Strona główna Aktualności Polityka Czy prezydent Pabianic zasłużył na absolutorium? (SONDA)

Czy prezydent Pabianic zasłużył na absolutorium? (SONDA)

31
Radni miejscy na ostatniej sesji zagłosowali za absolutorium dla prezydenta Grzegorza Mackiewicza. Oznacza to, że według nich, prezydent prawidłowo zarządzał miejskim budżetem. Czworo radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość wstrzymało się od głosu. 

Generalnie absolutorium jest ogólną oceną działań prezydenta, a nie tylko głosowaniem nad prawidłowym wykonaniem budżetu.

Radni z Koalicyjnego Klubu Radnych chwalili udane działania Grzegorza Mackiewicza, te mniej udane usprawiedliwiali. Podczas zorganizowanej przed sesją konferencji wymieniali liczne inwestycje rozpoczęte bądź kontynuowane w minionym roku. To m.in. otwarcie dworca autobusowego na Bugaju, rozpoczęcie budowy areny lekkoatletycznej na Włókniarzu, hali sportowej przy SP13, szkutni na Lewitynie czy amfiteatru w Parku Wolności. Dochody wykonano w 102,65 proc., wydatki 92,29 proc. Budżet zamknął się nadwyżką 28 396 126,90 zł.

Mniej przychylni byli radni z PiS.

– Radni PiS są bacznymi obserwatorami codziennego życia miasta. Wsłuchujemy się też w głosy mieszkańców Absolutorium to nie tylko głosowanie nad sprawozdaniem finansowym to również w szerszym zakresie ocena jakości sprawowania władzy w mieście. W naszej ocenie ten obraz nie przedstawia się w tak pięknych barwach jak próbuje się nam wmówić – twierdził Piotr Różycki. – Rok 2021 to kolejny rok przedłużającego się remontu tramwajowego, to gigantyczne korki w godzinach szczytu, brak punktualności komunikacji autobusowej, bankructwa szeregu działalności gospodarczych prowadzonych przy ul. Zamkowej i Warszawskiej.

Radny mówił też o podniesionych podatkach od nieruchomości do maksymalnej stawki, o pełnej opłacie za żłobek mimo nieobecności dziecka i o panującym na ulicach brudzie.

– Mimo wielu obszarów, gdzie władze miejskie nie potrafiły rozwiązać problemów mieszkańców, mimo trudnej sytuacji budżetowej, pan prezydent głosami swoich radnych przyznał sobie podwyżkę do prawie maksymalnej wysokości jaką dopuszczają przepisy – kontynuował Różycki.

Czy prezydent Mackiewicz zasłużył na absolutorium?
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

KKR i Mackiewicz to jedna klika. Wcale mnie to nie dziwi.

Niby większość przeciwko ale na wyborach już na odwrót..

Jak mało kto głosuje.
Myślę że obecny postęp remontów w naszym mieście zmieni to podejście.

u mnie nie. mam 45 lat i nigdy nie głosowałem i mam na to wywalone. sam rządzę swoim życiem i tylko dostosowuję się to ich głupich pomysłów (tych czy tamtych czy przyszłych). Mam płacić tyle czy tyle to to robię i mam nadal wywalone 🙂 Jestem wolny człek.

Dawno tak dobrego żartu nie czytałem xD

Zasłużył tak samo jak na maksymalną podwyżkę, w sumie dzięki temu drożyzna i inflacja mu nie straszna, na zwiększony podatek od nieruchomości to stać, na droższy wywóz odpadów również, nawet na fotowoltanike i ocieplenie domu. Jemu po prostu się to należało. Co z tego że miasto koniec w końcem wiąże??że brud syf i bieda??ważne że ja mam i nikomu nie dam

Radny Różycki mówi o maksymalnych podwyżkach dla prezydenta i radnych. W Łasku gdzie PiS rządzi też przyznali sobie maxa i tam jest OK.

Piszemy o Pabianicach?

Co interesuje nas jakiś Łask? Z Twojego wpisu widać typowe podejście polityczne A bo PiS tam dał to u nas nasi też mogą??no nie tu są Pabianice i tu oceniamy postępowanie naszego prezydenta A nie Łasku, więc twój komentarz jest typowo polityczny. Podkreślam mnie i pewnie większość Pabianiczan nie interesuje PiS i PO i waszą walka. Nas interesuje niekończący się remont, wyższe podatki od nieruchomości, wyższe opłaty za śmieci, wyższe ceny biletów i na domiar tego dobrego WYZSZA PENSJA PRRZYDENTA. który wszystkie podwyżki wyżej wskazane tłumaczył że wszystko jest drogie tj paliwo itp, i co z tym zrobił??długiem miasta itp… Czytaj więcej »

Gorszego prezydenta niż pan Grzegorz to Pabianice (bynajmniej ja i pewnie nie tylko tak uważam) nie miały, to już lepszy był pan Dychto szpital ratował ale syfu takiego na mieście nie było, nawet na Moniuszki kosze postawił, pan Berner też dawał radę i porządek był A teraz?? Trawy nie koszone nA nic pieniędzy nie ma po za podwyżką dla siebie, a wszędzie syf- masakra, skwer w centrum syf, przy sdhu syf jakich mało, perła tramwajową na wiejskiej syf hm…. w sumie brudno i chwasty nawet rosną na Piotra skargi to co się dziwić jak to gospodarzowi nie przeszkadza, zawsze się… Czytaj więcej »

Jeśli uważasz że w dobie inflacji , drożyzny, drogich paliw prezydent oplaca z moich pieniedzy sobie konto na Facebooku to ja Cię przepraszam, to jest tragizm. Ja w domu robię oszczędności złotówkę obracam 10 razy zanim wydam A tu nie za swoje opłaca się Facebook??

Radny Różycki jest w idealnej sytuacji. Bierze uposażenie z podwyżką, pomimo, że za nią nie głosował, a teraz jeszcze krytykuje tych, dzięki którym ją ma. Szczyt hipokryzji.

A kto więcej miał zasłużyć jak nie p.prezydant przecież to nasz ojciec.

Pan prezyden Mackiewicz, to najlepszy prezydent, jakiego miały Pabianice w ostatnich 5 wiekach! Mam nadzieję, iż będzie rządził naszym miastem do swej zasłużonej emerytury 🙂

Psy szczekają, karawana jedzie dalej

Ludzie! Tym miastem od 1989 rządzi ta sama klika! Szyldy zmieniają ale mafia ta sama! Czas na zmiany, bo inaczej zawsze tu będzie grajdoł!

Dokładnie

Wziął podwyżkę coś około 6.000 zł. A w mieście gorzej niż za Dychty. Mackiewicz musi odejść. Sonda to pokazuje. Ciekawe na kogo postawią mieszkańcy?

Ja osobiście zagłosuje na osobę nie związana z urzędem miejskim, bezpartyjna najlepiej ktora zna Pabianice i zrobi tu porządek po swoim poprzedniku posprząta parki skwery, ulice. Inwestycje będzie robił z głową słuchając mieszkańców i zdrowego rozsądku czyli nie zablokuje miasta. Który mimo wykroczeń przyjmie mandat i karę A nie wykorzystując znajomości odzyska prawo jazdy. Który w dobie kryzysu nie przyzna sobie i swoim zastępca podwyżek na maksa, o radnych nie wspomnę. Pytanie czy taki kandydat będzie, jedno jest pewne kto by nie był panu Mackiewiczowi ja już dziękuję. Zobaczyłem przez te lata co zrobił.

Czyli nie zagłosujesz 😁😁😁

Obawiam się, że nikomu nie dadzą startować. Bez zaplecza będzie kandydatowi trudno.

Jak na razie dobrym kandydatem będzie Marek Gryglewski. Czas na odrodzenie lewicy w Pabianicach.

Przypomnij mi bracie, który z wiceprezydentów jest odpowiedzialny za remonty w mieście?

A to jest w tym bajzlu ktoś, kto za coś odpowiada ?

W czym będzie dobry?

Ale to ta sama klika. Tu jest potrzebny ktoś nie nie pochodzi z gniazda KKR.

Zły bo remontuje i dobry bo remontuje.
Jak dobry to wybrać ponownie jak zły to odwołać. Proste.

Last edited 11 miesięcy temu by badylarz

Bo remontuje za co sobie przyznał 100 procent podwyżki i jeszcze opłaca konto na Facebooku w sumie to jest teraz w dobie kryzysu bardzo ważne. Więc jest bardzo dobry dla……..SIEBIE

I tu jest problem, bo demokratycznie to możemy tylko wybrać a jak już siądzie na stołku to możemy go cmoknąć. Taka demokracja.

Dostał 2 kadencje przez które nie zrobił nic (gdyby nie UE to by kompletnie inwestycji nie było) więc co to za gospodarz??czy ja robiąc w domu remont dostaje pieniądze od uni czy od kogoś??nie, muszę oszczędzić i dobrze gospodarowac środkami aby coś zrobić A on??hm…wydaje nie swoje i robi to nieudolnie, do tego nic nie zrobił z wlasnych(naszych , urzędowych) pieniędzy bez wsparcia z uni