Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Czarna farba do włosów – jak ją nakładać, by kolor wyszedł jednolicie?

Czarna farba do włosów – jak ją nakładać, by kolor wyszedł jednolicie?

0

Domowa koloryzacja jest obecnie zabiegiem niezwykle powszechnym – dzięki niemu na własną rękę możemy zupełnie odmienić swój wygląd lub też odświeżyć już obecny kolor. Trzeba jednak pamiętać, że samodzielne farbowanie wymaga pewnej wprawy, a przede wszystkim ostrożności, jeśli chcemy, żeby uzyskany rezultat był zgodny z oczekiwaniami. Nawet najlepsza farba do włosów nie zagwarantuje nam wymarzonego efektu, jeśli nie zastosujemy się do wskazówek producenta i ogólnych zasad koloryzacji.

Jaka farba do włosów będzie najlepsza?

Warto pamiętać o tym, że o powodzeniu farbowania decyduje m.in. produkt, jaki do tego wykorzystamy. Dobrze zatroszczyć się o to, by czarna farba do włosów bądź w innym kolorze, oprócz substancji nadających nowy odcień, zawierała także składniki pielęgnujące. Każda koloryzacja to bowiem bardzo duże obciążenie dla naszych włosów; zawarte w kremie koloryzującym sztuczne barwniki rozbijają naturalny pigment, co wymaga głębokiej ingerencji w strukturę włosa. Jeśli zatem farba będzie zawierała np. kwiatowe olejki, już na etapie farbowania zatroszczymy się o to, by nie naruszyć za bardzo ich kondycji. Osoby o szczególnie delikatnych i cienkich kosmykach powinny dla przykładu zrezygnować z tradycyjnych farb zawierających amoniak.

Oprócz tego zawsze bierzmy pod uwagę to, czy dany kolor jest rzeczywiście dopasowany do naszego typu urody. Wbrew pozorom czarna farba do włosów wcale nie musi wyglądać zbyt drastycznie. Wspaniale komponuje się zarówno z jasną cerą, tworząc ciekawy kontrast, jak i z ciemniejszymi odcieniami karnacji. Dodatkowo na tle czarnych włosów wspaniale prezentują się oczy w intensywnym odcieniu, np. zielonym lub niebieskim. Czarna farba może być też dobrym wyborem dla osób o tzw. baby face, które chciałyby wyglądać nieco poważniej – dotyczy to zwłaszcza kobiet, które okres nastoletni mają już dawno za sobą, a ze względu na rysy twarzy wciąż postrzegane są jako osoby znacznie młodsze niż w rzeczywistości.

Warto też dodać, że czarna farba do włosów jest kolorem zdecydowanie łatwiejszym do uzyskania i podtrzymania niż np. odcienie blondu, rudości czy brązu.

Jak aplikować czarną farbę do włosów?

Przy pierwszej domowej koloryzacji możemy poprosić o pomoc kogoś znajomego – jest to opcja szczególnie polecana dla osób o bardzo długich włosach, którym samodzielnie może być trudno zadbać o to, by farba została położona we wszystkich miejscach. Kluczowym aspektem jest tutaj z całą pewnością dzielenie włosów na sekcje. Dlatego też przed farbowaniem koniecznie należy przygotować sobie grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami i spinki. W ten sposób część kosmyków może zostać upięta, podczas gdy dolna warstwa będzie pokrywana farbą. Właśnie w takim kierunku powinniśmy się poruszać – rozpoczynając od dołu i stopniowo zmierzając do czubka głowy. Wyjątkiem są jedynie przypadki, gdy posiadamy odrosty: wówczas krem koloryzujący powinien w pierwszej kolejności wylądować na nich, by pigmenty miały czas w nie wniknąć.

Po tym, jak już zaaplikujemy farbę na wszystkie kosmyki, warto jeszcze dodatkowo przeczesać włosy, a nawet wmasować produkt – oczywiście należy to robić w rękawiczkach ochronnych. Dzięki temu krem koloryzujący zostanie równomiernie rozprowadzony i unikniemy ewentualnych prześwitów lub też niejednolitej intensywności.

Bardzo ważne jest także przestrzeganie czasu, w trakcie którego powinniśmy pozostawić farbę na włosach. Jego przekroczenie wcale nie sprawi, że kolor będzie bardziej głęboki i trójwymiarowy, zamiast tego ryzykujemy bardzo poważnymi uszkodzeniami włosów.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Udało nam się uzyskać wymarzoną czerń? Wspaniale, jednak pamiętajmy, że to nie wszystko. Żeby efekt utrzymał się jak najdłużej i kolejne farbowanie nie było konieczne już po paru tygodniach, warto:

  • stosować ochronę przeciwsłoneczną na włosy, ponieważ promieniowanie UV wysusza kosmyki i jednocześnie prowadzi do płowienia koloru;
  • używać kosmetyków pielęgnujących powstałych właśnie z myślą o włosach farbowanych;
  • nie myć włosów przez co najmniej 48 godzin po koloryzacji, tak by barwniki dobrze w nie wniknęły, a nie zostały wypłukane.

undefined

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments