podwyżka zapewne nie będzie mocno odczuwalna (za 100-metrowy dom zapłacimy rocznie 11 złotych więcej), to dla przedsiębiorców kolejne „daniny” mogą być mocno obciążające.

Od nowego roku pabianicki przedsiębiorca będący właścicielem nieruchomości za prowadzenie w niej firmę będzie musiał zapłacić 28,78 za m². W tym roku stawka wynosiła 25,74 zł co daje nam podwyżkę na poziomie 11,8%. Warto jednak zwrócić uwagę, jak ten podatek wzrasta na przestrzeni lat. W 2019 roku wynosił 21,50 zł, w 2020 roku – 23,90 zł. W 2021 roku ze względu na ciężką sytuację związaną z koronawirusem nie podniesiono podatków. Jednak na przestrzeni 4 lat mamy podwyżkę o 33,9%.

Urzędnicy sami wyliczyli i po kieszeni dostanie przeciętny właściciel firmy.

Tak natomiast wzrośnie podatek dla osób prywatnych: budynki mieszkalne z 89 gr na 1 zł, grunty z 54 gr na 61, a garaże z 8,68 zł na 9,71.

Przeciwko podwyżce głosowali radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

REKLAMA
Poprzedni artykuł70. rocznica ślubu państwa Kosterów
Następny artykułDlaczego warto stosować naturalny balsam do ciała?
Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dziękujemy

Właśnie tak się robi inflację. Dziękujemy. Chronią przed inflację jak lidl sprzedając cukier po 5.50 a w niemieckim lidlu po 4.50

Brawo! Wykończyć prywaciarzy! Tylko państwówka i koncerny zostaną. Brawo! Brawo! 🙂

Kowalski – normalna cena u przedsiębiorcy, dla urzędnika, cena Kowalskiego razy dwa.

Czyli wiadomo, że wykonawca Zamkowej będzie żądał korekty za wykonane prace $$$

Panie Przemku bardzo cenię Pana wkład w informowanie mieszkańców ale bardzo proszę przestać szczuć opinie publiczną na urzędników. Urzędnik nie decyduje o żadnych sprawach w urzędzie. Urzędnik wykonuje wyłącznie decyzję i zarządzania Prezydenta i uchwały Rady Miasta. Żaden urzędnik nie podejmuje decyzji o podwyżkach a co najwyżej przygotowuje decyzję czy uchwałę na polecenie organu decyzyjnego czyli prezydenta i rady. Dość żenujące jest stawianie urzędników zwanych potocznie również przez tego typu artykuły urzędasy za współwinnych podwyżką i całemu złu w mieście. Niech Pan mi wieży że większość urzędników wykonuje wyłącznie czarną robotę i to za grosze dlatego proszę o więcej szacunku.… Czytaj więcej »

Nigdzie nie napisałem że rada przygotowuje oczywiście że rada zatwierdza bo jest organem stanowiącym. Zastępca, skarbnik, sekretarz nie są organem. Organami gminy jest prezydent i rada i to oni decydują. Oczywiście rozumiem że prezydent się doradza itd ale on ostatecznie podejmuje decyzję nie urzędnik. Nie ma czegoś takiego jak wydana decyzja przez urzędnika. Decyzję wydaje prezydent. Pracownicy urzędu przygotowują projekt decyzji – uchwały. A wydaje i zatwierdzają organy. Opracowanie projektu nie jest równoznaczne z podejmowaniem decyzji. Urzędnik nie rządzi i nie ma takich kompetencji dostaje wyłącznie polecenie przygotowania czegoś. Treść Pana artykułu ma jednoznacznie pokazać że współwinni są urzędnicy podwyżek… Czytaj więcej »

Ale skoro pan wie że prezydent, to czemu nie nazywa pan rzeczy po imieniu?? strach ?? Lepiej napisać urzędnik??czy jak prezydent zarabia 20 tysięcy brutto to znaczy że każdy urzędnik tak ma i artykuł powstanie,,,,urzędników stać na podwyżki podatków??zgadzam się z przedmówca , słabe to jak na „niezależne” media

To widać lubi pan strach skoro dodaje pan takie komentarze jak wyżej 😀😀😀, czyli za te komentarze są winne MEDIA (Pana tok rozumowania)

Powiem tak – co by Pan nie powiedział ,oczywiście nikt nie jest za nic odpowiedzialny. Wszyscy obrażają się na słowo urzędnik – a kimże są ??? Można IM (urzędasom)powiedzieć tylko dobre słowa , należy chwalić , chwalić i tylko chwalić ichnie poczynania. Wytłumaczył Pan w sposób JASNY kto jest kim!. .Nauczyli się nowomowy rządzących i pieją jak PIS. To nie my , my zabetonować miasta nie pozwolimy,zrobimy wszystko szybko i skutecznie, jesteśmy w porozumieniu, rozmawiamy o problemach poradzimy sobie,mamy co potrzeba,,pytamy mieszkańców , robimy wszystko by………..Fakty są jednak inne – bylejakość wykonania inwestycji , wielokrotnie przesuwane terminy realizacji, mnogość (zamknięcie… Czytaj więcej »

Decydujące zdanie maja radni głosując za podwyzka podatków. Radni tez mogą być inicjatorami uchwał i nie patrzeć na to co im ewentualnie przygotuje prezydent

„Miasto zmuszone jest do poszukiwania dodatkowych źródeł dochodów bieżących” – w ten sposób Mackiewicz nazywa okradanie pabianiczan poprzez narzucanie im coraz wyższych podatków.
To po prostu klasyka złodziejskiej, PiSowskiej mentalności w wykonaniu władz miasta – skoro nie potrafią sami zarobić to ukradną innym podnosząc im podatki.

PIS obniżył podatki i też był krzyk, bo spadły dochody samorządów. A nasze władze miasta są, zdaje się, z KO, więc ten komentarz z d..y

Jan to nie jest do końca tak jak mówisz. Zmiana przepisów o ryczałcie oraz podniesienie efektywnej składki opodatkowania na zasadach ogólnych oraz w szczególności podatku liniowym (składka zdrowotna!!!!), Spowodowały że istotna część przedsiębiorców przeszła na ryczałt. I teraz psikus jest taki, że ryczałt w całości zasila budżet państwa a zasady ogólne/liniowy idą w jakimś procencie do kas gmin z zasady. Nieład morawieckiego niejako wypchnął część ludzi na ryczałt tym samym ograniczając dochody gmin. I tu się zaczyna polityka, bo o przekazaniu tych pieniędzy decydują państwo z PiS, a nie matematyka. Z tad znaczne spadki dochodów gmin spod znaku tuska (jak… Czytaj więcej »

Jan nie napisał , że władze są z KO , tylko napisał , że to działania w stylu PIS , trzeba czytać ze zrozumieniem a nie odpowiadać z d..y

Jan napisał , że to PISowska mentalność a nie , że władze miasta są z PISu , czytaj ze zrozumieniem zanim odpowiesz na komentarz z d..y

Ok, mam nadzieję, że zrozumiałem: według Tubylca i Jana (w obronie którego Tubylec wystąpił) pabianickie władze miasta z Koalicji Obywatelskiej działają w stylu PIS i mają pisowską mentalność. Nawet w kabarecie by czegoś takiego nie wymyślili.

Najpierw przedsiębiorcy następnie podniosą opłaty za wszystko co możliwe. Wina dwóch stron rządu i prezydenta miasta. Trzeba najpierw za drożyznę podziękować wszystkim co na pis głosowali a dopiero później po rajcach miejskich jeździć.

Kolejny dowód na to że Polska jest poligonem doświadczalnym dla „nowego porządku” zainaugurowanego przez Klausa Schwaba w Davos. Zarżnięcie drobnych przedsiębiorców i oddanie rynku państwowym molochom oraz potężnym korporacjom to tylko część większego scenariusza. I nie miejcie złudzeń, podpisały się pod nim wszystkie partie na naszej scenie politycznej.

Last edited 1 rok temu by Witek

Musisz albo zmienić, albo zwiększyć dawkę.

proponuje sam odstaw propagandę głównego ścieku. Albo w sumie nie. Chce zobaczyć twoja minę jak obudzisz się z ręką w nocniku.

Wiem wiem. O nowym porządku, depopulacji i rządzie światowym była mowa już w pierwszych odcinkach „Z archiwum X”. Oglądałem w 1996 roku na dwójce. Wtedy mówili, że nowy porządek zostanie wprowadzony 22 grudnia 2012. Jak widać, nie wypaliło. Czekałem następne 10 lat. No teraz to już musi wypalić.

Wszystko to jest zawarte w jego książce pt. Wielki reset.

W jego książce. Oraz w Gwiezdnych Wojnach. First Order.

bandai-star-wars-first-order-stormtrooper-112-scale-plastic-model-kit~2.jpg

Panie Mackiewicz! Mieszkańcy dziękują za całkowicie rozkopaną, zabetonowaną Zamkową. Przedsiębiorcy za najwyższe podatki. A pracownicy zapamiętają że podwyżka dla pana w tym roku wyniosła ok. 7.000 zł a im zaproponowano 400-500 zł. Wszyscy podziękują panu niebawem.

A w jaki to sposób mu podziękują?

Mam nadzieję, że przy najbliższych wyborach…

To on będzie gdzieś kandydował?

Bardzo dobre pytanie. Ludzie protestują bo ich sędzia chce wsadzić naszego sędziego, bo aborcja, bo rocznica, bo dziewuchy. Co innego kiedy państwo stopniowo ogranicza wolności obywatelskie i łupi nas podatkami, nie to wtedy jest ok. Opozycja nie protestuje bo liczy, że za chwilę to oni będą doić i ograniczać, grupa ściskająca ster władzy to wiadomo, nie będą przeciw sobie protestować. I tak stado baranów poganiane przez dzielnych pasterzy przy pomocy zaprzyjaźnionych szczekaczek brnie dzielnie do rzeźni. Jeśli chodzi o nasze podwórko to może na początek rodzimi przedsiębiorcy zwyczajnie przestaną obsługiwać prezydenta i radnych, może trzeba w każdym sklepie i zakładzie… Czytaj więcej »

Bardzo dobre rozwiązanie. Niech przedsiębiorcy wywieszą. Przy okazji niech z ich usług przestaną korzystać wyborcy tych ze zdjęć.

Bardzo dobrze opisał takich jak Ty na początku komentarza.

Bardzo nie interesuje mnie to.

Odpowiedź godna tych że zdjęć, oni też mają nas w d…

Już jeden Pisi drukarz, też niektórym odmawiał obsługi. Widzę, że ma godnych naśladowców. Tak, że… tego.

Hehe no idealnie ten pisi tamten paltfusowaty i tak skaczcie sobie do gardeł. Rasowe partyjne dobrze wytresowane ratlerki.

Za najem garaży też się wzięli – od października z 3,23 na 7 zł (netto za M2). W perspektywie jeszcze waloryzacja po nowym roku około 20 procent. W moim przypadku z 60 złotych we wrześniu do 160 złotych po nowym roku.
PO nowym roku nam wszystkim „wyjdzie bokiem”’…

Teraz kolej na następną podwyżkę wynagrodzenia Pana Prezydenta o jego kolegów. Przecież należy się im!

To najgorszy zarząd miasta odkąd pamiętam. Przebili nawet Dychtę. Nikt tak tego miasta nie zniszczył. Nikt tak nie zubożył mieszkańców. Hańba Haburze i Mackiewiczowi.

Najlepiej jak zaczną od siebie czyli obniżenia pensji , redukcji etatów w urzędzie, itd . Po nowym roku podniosą sobie wynagrodzenie bo wszystko drogie .

A myślałem że dostałem już podwyżkę wszystkiego (oprócz wypłaty), a tu jeszcze grunty się znalazły do podwyżki 🙂

kocham władze PO SUPPPPERRRRRRRRRRRRRRR Miasto odetchnie Remonty bedą szły jak z płatka

LUDZIE! PRZECHODŹCIE NA PRAWO NATURALNE! OLEWAJCIE SYSTEM, BO WAS ZJEDZĄ! NA CO WY CZEKACIE???

Folia na głowie zaczęła zbyt uciskać ostatni pozostały zwój nerwowy 🧐

Ty zamiast folii masz kajdany i kulę u nogi, niewolniku

Wypowiedzialeś już prawo morskie, czy jakie tam, we wszystkich urzędach w Polsce? Czy może o którymś urzędzie zapomniałeś? 😁😁😁😁

Co Ty tak ciągle z tą folią, sklep jakiś prowadzisz i reklamę uskuteczniasz ?