Strona główna Styl życia Czym charakteryzuje się dobry domek narzędziowy?

Czym charakteryzuje się dobry domek narzędziowy?

0

Wiosna to czas, w którym chętnie przeprowadzamy rozmaite prace remontowe, zarówno w domach, jak i ogrodach. Często rozpoczynamy również działania związane z organizacją naszej przestrzeni: kosimy trawniki, odświeżamy meble i sprawdzamy od dawna nieużywany sprzęt ogrodowych.

Niestety wiele osób większość narzędzi trzyma w różnych nieusystematyzowanych miejscach naraz jak garaż, strych, piwnica. W rezultacie, gdy potrzebna jest pilna naprawa usterki, rozpoczynają się poszukiwania śrubokrętów, wiertarek czy podstawowego pędzla.

Na szczęście, miłośnicy majsterkowania, również w tej kwestii mogą liczyć na szereg udogodnień. Jednym z najważniejszych są praktyczne domki narzędziowe. O czym należy pamiętać podczas ich wyboru? Czym charakteryzuje się funkcjonalny domek na narzędzia? Odpowiedzi na te pytania udzielamy poniżej.

Domek na narzędzia: dlaczego warto?

Wszelkie domki na narzędzia to doskonały patent na to, aby zapanować nad chaosem i bałaganem. Stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie porządek i zorganizowanie. Ze względu na zróżnicowanie rynku ogrodowego, obecnie możemy spotkać wiele modeli tak zwanych “narzędziowni”, które różnią się z uwagi na swoje przeznaczenia. Najważniejsze jest jednak to, aby domek nie tylko dobrze komponował się z wyglądem ogrodu, ale również spełniał swoją funkcję podczas codziennego użytkowania.

Cechy, na które warto zwrócić uwagę

Zanim zdecydujemy się na pierwszą spotkaną propozycję, warto jasno określić swoje oczekiwania, uwzględniając poniższe cechy.

Wielkość domku na narzędzia

Możemy spotkać narzędziownie o różnych rozmiarach. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby pomieściła podstawowe narzędzia i najpotrzebniejsze sprzęty, wówczas nie powinna być mniejsza niż 200×130 cm. Jeżeli dysponujemy jednak dużą przestrzenią, warto wybrać nieco większe domki, które pomieszczą np. meble ogrodowe, rowery, czy inne akcesoria lub dopasować odpowiednią drewutnię, która idealnie nada się do składu drewna do kominka.

Materiał

Obecnie na rynku możemy wyróżnić poniższe rodzaje domków na narzędzia.

  • Drewniane domki na narzędzia: drewno to z pewnością jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do budowy narzędziowni. Jest wytrzymałe, a ponadto świetnie wpisuje się w naturalne otoczenie ogrodu. Jednak warto pamiętać o tym, że w przypadku drewnianego domku, konieczna jest okresowa konserwacja np. poprzez odmalowanie. Pielęgnacja domku zapewnia atrakcyjny wygląd, który cieszy oko zarówno właściciela jak i jego znajomych oraz sąsiadów.
  • Plastikowy domek na narzędzia: z pewnością jest to jedna z najtańszych opcji, jednak cena w tym przypadku przekłada się na jakość i estetykę. Jeżeli jednak decydujemy się na ten rodzaj, warto wybrać takie domki plastikowe, które będą teoretycznie odporne na zmienne temperatury oraz promieniowanie UV, które spowoduje także ich wyblaknięcie. Plastikowe domki właściwie uniemożliwiają ich odnowienie czy odświeżenie w rozsądnych kosztach.
  • Blaszane domki narzędziowe: najczęstszym materiałem stosowanym do produkcji tego rodzaju narzędziowni jest stal nierdzewna, ocynkowana lub po prostu aluminium. Cechami, które je wyróżniają, jest przede wszystkim: lekkość, względnie cena oraz odporność na korozję. Dużym minusem są natomiast względy estetyczne. Te domki są krótko mówiąc – brzydkie.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą na wybór, nowoczesnego i funkcjonalnego domku na narzędzia, który będzie spełniał swoją funkcję przez wiele sezonów.

Szukasz drewnianego domku ogrodowego, gospodarczego bądź altany? Sprawdź: https://drewnolandia.pl/

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments