Strona główna Na sygnale Wypadki Chwila nieuwagi i potrącenie. Na pasach

Chwila nieuwagi i potrącenie. Na pasach

10
Moment nieuwagi ze strony kierowcy wystarczył, by mężczyzna potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych starszą kobietę.

Do wypadku doszło dzisiaj po południu na ul. Orlej. 71-letnia pabianiczanka chwilę wcześniej wyszła z ul. Matejki (od strony Jana Pawła II) i była na pasach, gdy nadjechała Skoda, kierowana przez 74-latka. Auto zmierzało w stronę centrum miasta.

– Zapatrzyłem się na samochód jadący z przeciwka i po prostu jej nie zauważyłem – przyznał starszy pan. – Jechałem na tyle wolno, że zatrzymałem się dokładnie tam, gdzie ona się przewróciła. W moim samochodzie nie ma żadnych uszkodzeń. Zahaczyłem tę panią tylko lusterkiem…

Kobieta skarżyła się na ból ręki i biodra, dlatego też trafiła do szpitala.

Kierowca Skody był trzeźwy.

REKLAMA

10
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
9 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RafałPAB

To już kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie. Teraz oprócz bab za kierownicą trzeba uważać jeszcze na staruszków.

Zbyszek

Skierować na badania…

Szept Odbytu

Po prostu facet ma refleks szachisty i czas hamowania liczony kalendarzem. Przecież by nie widzieć pieszego w tym miejscu przy takiej pogodzie trzeba albo mieć problem ze wzrokiem albo gapić się na coś innego (np radio w samochodzie przestawiać).

Zawsze wina pieszego

Pewnie biegła, na czarno ubrana, bez odblasków, z telefonem w ręku, słuchawkami na uszach i wtargnęła po przejściu już połowy jezdni prosto pod prawidłowo jadący samochód, którego kierujący mógł jej nie widzieć bo akurat w tym miejscu było za ciemno. Czekam na komentarze kierowców.

casus

Oj codziennie widać odbijają się czkawką nowe przepisy o pierwszeństwach pieszych. Ciekawe ilu powiększy grono lokatorów Kilińskiego zanim zrozumie, że nadinterpretują owe. Chyba, że to brak pomysłu na kasę i próbują wymusić odszkodowania na kierowcach w myśl głupiego prawa. Oby ci drudzy nie wpadli na kontr-pomysł.

Stary paragraf

Jakie nowe przepisy ? 😁

Mateusz

Przepis o pierwszeństwie pieszych nie obowiązuje, póki co taki przepis jest w planach i na poziomie debaty. Nie zależnie czy taki przepis wejdzie czy też nie, uważać muszą zarówno kierowcy jak i przede wszystkim sami piesi, a ponadto wykazywać się zwyczajną ludzką życzliwością.

Ozyrys

Mateusz – coś się dzisiaj w Polsce dzieje cyt. na poziomie debaty ? Bardzo dobry żarcik. Bardzo dobry.Pozdrawiam

Michał

Nie ma żadnych nowych przepisów odnośnie pierwszeństwa pieszych.

Ader

Kierowca patrzy przed siebie i nie widzi… Bez komentarza. Piesi myślą że samochody są z gumy i zatrzymują się w miejscu. Wypadkowa tych dwóch jest potrącenie czyli ślepy kontra czarodziejka.