Strona główna Aktualności Z miasta „Czy w tym dniu potrafimy być razem?”

„Czy w tym dniu potrafimy być razem?”

2

Podczas miejsko-powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, prezydent Grzegorz Mackiewicz apelował szacunek do wolności.

Obchody tradycyjnie rozpoczęły się od mszy św. Następnie poczty sztandarowe, delegacje i mieszkańcy zgromadzili się na placu przed pomnikiem Legionisty. Tam przemawiali: prezydent Grzegorz Mackiewicz i starosta Krzysztof Habura.

– Dziś świętując i wspominając tamte czasy musimy sobie zadać pytanie czy umiemy docenić i podchodzić entuzjastycznie do tych wartości, które mamy wywalczone przez pokolenia naszych przodków. Czy w tym dniu potrafimy być razem i tak od serca cieszyć się, że mamy wolną i niepodległą Polskę – pytał prezydent podczas oficjalnej przemowy. – To własnie ten dzień powinien być wspaniałej i ogólnopolskiej radości. Tego życzymy, byśmy poczuli tę niezwykłą wartość.

Następnie harcerze odczytali Apel Pamięci i złożone zostały kwiaty przed pomnikiem. Parlamentarzystów reprezentował senator Maciej Łuczak.

O godz. 11.11 ruszył II Bieg Niepodległości (ZDJĘCIA).

REKLAMA
Poprzedni artykułBiegną, idą, jadą (ZDJĘCIA)
Następny artykułDaewoo w ogniu
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Daj Pan spokój Jandzie. Nie znasz Pan, innych , którzy naubliżali naszemu narodowi, gorszym sortem ?

Zapomniałeś o TVP Info i Wiadomościach. Prezio nie łączy a dzieli swymi wypowiedziami. Nawet wczoraj… A prawda jest tylko jedna, i nie trzeba jej szukac żadnym rozumen. To Polska i polski naród !
Widocznie dla Ciebie Janda, to też autorytet, że się jej komentarzami posiłkujesz ? Ja nie wymyśliłem lewactwa, hołoty, pedałów, tylko Twoi pupile z PIS. Ooo i jeszcze lemingów…