Strona główna Na sygnale Wypadki Czołówka Opla z Fiatem. 19-latek nieprawidłowo wyprzedzał

Czołówka Opla z Fiatem. 19-latek nieprawidłowo wyprzedzał

4

W czwartek wieczorem na trasie W 710 z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska doszło do czołowego zderzenia Opla Astry i Fiata Punto.

19-latek kierujący Oplem Astrą jechał od strony Lutomierska do Konstantynowa. W miejscowości Mirosławice zaczął wyprzedzać Citroena Nemo. Kiedy zjechał na przeciwległy pas ruchu doszło do zderzenia z Fiatem Punto. W pojeździe zakleszczony został 69-letni kierowca. Na miejsce wezwani zostali strażacy, którzy rozcięli karoserię Fiata i wydostali poszkodowanego. Mężczyzna był przytomny. Ratownicy założyli mu kołnierz stabilizujący kręgosłup. Po przebadaniu przez załogę pogotowia okazało się, że nie wymaga hospitalizacji.
W zdarzeniu brał udział jeszcze jeden kierujący, który w wyniku gwałtownego hamowania wjechał autem (Mitsubishi Outlander) na pobocze drogi.

Kierowca Opla został ukarany mandatem karnym. Trasa w 710 była nieprzejezdna przez około 1,5 godziny. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brało udział 6 zastępów straży pożarnej, w tym 4 z OSP oraz 2 patrole policji.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Po kolejnym artykule, w którym kolejny nastolatek kolejny raz coś nieprawidłowo zrobił, dochodzę do wniosku, że prawko powinno być wydawane od 21 roku życia. Może przez te trzy lata ludzie stawali by się bardziej dojrzali i rozsądni (chociaż niestety starsi i bardziej doświadczeni kierowcy też jeżdżą jak wariaci, wyprzedzanie na trzeciego, na skrzyżowaniach, przejściach… – zgrozaaa ).

tak, bo starsi nie jeżdżą bezmyślnie i nie powodują wypadków. Proponuję otworzyć oczy i nie pierdzielić głupot 😉 Jeżeli ktoś jest idiotą to będzie nim niezależnie od wieku.

tak, bo starsi nie jeżdżą bezmyślnie i nie powodują wypadków. Proponuję otworzyć oczy i nie pierdzielić głupot 😉 Jeżeli ktoś jest idiotą to będzie nim niezależnie od wieku.

ja proponuję nauczyć się czytać i doczytać pierwszy komentarz do końca.