Strona główna Aktualności Ćwiczą na byle czym

Ćwiczą na byle czym

4

Kilkunastoosobowa grupa spotyka się na Lewitynie, żeby trenować street workout (uliczny trening). Do ćwiczeń wykorzystują elementy zabudowy miejskiej.

Powstanie grupy Street Workout Pabianice zainicjował Łukasz Stępień „Monkey Man”. Około 3 lata temu obejrzał na You Tube filmik z najpopularniejszym workout’owcem Hannibalem for King. Ten czarnoskóry sportowiec wykonuje ćwiczenia na drążkach i poręczach, które zaprzeczają prawom grawitacji.
– Kiedy zacząłem przygodę ze street workout umiałem podciągnąć się trzy razy na drążku – wspomina z uśmiechem Łukasz. – Po miesiącu regularnych ćwiczeń było już zdecydowanie lepiej. Doszedłem do dziesięciu powtórzeń.
Do Łukasza przyłączali się kolejni chętni. Wiele osób zaczynało przygodę z ulicznym treningiem, ale po kilku dniach odpuszczali. Przez pabianicką grupę przewinęło się około stu śmiałków. Zostało kilkunastu. Najmłodsi chłopcy mają po dziesięć lat.


– Co chwila przychodzą nowe osoby, ale szybko rezygnują. Żeby osiągnąć efekty trzeba systematycznie trenować. To co robimy może wydawać się proste, ale to tylko tak wygląda – mówi Łukasz.
Na początku trenowali na drabinkach placu dziecięcego na Lewitynie. Tylko na chwilę przenieśli się na teren Szkoły Podstawowej nr 9. Przy okazji budowy siłowni zewnętrznej na Lewitynie, wyprosili dwa przyrządy dla swoich potrzeb. Na początku maja zainstalowane zostały dwa drążki do podciągania i poręcze. W końcu jest gdzie trenować, bo zabawa pabianickich sportowców zaczyna przeradzać się w profesjonalne zajęcie. Podczas ogólnopolskich zawodów Street Workout Freestyle organizowanych w Lublińcu, Łukasz Stępień zajął 5. miejsce na 55 startujących. Pabianicka grupa zrzeszona jest w międzynarodowym stowarzyszeniu Team Physix. Pabianiczanie będą organizatorami profesjonalnej imprezy w Warszawie. Łukasz prowadzi zajęcia w łódzkim klubie Vera Sport, będzie tez instruktorem w powstającej właśnie przy ul. Zamkowej Formowni. Jest tegorocznym maturzystą.
Pabianicką grupę tworzą: Arkadiusz Kudrzycki „Kuder”, Piotr Gorzela „Siwy”, Daniel Wargowiak, Jaś Van Wijngaarden , Bartłomiej Kulik, Patryk Starosta, Piotr Rosiak, Bartłomiej Jędrzejczak, Sandra Strzelczyk. Pierwsze pięć osób to członkowie Team Physix Poland.

REKLAMA
Poprzedni artykułZ prawego tylko w prawo
Następny artykuł18-latka postrzelona w brzuch. Przez wuja
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Siła!

Bartłomiej ma na nazwisko Kulik

Dzięki poprawione.

Chłopaki robią kawał dobrej roboty promując ten rodzaj sportu. Ekstra chłopaki. Tak trzymać!

http://wworkout-polska.pl