Strona główna Aktualności Polityka Ciebiada wchodzi do sejmiku

Ciebiada wchodzi do sejmiku

27

Kandydat na prezydenta Pabianic uzyskał bardzo dobry wynik w wyborach do sejmiku województwa w okręgu nr 3, czyli tzw. sieradzkim.

Ciebiada startował z 3. miejsca na liście i uzyskał drugi wynik na liście PiS. Zdobył 6091 głosów i będzie jednym z radnych w sejmiku województwa. Zebrał więcej głosów niż w wyborach prezydenckich, ale zapewne przyczynili się do tego mieszkańcy powiatu łaskiego, gdzie Ciebiada jest szefem Prawa i Sprawiedliwości.

Dużo lepszy wynik uzyskał inny pabianiczanin, Wiesław Stasiak z PSL. Były poseł zdobył 11 818 głosów. Na Witolda Stępnia (PO) z Konstantynowa Łódzkiego głosowało 12 918 wyborców. Z okręgu sieradzkiego w sejmiku będzie 8 radnych.

Przypomnijmy, że Grzegorz Mackiewicz kontrkandydat Ciebiady w wyborach prezydenckich zdobył mandat radnego miejskiego.

REKLAMA
Poprzedni artykułMamy mistrza świata!
Następny artykułCztery medale GB Pabianice
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Różnica polega na tym, że jesli Ciebiada zostanie prezydentem, to wejdzie do Sejmiku kolejna osoba z listy PiS.

Gdy wygra Mackiewicz trzeba będzie robić od nowa wybory w okręgu, w którym on wygrał, bo do Rady miasta jest ordynacja jednomandatowa.

Jednym słowem zaoszczędźmy sobie wszyscy kosztów.

A jeśli Mackiewicz odda te pieniądze? Może nie dosłownie, bo tak nie może, ale równowartość tej sumy przeznaczy np. na zakup książek dla biblioteki? Czy da darowiznę w postaci remontu klatki schodowej w zaniedbanej kamienicy należącej do miasta co wtedy? Wiem, wiem, bredzę, ale to słaby kontrargument. Mackiewicz przez ten czas jak był sam wiceprezydentem, zamiast dwóch ile już pieniędzy dla miasta zaoszczędził? Po prostu ordynacja jest chora. Skąd pewność, że więcej radnych nie zrezygnuje? Ktoś nie umrze. Nie chce bronić Mackiewicza, ale może on chce być „przy mieście” cały czas jak nie jako prezydent to jako radny, a Ciebiada?… Czytaj więcej »

A może trzeba było pomyśleć przed wyborami i nie startować? Chyba, że był strach, że się nie uda.

Dostał się do Sejmiku to niech tam zostanie…..

A ja będę głosował na Ciebiadę! Nie to, żebym był zwolennikiem PiSu, wręcz odwrotnie. Ale jak tak bardzo chcą rządzić – proszę bardzo! Niech biorą 100% odpowiedzialności za miasto na siebie, żeby później nie było, że im ktoś przeszkadzał. Następne wybory już za cztery lata 🙂 Tylko niech nikt z wielbicieli JK nie marudzi jak radni zaczną budować pomniki „największemu z prezydentów” i nazywać jego imieniem place zabaw, szkoły, place i ulice.

czyli niech „przyklepany” (przez Prezesa), który nie ma pojęcia o zarządzaniu miastem (a jedyne na czym mu zależy, to władza) zostanie prezydentem, obsadzi wszystkie kierownicze stołki swoją rodziną i kumplami, a za „już cztery lata” nasze miasto zmieni nazwę na Prypeć … Jeżeli faktycznie nie jesteś Pan wyznawcą PISu to zastanów się proszę czy zatopienie miasta, tylko po to żeby PIS za to odpowiadał w 100% (Co zrobił Berner ze szpitalem i Miastem każdy wie, a czy poniósł jakiekolwiek konsekwencje ? NIE! ) jest dla Pabianic najlepsze .

Dokładnie

no to super, teraz to tylko powinien Ciebiada zostać Prezydentem miasta Pabianic. zróbmy wszystko aby się tak stało, rozwalmy ten układ w mieście, nie układy tylko kompetencje….

hahahahahahahahaha… kompetencje dobry dowcip! Ciebiada = brak kompetencji, a to że obsadzi stołki swoimi ludźmi to wyjdzie na to samo, tylko z PISową ekipą u boku. Jak ktoś się łudzi, że zostaną wybrani ludzie spoza to GRATULUJĘ… naiwności!

jakie „nie układy tylko kompetencje” ?!
stołek wice dla Gryglewskiego za poparcie, to nie jest układ ?!,
dobrze szyje = ma kompetencje do zarządzania Miastem!?
Kompetencje, to ma Mackiewicz.

Ja osobiście chciałbym wiedzieć jedno.
Co Pan Ciebiada zrobił dla mieszkańców przez ostatnie 4 lata?

Wiem, że nie był prezydentem ani radnym ale żeby pomóc mieszkańcom nie trzeba wcale być radnym lub prezydentem. Można np: pomagać w uzupełnianiu wniosków o przyznanie zasiłków w opiece społecznej albo np: pomóc wypełnianiu różnych pism urzędowych lub pisaniu odwołań od decyzji administracyjnych.

Mackiewicz!! Pączek do sejmiku;)

Żenada!!!!!

Boże! Świat się kończy! Ale w sumie niech robi oborę w Łodzi zamiast tu! Pliiiiiiiis!!!!

Żałosny komentarz!!! Po co się tak kompromitować. Jeśli się jest dorosłym to nie ten poziom wypowiedzi. Mam wrażenie , że piszą to osoby którym daleka jest kultura osobista.

A ja proponuję teraz debatę 1 na 1. Zobaczymy co będą obaj mówić. No dalej Panowie i Panie redaktorzy organizujcie spotkanie i zadawajcie pytania.

BRAWO CIEBIADA ! Zmienią się te Pabianice ! W końcu !

Wszyscy musimy zrozumieć ze nie ma innego wyjścia jak Prezydent Ciebiada czy tego chcemy czy nie PiS ma 13 mandatów w mieście i to on powinien rządzić by wziąć pełną odpowiedzialność za nasze miasto Pomyślmy co będzie jeśli zostanie Mackiewicz co będzie mógł zrobić bez rady za sobą NIC i dobrze o tym wiemy każdy myślący mieszkaniec tego miasto to wie że będą przepychanki i za 4 lata nikt nie weźmie odpowiedzialności powie ze to nie on rządził !!! Pozdrawiam zdrowo myślących

PRZEKONANIA MUSIMY SCHOWAĆ W KIESZEŃ I ZAGŁOSOWAĆ TAK BY NAM PABIANICZANOM ŻYŁO SIĘ LEPIEJ

Pisowski bełkot…nic nie musi.nie róbcie ludziom wody z mózgów!

Platformerski bełkot, byle by PiS nie wygrał, ale jak za 4 lata w mieście nadal będzie burdel to i tak wina PiSu, bo to oni mieli radę 🙂

Bzdura i tyle, po co komu Mackiewicz, miał 8 alt i nic nie zrobił 🙂

od kiedy to Mackiewicz był 8 lat na stanowisku wice???????

czy dostaniemy zaległe umowy?

Ale na serio ktoś myśli, że Ciabiada jest w stanie coś zmienić? Do zmian to trzeba mieć plan, strategię, jakieś pojęcie o samorządzie… Rozwalić układ? Jak? Zmienić kierowników i dyrektorów z PO na tych z PiS ale czy to coś zmieni w Waszym życiu, w mieście??? Szczerze wątpię. Za Mackiewiczem nie przepadam ale jak już mam wybierać (bo pójdę), to wolę Mackiewicza. Było nie było w samorządzie funkcjonuje od dawna, zna „mechanizmy”, wie o czym mówi jest człowiekiem przewidywalnym, opanowanym. Baa, i nawet wie ile jest szkół w Pabianicach, w odróżnieniu od pana C. Sorry ludzie ale myślę, że dość… Czytaj więcej »

Dokładnie.
I co z tego ze wymieni ludzi na stołkach … to zalezy na kogo wymieni bo znając ludzi z otoczenia PIS -to nie ma tam na kogo wymieniać!
Oni chcą żadzić ale nie maja kim.
By z tą wymianą nie było tak że wpadniemy z deszczu pod rynnę.

Nie Ciebiada prosze! Ludzie nie robcie tego bledu, on nie ma zielonego pojecia, wiedzy, wyksztalcenia, czy ktos taki ma rzadzic.Otake Pabianice walczycie!!!

Ciekawe czy na szwalni jest taki uczciwy ?

co kilka lat to samo nic się nie zmienia no ale pis teraz ma przewagę w mieście ciekawe co zrobią przez kolejne lata