Strona główna Sport Koszykówka Dekorex pewny gry w play-off

Dekorex pewny gry w play-off

0

Dekorex pokonał w zaległym meczu AZS Uniwersytet Warszawski i jest pewny gry w fazie play-off.

AZS Uniwersytet Warszawski – Dekorex Pabianice 39:55 (11:25, 17:4, 11:12, 0:14)

Mecz w stolicy rozpoczął się od prowadzenia gospodyń 2:0 po celnym rzucie Sylwii Zabielewicz. Już po 20 sekundach do remisu doprowadziła Angelika Kowalska i aż do początku trzeciej kwarty rywalki nie zdołały ponownie wyjść na prowadzenie. Co prawda po tym jak Kowalska podwyższyła na 4:2 zaraz do remisu doprowadziła ponownie Zabielewicz, ale przez kolejne minuty trafiały tylko nasze i po niespełna 4 minutach było 11:4 dla nas. Trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty głównie za sprawą seryjnie zdobywanych punktów przez doświadczoną Leona Jankowską prowadziliśmy już 19:9. Celne trafienia Bogackiej Dziwińskiej w samej końcówce pozwoliły zakończyć pierwszą odsłonę wynikiem 25:11.

W drugiej kwarcie rywalki zaczęły odrabiać straty i po sześciu minutach przegrywały już tylko 21:25. Wtedy dwoma celnymi dwójkami popisała się Jankowska i odskoczyliśmy na osiem punktów. Gospodynie nie zamierzały jednak odpuszczać i po dwóch celnych osobistych, jednym rzucie za dwa i jednej trójce Magdaleny Romanek na przerwę schodziły przegrywając tylko 28:29.

Po przerwie znów punktowały rywalki i po celnych rzutach za dwa Bieniek Zabielewicz w 22. min prowadziły 32:29. Wtedy do roboty wzięły się nasze z rzutu osobistego trafiła Kowalska, dwukrotnie za dwa Sobczyk i dwukrotnie za dwa Jankowska i było 33:37 dla nas. Rywalki odpowiedziały w trzeciej kwarcie trzema celnymi wolnymi i trójką Marciniak co przy celnym rzucie za dwa L. Jankowskiej i dwóch wolnych Kowalskiej oznaczało, że przed ostatnią kwartą prowadziliśmy tylko 41:39.

Ostatnia kwarta to popis zawodniczek z Pabianic, które zdobyły 14 pkt. nie tracąc żadnego. Właściwie to dokonały tego dwie zawodniczki – Leona Jankowska i Joanna Bogacka. Ta pierwsza trafiła trzy wolne i dwa razy za dwa, a Bogacka dwie dwójki i jedną trójkę. Ostatecznie wygraliśmy więc 55:39, a zwycięstwo zapewniło nam awans do fazy play-off.

Punkty dla Dekoreksu zdobywały: Jankowska 22, Bogacka 13, Kowalska 9, Dziwińska 7 i Sobczyk 4. Ponadto grały: Błaszczyk, Krajewska i Szałecka.