Strona główna Aktualności Dziś otwarto kolejne 12,2 km drogi ekspresowej S14

Dziś otwarto kolejne 12,2 km drogi ekspresowej S14

24
Zakończył się kolejny etap budowy Zachodniej Obwodnicy Łodzi. Kierowcy mają do dyspozycji następne 12,2 km nowoczesnej trasy.

Kierowcy mogą jechać nową drogą od węzła Łódź Lublinek do węzła Aleksandrów Łódzki. Na węzeł Lublinek wjeżdża się w Szynkielewie jadąc od Rypułtowickiej bądź do Lutomierskiej. Czas przejazdu z Pabianic do Aleksandrowa Łódzkiego skróci się co najmniej o połowę. Dzięki temu ograniczony zostanie także ruch na wysłużonej i zatłoczonej DK71.

Nowy odcinek drogi ekspresowej S14 ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz pas awaryjny. Liczy sobie 12,2 km długości. W ramach budowy powstało 17 obiektów inżynierskich. Zbudowano cztery węzły: Łódź Lublinek (S14/DK14 bis), Łódź Retkinia (S14/ul. Maratońska), Konstantynów Łódzki (S14/DK71) i Aleksandrów Łódzki (S14/DK71), które skomunikują nową trasą Łódź, Konstantynów Łódzki i Aleksandrów Łódzki. Wartość kontraktu to blisko 630,5 mln zł.

Do zakończenia został ostatni, 16-kilometrowy fragment trasy od węzła Aleksandrów Łódzki do węzła Emilia. Aktualnie zaawansowanie prac sięga tam 70 proc. i wszystko wskazuje na to, że zgodnie z planami zostanie oddany do ruchu wiosną przyszłego roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda tylko, że ograniczono ilość węzłów na tej nowej trasie.A o zjeździe pod terminal lotniska nie pomyślano w ogóle.

Najblizszy retkinia, a skąd chciałeś pod ten terminal dojechać z Konstantynowa?

Przecież jest zjazd przy ulicy Maratońskiej, gdzie miałby być jeszcze dodatkowy zjazd na lotnisko zrobiony? Nie popadajmy w paranoję, lotnisko ma kilka lotów dziennie, a koszt dodatkowego węzła to są ogromne koszty

Zjeżdżamy na Maratońską i potem stoimy przed przejazdem kolejowym ……

Coś strasznego. Rzeczywiście to lotnisko powinno być gdzie indziej.

Szkoda, że nie masz wjazdu prosto z podwórka. A zjazd powinien być prosto na pas startowy.

dobre dobre :-))))

Powinieneś w kabarecie występować. Marnujesz talent.

a ty w ” z kamerą wśród zwierząt „

A Lublinek to Schiphol czy Heathrow, że potrzebuje osobnego zjazdu? Ile tam samolotów dziennie lata? Ze dwa?

Dwa, ale tylko jak wyciągają szybowiec.

Oprócz samochodów osobowych jest wiele TIR’ów z cargo oraz autobusów zabierających pasażerów samolotów prywatnych i czarterowych (drużyny sportowe etc). Inne lotniska w PL mają wygodniejsze połączenia drogowe z S i A.

Tak wiele tirów i autobusów, że przejechanie 4 km od lotniska do eski jest niedogodnością? Czy może prestiż tych drużyn im na to nie pozwala? Które to lotniska mają lepsze połączenia z autostradami i drogami ekspresowymi?

Last edited 5 miesięcy temu by Pyt

Otwarto brzmi pięknie pyt dla kogo… Coraz częściej zastanawiam się czy takie drogi są potrzebne nam kierowcom…może brzmi to źle i ktoś pomyśli że wrzucam go do jednego worka ale kilka rad dla może entego Nowaka…. Pojazd ulega awarii lub brak paliwa dzwonimy do Pid Łódź podając km drogi nazwę itd i prosimy o bezpłatne zabezpieczenie pojazdu …do czasu usunięcia awarii.
Sami przechodzimy za barierki
Trzy damy o innych użytkowników drogi

i…

Rozumiem że jak jedziesz S8 lub inną drogą pokroju autostrady lub drogi ekspresowej to masz rozpiskę wszystkich kombinacji telefonów i wiesz na którym kilometrze pod jaki telefon dzwonić? Wytłumacz mi w ogóle po co dzwonić w takiej sprawie? Zakładasz kamizelkę (dlatego odradzam trzymać ją w bagażniku), wystawiasz trójkąt w przepisowej odległości, najlepiej tak by był na skraju pasa ruchu i awaryjnego (wtedy kierowcy szerzej Cię mijają) i tyle. Wiesz mi że kilka minut starczy a Panowie z obsługi sami przyjadą i wystawią dodatkowe zabezpieczenie i będziesz czuł się bezpiecznie jak prezes pod ochroną policji. I piszesz jeszcze po co nam… Czytaj więcej »

Naprawdę trójkąt ustawiony 100 metrów za samochodem na skraju pasa ruchu i pasa awaryjnego spowoduje, że będą szerzej cię omijać?

Panie Brodaty. Takie drogi są potrzebne i nadal jest ich za mało.

A co z odcinkiem drogi S14 od węzła Emilia do węzła Słowik z DK 91?

Jestem o tym informacja w powyższym artykule – wiosna 2023

Gdzie to wyczytałeś ?

W artykule jest o odcinku od węzła Aleksandrów do węzła Emilia a ja pytałem o inny odcinek ale Seb już wyjaśnił. Nie dziwię się, że nie będzie tego odcinka. Budowa wiaduktu nad autostradą sporo kosztuję.

Nie będzie tego odcinka taką optymalizację trasy zrobił PiS

Możesz chodzić na nogach, albo jeździć rowerem po starych trasach… Co za problem…? Typowy Polak zawsze wszystko nie pasuje….Brak słów…