Strona główna Aktualności Z miasta Czeka nas budowa dwóch rond. I drogowy armagedon

Czeka nas budowa dwóch rond. I drogowy armagedon

18
Na skrzyżowaniu ulic Jutrzkowickiej i Świetlickiego zostanie wybudowane rondo.
Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w te wakacje musimy być przygotowani na drogową rewolucję. Za niespełna trzy tygodnie mają ruszyć prace związane z przebudową przechodzącego przez Pabianice fragmentu drogi wojewódzkiej nr 485.

Remont obejmie dwie stanowiące ją ulice – Kilińskiego i Jutrzkowicką. Inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi wskazał datę rozpoczęcia robót – 1 sierpnia – i konkretne miejsca.

Pierwsze to skrzyżowanie ulic Jutrzkowickiej i Świetlickiego. W tym miejscu ma powstać rondo turbinowe. Różni się ono od zwykłych tym, że ruch odbywa się bezkolizyjnie aż do zjazdu z ronda, a przed wjazdem kierowca musi wybrać odpowiedni pas dla żądanego kierunku jazdy.

Jak długo drogowcy będą je budowali? Termin zakończenia tego etapu inwestycji wyznaczono na 26 października.

W tym samym czasie, a więc na początku drugiego miesiąca lata, robotników możemy spodziewać się również na ul. Kilińskiego – między hotelem Piemont i przepustem na rzece Pabiance. Na tym odcinku roboty powinny zakończyć się do 24 listopada. Jakie? Przy budowie ronda u zbiegu z ul. Moniuszki.

Ruch na remontowanych odcinkach będzie odbywał się wahadłowo. Wziąwszy pod uwagę, jak newralgiczną ulicą jest ul. Kilińskiego, nie ma wątpliwości, że szykuje się drogowy armagedon, zwłaszcza w pierwszych dniach.

– Zdajemy sobie sprawę, że zapowiada się trudny okres w poruszaniu się po mieście. Skutki przebudowy drogi odczują i kierowcy, i pasażerowie autobusów. Szukamy jednak jak najlepszych rozwiązań, aby je zminimalizować – mówi Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic.

Tym zajmują się m.in. pracownicy wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w magistracie. Wiadomo już, że w związku z tym, iż z ul. Kilińskiego nie będzie wjazdu w ul. Moniuszki, zmienione zostaną trasy linii 4 i 6.

REKLAMA

18
Dodaj komentarz

1600
12 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
16 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
speedegoznales

turbinowemu rondu sebixy w beemkach mówią zdecydowane NIE!

Monika

I super!

Monika

I super! Człowiek trochę się pomęczy, a od razu lepiej będzie się wyjeżdżało z Moniuszki.

Konnon

No i jeszcze ronda na dużym skręcie i warszawskiej/nawrockiego/sikorskiego i będzie pięknie 😎

Conan

a z myśliwskiej na warszawską nakaz jazdy w prawo, i rondo na zielonej górce

Tom

Nie nakaz, tylko rondko koleżko miły 🙂

Monika

Zmiany jak najbardziej na plus. A ronda turbinowe to super rozwiązanie.

Michael

Oczywiście redakcja zapomniała dodać informacji iż w budowie jest rondo na trasie E485 z Pabianic do Bełchatowa a konkretnie w Pawlowku skręcając na Rydzyny już zaczęły się prace pozdrawiam

Tom

Ale to nie turbinowe, więc się nie liczy 😉

Kaiko

W artykule jest o Pabianicach a nie o całej 485 do Bełchatowa. 😉

Misiek

Zmiany bardzo na plus, ale termin koszmarny. Połączenie rozkopanej ulicy Kilińskiego i święta zmarłych… i bez tego ten dzień to Armagedon na drogach.

zgrywus

wystarczy w dniach 30.10 – 02.11 korzystać z komunikacji miejskiej bądź przy dobrej pogodzie zdecydować się na spacer a nie wozić się pod same mury bo nogi do tyłka przykleiły się…spokojnie przyjdzie pora to inni Was tam zawiozą…

Małgorzata

Może najpierw należało by skończyć trzy prace zaczęte na drodze do Dłutowa.

Janusz

Bez sensu. Skoro i tak są utrudnienia w ruchu to lepiej zrobić wszystko raz a porządnie. Robienie etapami zajęło by pewnie kilka lat, a tak sprawa będzie załatwiona w kilka miesięcy.

Pan bugaj

A kiedy rondo na Warszawska/Nawrockiego?

smiesznie bedzie pod cmentarzem 1 listopada

Proponuje maratonczykom do Czestochowy isc przez pola, lesne dukty i wiejskie drogi bo nastapi calkowity paraliz drogi. Oby nie doszlo do linczu. A tak nawiasem to ja, jako zarzadca drogi nie wydalbym zgody na taki przemarsz.

Zenek

Na skrzyżowaniu Kilińskiego / Moniuszki NIE MA MIEJSCA na rondo, ciężarówki będą się tu blokowały !!!!!!!

Paweł

Warto dodać, że terminy zakończenia październik, listopad ale 2020.