Strona główna Aktualności Z miasta Czy to koniec budek z hamburgerami?

Czy to koniec budek z hamburgerami?

13

PSS Społem prowadzi negocjacje ws. pozyskania działki przy Kilińskiego 5, gdzie od lat stoją budki z hamburgerami. 

– W związku z planami poszerzenia parkingu w centrum, PSS Społem jest zainteresowana pozyskaniem terenu przy Kilińskiego 5 w zamian za inną działkę. Rozpoczęły się rozmowy – potwierdza Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

Od stycznia zamknięty jest tamtejszy szalet miejski. Osobie wynajmującej pomieszczenia nie opłacało się prowadzenie publicznej toalety, z której rocznie korzystało 400-500 osób.

– Wykonawca usługi wystąpił o renegocjację warunków umowy i podwyższenie z początkiem 2017 roku ryczałtowej stawki do 7 626 zł za miesiąc, w związku ze zmianą ustawy o minimalnym wynagrodzeniu o pracę. Wobec czego koszt utrzymania obiektu wzrósłby ponad dwukrotnie. Wcześniej koszt utrzymania wynosił 3259 zł miesięcznie. W związku z tym umowa na prowadzenie szaletu miejskiego przy Kilińskiego 5 została wypowiedziana.- wyjaśnia Klimek.

Umowy na wynajem terenu pod budki z hamburgerami obowiązują do końca tego roku. Dalsze decyzje będą zależały od negocjacji na linii PSS Społem –  ratusz.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Proponuję zburzyć ten PRL -owski bunkier SDH żeby bylo miejsce do parkowania !

Pabianice są piękne mamy super zorganizowaną ulice Zamkową, a wisienką na torcie jest zbudowany niedawno bo 40 lat temu dom handlowy taki nowoczesny super!

Ja kupę robie w ratuszu… tam za darmo można narżnąć 😀

te „budki” + „ekipa” wysiadująca na ławeczkach przed naszym Spółdzielczym Domem Handlowym – SDH Trzy Korony = wizytówka naszego miasta … CENTRUM, którego chyba nikt nam nie zazdrości … 🙂

DO Gość -Przecież jak zrobią tam parking i strefę parkowania to na pewno będziesz parkował gdzieś na ulicy lub markecie, żeby tylko nie wrzucić złotówki!

Ten SDH to jakaś masakra, radzę sprawdzać daty ważności, wszelkie musztardy, puszki, majonezy PRZETERMINOWANE albo na granicy ważności. Nikt tego nie sprawdza. Kilogram kurzu na pólkach, półki na pieczywo nie widziały ścierki od dawna.

proponuje na SDH zdjęcie Prezesa widziałem takie w Chinach

Proponuje zdjęcie jedynego słusznego wodza naszego powiatu hihi

Prawnuki naszych prawnuków pewnie będą oglądały tego kloca „esdecha” komunistycznego 😀

Oda do esdechu.

Gdzie tak pędzisz w swym pośpiechu ? aaaa biegnę do esdechu…
O esdechu nasz bezdechu, poczekalnio nasza zimą kiedy do 262 jeszcze 90 minut.
Nie bądź smutny nie bądź zły zakupy w esdechu odmienią życie Ci 😀

To są jakieś jaja!
Ścisłe, bezpośrednie centrum miasta. Sam środek miasta, główne skrzyżowanie, wizytówka miasta. I co tam mamy? Brudny bunkier z lat PRL-u, plastikowe budki, świadectwo wesołego rozkwitu 😉 lat 90, KIBEL miejski i… parking. A tutaj chce się jeszcze powiększyć parking? Na Boga, powinno się zaadaptować ten teren godziwie, a przede wszystkim zdjąć, bądź chociaż „umyć” łuskę z obiektu SDH! Zdaję sobie sprawę, że go raczej nie sprzedadzą (lokalizacja), ale miejsce, gdzie Społem posiada teren powinno być odpowiednio reprezentacyjne! Z pewnością by się to zwróciło w jakiś sposób!

Z kiblem to powiem szczerze przydały by się jakieś tojtoje na mieście. Jak idę na spacerek w sobotni wieczór a markiety zamknięte to gdzie iść siku? A SDH powinno się zburzyć, zrównać z ziemią i zrobić albo jakiś park z pomnikiem np.wrakiem tupolewa, albo takie targowisko jak w Krakowie na Kazimierzu: ładne, drewniane stragany.
A budy z hamburgerami.. kurcze sentyment do nich mam ale jednak straszą. Może gdyby społem postawiło jakiś nowoczesny pawilon i wynajmowało?

hamburgery w budkach najlepsze szkoda by było,sentyment jest, moje młode czasy to te budki i imprezy na parkingu?