Strona główna Aktualności Polityka „Ciebiada ma największe szanse”

„Ciebiada ma największe szanse”

45

Tak Marcin Mastalerek, poseł Prawa i Sprawiedliwości podsumował prezentację kandydata na prezydenta Pabianic. 

W niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się powiatowa konwencja przedwyborcza PiS. Do Pabianic przyjechał europoseł Janusz Wojciechowski, który zachwalał Krzysztofa Ciebiadę.
– Znam go od kilku lat z dobrej pracy – mówił europoseł. – Jest dynamiczny i konkretny. Jesteśmy przekonani, że będzie dokonywał prawdziwych zmian w Pabianicach.

Na temat kandydata na prezydenta wypowiedział się też szef partii w regionie łódzkim, poseł Mastalerek.
– Krzysztof Ciebiada miał jedno z najlepszych wystąpień podczas wojewódzkiej konwencji i ma największe szanse w naszym regionie – przekonywał poseł. – Zwracam się do marszałka i prezydenta Dychto. Idziemy po was! Mieliśmy w Pabianicach wielki ból głowy kogo wystawić do wyborów, bo mieliśmy świetnych kandydatów. Teraz cieszę się, że wszyscy wspierają Krzysztofa Ciebiadę. Musimy w demokratyczny sposób odsunąć nieudaczników od władzy.

Po tych pochwałach, do mównicy doszedł wspominany kandydat. Ciebiada nie mówił długo. Miał najkrótsze wystąpienie spośród wszystkich konkurentów. Przedstawił w punktach swój plan na rządzenie miastem, ale skontrował też wystąpienie Arkadiusza Jaksy z Platformy Obywatelskiej. Najwięcej dostało się jednak aktualnemu prezydentowi.

– Pabianice są w głębokim kryzysie ekonomicznym, gospodarczym i demograficznym – mówił. – W ostatnich latach byliśmy świadkami wielu zaniedbań. Po pierwsze, brak należytego nadzoru nad finansami jednostek miejskich. Po drugie, brak działań pro rozwojowych. Po trzecie, wprowadzono opłatę za parkowanie co uznaję za dodatkowy podatek od mieszkańców. W Pabianicach nie wykorzystuje się potencjału dobrze wykształconych kadr. Ta władza jest tak zakochana w sobie, że nawet nie chce się podzielić pieniędzmi miejskimi w ramach budżetu obywatelskiego, który proponowaliśmy 2 lata temu.

Podstawą programu PiS jest tworzenie miejsc pracy. Ciebiada mówił o terenach inwestycyjnych, które można wykorzystać do stworzenia specjalnej strefy ekonomicznej i tym samym przyciągnąć inwestorów. Przypomniał o możliwościach geotermalnych do utworzenia term i wykorzystania ciepła do ogrzewania mieszkań. Zapowiedział zablokowanie planów prywatyzacji szpitala i rozpisanie konkursu na menadżera, który przedstawi najlepszą koncepcję zarządzania szpitalem. Obiecał też rozwój bazy kulturalnej i sportowej.

– Zbudujemy obiekt sportowy, którego nie ma w centralnej części województwa łódzkiego. Będzie to kryte boisko do treningów i gry w piłkę nożną – zapowiadał. – Utworzymy kino letnie w Parku Wolności i nawiążemy współpracę z teatrami łódzkimi, które będą miały swoje przedstawienia w Pabianicach.

Kandydat PiS powiedział, że po wygraniu wyborów zrobi porządek z dopalaczami.

Pełne wystąpienie Krzysztofa Ciebiady:

REKLAMA
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Głowa boli od tych bredni jak można w ogóle myśleć o
budowaniu czegokolwiek skoro miasto jest zadłużone?!

Jak można nie chcieć prywatyzacji szpitala skoro z tego
tytułu wynikają same korzyści?

Jak ludzie zagłosują na tą osobę to potwierdzi to tylko tezę,
że większość jest głupia ten tekst to stek bredni nic konkretnego jak cały ten program?
Jeśli ten pan wygra to tylko i wyłącznie dla tego, że jego plakaty są w całym
mieście a doskonale wiemy jak działa reklama.

W zasadzie to jest mniej zadłużone niż kilka lat temu. Proces inwestycyjny na za 2-3 lata rozpocznie się na pewno niezależnie od kandydata który wygra.

W zasadzie to jest nadal zadłużone i jak będziemy robić
kolejne „inwestycje ” to zadłużenie nie spadnie czy pan jak idzie na
zakupy to wydaje pan więcej niż posiada raczej nie. Najpierw trzeba zlikwidować
zadłużenie miasta a w między czasie trzeba zmienić konstytucje i zakazać
zadłużania instytucji publicznych, czyli tych, które funkcjonują dzięki naszym pieniądzom
i naszymi pieniędzmi zarządzają.

Problemem jest to, że często aby zapewnić opiekę medyczną muszą sie zadłużać. A, że zgodnie z ustawą publiczne ZOZy nie mogą upaść to sie zadłużają

Problemem jest państwowa opieka medyczna gdzie problemem jest to, że ona właśnie istnieje i jest rzekomo „darmowa” a między innymi dzięki niej rośnie zadłużenie. To jest jeden z problemów socjalistycznych gdzie w żadnym innym kraju takie problemy nie występują ostatnio w Szwajcarii zostało przeprowadzone referendum gdzie około 62% obywateli tego kraju zagłosowało przeciwko temu, aby wprowadzić państwową opiekę zdrowotną. A u nas nawet referendum nie doświadczymy, bo jak wiadomo „demokracja” w naszym kraju ogranicza się do rzekomego wyboru świń, które zostaną dopuszczone do koryta i na tym się kończy nasza demokracja gdzie nie mogę wybrać, kto będzie mnie leczyć, bo… Czytaj więcej »

Korwinem trochę powiało … i tak trzymaj!! Jakby dali mi możliwość wypisania się z NFZtu i ZUSu to własną krwią bym się podpisał, niech tylko pensję brutto przelewają mi na konto a ja już sobie radę dam. Wykupie sobie ubezpieczenie zdrowotne tam gdzie JA będę chciał, i zainwestuję w obligacje na stare lata.

Panie świadomy jakie korzyści?
Dlaczego władze szpitala chcą działać pełną parą dopiero po prywatyzacji?

Dla tego, że będzie prywatne?

Przecież wiadomo, że w tym kraju rządowe firmy, instytucje itd.
nic nie robią żyją tylko z funduszu i w ogóle na siebie nie zarabiają.

Jakoś obsługi i stan placówek jest opłakany i nikogo to nie obchodzi, bo
kasa ma się zgadzać a prywatny przedsiębiorca musi zarobić musi się rozwijać, bo musi pozyskiwać klientów, co przekłada się na gigantyczny wzrost, jakości usług i stanu obiektów, czego w państwowym systemie się nie doświadczy.

Krótkie ale rzeczowe .Myślę że pan Ciebiada ,bedzie dobrym prezydentem Znam czlowieka i jest kąkretny ,rzeczowy i nie lubi układów Dlatego tak go się boi konkuręcja ,Ma pan mój głos

Hymm krótkie, ale rzeczowe, ale zauważył pan, że on nic konkretnego nie obiecuje ?

Jeśli ten kandydat jest tak dobry jak twoja pisownia to gratuluje

Nigdy ale to nigdy nie zagłosuję na PIS… O ile dobrze pamiętam to wszyscy chcemy żyć w wolnym kraju, nie zależnym ani od czerwonych ani od czarnych…

Panie kandydacie na prezydenta, polecam przeczytać kilka razy text przed wystąpieniem, bp merytoryki tam nie ma, za to dużo propagandy – poza szpitalem, co jest złym i nieuzasadnionym wyborem, aby działał dalej w tej formie -> publicznej!

Znam go od kilku lat z dobrej pracy – mówił europoseł. – Jest dynamiczny i konkretny.

Gdzie ta praca? Chyba na szwalni.

Kto by to nie był, u mnie PiS nie ma szans. A ten pan CieBIDA 😉 – to moje zdanie – wybitnie mi nie przypadł do gustu. Głosu nie dostanie.

Budowy cudów na kiju w Pabianicach, podczas gdy na największe pierdoły nie ma pieniędzy? Wolne żarty.

Zapewne ci z „góry”Panu to napisali i przeczytać kazali. Inni kandydaci swój program przedstawili prosto od siebie.Pan nawet przy czytaniu się potykał.
Zresztą sama krytyka o czym każdy wie .Żadnych realnych konkretów. Wnioski więc nasuwają się. Nie daj panie Boże takiego nieszczęścia dla Pabianic! Czas na zmiany intelektualne

To najgorsze co mogłoby się temu miastu przytrafić. PiS i ich kandydat. Będzie trzeba wyjechać

Szanse to miał Stanek. Ciebiada ma takie szanse jak żydzi w Jedwabnem. Ten pan i PiS niestety mojego głosu nie dostanie.Szkoda

Właśnie, wiele osób by na niego głosowało. A tak PiS poniesie porażkę na tym polu.

Ciebiada to konkretny, rzeczowy, kandydat na prezydenta,CZŁOWIEK Z
WIZJĄ, a to jest bardzo ważne, p. Dychto już się wypalił, nie chce się
oderwać od stołka i dalej przy pomocy PO chce rządzić, może z drugiego
rzędu.?

Mieszkańcy mówią, że „oni i tak sami się wybierają” .Pójdźcie i wybierzcie Wy, dajcie sobie szansę na zmianę.

Na pkw

Miałam przyjemność być na spotkaniu z P.Ciebiadą wypadł bardzo dobrze. Jestem bardzo ciekawa czy ci co się tak mądrują lepiej przedstawiliby swój program. Proszę zauważyć, że inne osoby ,które wypowiadały się to osoby które już kilka lat siedzą w polityce mają obycie przed kamerami w wystąpieniami publicznymi. P. Ciebiada to konkretny, rzeczowy, kandydat na prezydenta,CZŁOWIEK Z WIZJĄ, a to jest bardzo ważne.

A Ja miałam” przyjemność” poznać pana Ciebiade dawno temu , pan Ciebiada szukał w szkole odzieżowej młodych dziewczyn na dorobek w swojej firmie ,zgłosiłyśmy się z koleżankami na wyjazd na wakacje ,ustaliliśmy warunki pracy i ceny za uszycie ,pracowałyśmy taka samą ilość godzin jak jego stałe szwaczki ,zostając po godzinach bo mu zależało, ale niestety przy wypłacie warunki płacy dla nas się zmieniły,płacąc nam znacznie mniej , wmawiając nam z żoną brak doświadczenia ,pamiętam wtedy jako młoda dziewczyna wiedząc o bracie księdzu byłam wstrząśnięta z tak bezdusznym wykorzystaniem młodych jeszcze naiwnych dziewczyn , teraz na szczęście nie mam” przyjemności 😛… Czytaj więcej »

Córki pójdą na prywatne uczelnie, bo nie są zbyt lotne i będą miały załatwioną pracę w urzędzie lub spółkach miejskich, wiadomo.

W obecnej kampanii samorządowej moją uwagę przyciągnęła jak mniemam pewna sztuczka: otóż chodzi o „wesoły duecik” kandydatów nierobów czyli Dychto-Mackiewicz startują obaj żeby zbudować większe poparcie końcowe dla jednego z nich. Wszystko wskazuje na to, że będzie druga tura wyborów prezydenta i wtedy jeden z nich przekaże poparcie drugiemu. Zastanawia mnie tylko kto może być tak naiwny żeby popierać bądź jednego bądź drugiego ? Przecież ci ludzie spowodowali, że Pabianice są na DNIE totalnym. Nie zrobili NIC przez kilka lat. Teraz znów obiecują cuda na kiju. Ciebiada jest najlepszym z kandydatów bo nie umoczonym w tym cały familijno-koleżkowym teatrzyku. Reszta… Czytaj więcej »

mieszkaniec – to, że jesteś z PISU to widać – nikt z Was nie umie rozmawiać na argumenty tylko potraficie krytykować, jesteście w wiecznej opozycji, wszystko jest źle, tylko wy wszystko wiecie najlepiej – jak pracować, jak zarządzać, jak żyć. Z wami nasze państwo to będzie katastrofa, totalitaryzm, zero demokracji, wieczne oskarżenia, pomówienia – ludzie wykształceni, mądrzy – nie chcą żyć w kraju, który swoich przywódców będzie miał z PIS-u. Mackiewicz jest wice trzy lata i przez te trzy lata pokazał, że można zmieniać to miasto na lepsze. Rozumiem, że szkalowanie i bezpodstawna krytyka według was jest kluczem do sukcesu.… Czytaj więcej »

do ,,mamazosi”, no przykro mi to stwierdzić ale wypowiedzi Pani są żenujące. Pisze pni tą samą regułką ,to samo już na kilku portalach od kilku dni. No nie dziwie się że oceniono ,że ma pani brak doświadczenia bo nawet teraz też to wychodzi . Jak była pani uczennicą to do doświadczenia jeszcze daleka droga. Ja pani dzieciom życzę samych wspaniałych pracodawców szczególnie w Pabianicach, szczególnie w zakładach, które zostały sprzedane, zamknięte a pracodawcy wykorzystują do granic pracowników. Przedsiębiorstwo P. Ciebiadów istnieje na rynku cały czas to o czymś świadczy, czyli potrafią doskonale zarządzać. Rozmawiałam również z długoletnimi pracownikami i życzą… Czytaj więcej »

Żaden z kandydatów nic nie mówi o obniżeniu cen wody i ścieków, o likwidacji układów rodzinnych w spółkach miasta i przechowalni dla wszystkich przegranych w wyborach w/w spółkach

Tutaj jest powiat – http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/powiaty/view/1008
zaznaczył pan gminę miejską, dlatego widać tylko do rady miejskiej.

Dziękuję.
Czyli listy będą trzy karty do głosowania?
– prezydent
– rada miasta
– rada powiatu

Do pana (pani ) Pab czy uważna pan ze jesli ktos niezachowuje sie uczciwie to w przyszłości będzie uczciwym człowiekiem, wątpię. OK moje doświadczenie było marne, ale przeciesz o to chodziło Panu Ciebiadzie. Przed rozpoczęciem pracy stawka była taka sama jak dla innych dziewczyn dopiero przy wypłacie nagle się zmieniła. Czy to Pan nazywa brakiem doświadczenia ? Ale każdy możne nazwać sobie jak chce ja to nazywam oszustwem i kłamstwem. Niższe koszty jakie ponosił z pewnością nie wpłynęły na obniżenie marży przy sprzedaży gotowego towaru (UCZCIWOŚĆ W CZYSTEJ POSTACI !!!!). Teraz twarz Pana Ciebiady widzę na plakatach z hasłami o… Czytaj więcej »

Popieram Cię! W życiu trzeba być człowiekiem – ktoś kto oszukuje, jest niegrzeczny wobec ludzi, narzuca swoje zdanie w sposób perfidny, jest złośliwy, zachowuje sie jakby zjadł wszystkie rozumy – czy taki ktoś może być prezydentem, czy zmieni się w 5 minut i bedzie dostrzegał drugiego człowieka??Nigdy – będzie jeszcze gorszym „prostakiem” niż był.

dziękuję o taka refleksje Mi chodziło, ale niestety pani Pab nie zrozumiała przy okazji obrażając

na przegraną – „Ciebiada ma największe szanse”!!!

wreszcie jakiś konkretny facet, przynajmniej ma jakieś doświadczenie biznesowe a to dobrze wróży dla miasta

Zrobi porządek z dopalaczami no śmieszne to może teraz niech coś zrobi żeby pokazać a nie mów , że jak wygra to zrobi hahahahahahahahahaha bardzo konkretny rzeczywiście i dla tego ja nie uczestniczę w żadnych głosowaniach nie przyłożę ręki do ludzkiej głupoty

,,mamazosi,,1. sama Pani twierdzi, że miało to miejsce dawno temu. 2. Doświadczenie marne. To czego Pani oczekiwała, że dostanie Pani takie same pieniądze jak osoby doświadczone? a może to Pani mówiła, że jest bardzo dobra tylko okazało się inaczej. Uważam , że należy swoją pracę oceniać sprawiedliwie i być w porządku wobec innych. Jak można żądać w 100% pieniędzy jeśli samemu mówi się, że kiepsko wykonuje pracę. No to jest żart. Mają co niektórzy tendencję taką – robić mało, kiepsko a dostawać dużo bo mi się należy!! . Nikogo nie zamierzam obrażać a tylko zwrócić uwagę , że oczernia Pani… Czytaj więcej »

Jeśli komuś nie odpowiada moja praca to porostu po jednym dwóch dniach mówi dziękuje i sprawa załatwiona do nikogo nie mogę pretensji, to jest UCZCIWE ale jeśli jednak trzyma się celowo dziewczyny ponad miesiąc bo w tej chwili ma zbyt i umawia się na taka same STAWKĘ CO INNE DZIEWCZYNY to dla pani jest SPRAWIEDLIWOŚĆ to mamy inne pojecie sprawiedliwości , aha nie wciągnie mnie pani swoje gierki stwierdzeniem (cyt: ze jest pani dobra a okazało sie inaczej) to pan Ciebiada zabiegał żebyśmy przyszły o niego a młode dziewczyny potrzebne mu były żeby je oszukać. Ps. proszę czytać ze zrozumieniem… Czytaj więcej »

Jeśli chodzi o dopalacze to jak ktoś nie ma pojęcia i nie wie co jest robione przez PIS w Pabianicach to niech nie zabiera głosu. Wielokrotnie widziałem żądania, doskonałe rozwiązania ale władze PO odrzucały to za każdym razem.

Tylko Ciebiada może coś zmienić , reszta to ułożonych i pasożytujących cwaniaków np. Górny , Adamski , Habura , Mackiewicz , K. i J. i wielu innych wyborców spójrzcie na listy Kandydatów !!!

Do PAB. A ja niestety muszę stanąć po stronie Mamy Zosi. Niestety bo to przykre że w ogóle bierze się kandydaturę K.Ciebiady pod uwagę. Ja też pisałem pod jednym z artykułów o tym, że miałem wątpliwą przyjemność obserwacji wielu szwalni ( moja praca sprawiała że wykonywałem usługi dla wielu „nowobogackich”). Szwalnia tego kandydata nie różniła się od innych i nie zapadła mi w pamięć jako oaza prawości i sprawiedliwości dla osób, które bądź co bądź ale pomagały swoją ciężką pracą osiągnąć sukces zawodowy i komfort dostatniego życia Panu Ciebiadzie. Niestety w naszych okolicach właściciele szwalni utworzyli własny kodeks pracy dostosowany… Czytaj więcej »

Jak czytam komentarze jaki P.Ciebiada był zły jako pracodawca to tylko nie rozumiem tych pracowników ,którzy pracują u niego po 10-15 lat. Przecież jakby był takim wyzyskiwaczem to Ci ludzie by dawno odeszli. Czy na przykładzie jednego przypadku można oceniać człowieka i takie rzeczy wypisywać?

Ja pracuję u P.Ciebiady i każdemu życzę takiego pracodawcy. Człowiek bardzo życzliwy, uczciwy i nigdy nas nie oszukał a pracuję już dość długo. Trzymam kciuki i życzę powodzenia. Takich ludzi potrzebujemy

Pan Ciebiada dyktował, czy tak z czystego serca ???

Takich ludzi nam potrzeba. Trzymam kciuki i życzę Powodzenia!!!!!