Strona główna Na sygnale Kryminalne CBŚ rozbiło grupę handlarzy dopalaczami. Pabianiczanin poszukiwany (WIDEO)

CBŚ rozbiło grupę handlarzy dopalaczami. Pabianiczanin poszukiwany (WIDEO)

4

10 osób usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

To największa akcja wymierzona w osoby zajmujące się produkcją i handlem dopalaczy. Pracowało przy niej ponad 200 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. W prowadzonym w tej sprawie śledztwie zabezpieczonych zostało w sumie blisko 40 kg środków zastępczych, a także ponad 10 500 000 zł.

25 listopada 2015 roku na terenie województw łódzkiego, podkarpackiego oraz dolnośląskiego przeprowadzono kilkadziesiąt przeszukań pomieszczeń mieszkalnych, magazynowych, miejsc prowadzenia działalności gospodarczej oraz obiektów handlowych wykorzystywanych do wprowadzania do obrotu środków zastępczych. Przy wsparciu 150 pracowników Głównego Inspektora Sanitarnego, policjanci przeprowadzili ponad 70 kontroli administracyjnych sklepów należących do grupy przestępczej. W ramach tych działań zabezpieczonych zostało ok. 9000 sztuk „dopalaczy” przygotowanych do sprzedaży oraz gotówkę – ponad 200 000 zł. Zatrzymane zostały m.in. osoby z Pabianic odpowiedzialne za prowadzenie internetowego sklep

Jak podaje rmf24.pl policja poszukuje „króla dopalaczy”, czyli 27-letniego Michała W. z Pabianic.

W trakcie śledztw zgromadzono także materiały świadczące o tym, że członkowie grupy zalegalizowali co najmniej 80 mln złotych, które uzyskali w wyniku przestępczej działalności. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres  3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No to budowa bloku na Małej stoi pod znakiem zapytania? 😛

A co za różnica skoro 2 czy 3 domy pod miastem już stoją?

Blok mieli budować ? Skąd masz takie informacje?

Przemek i Michał Wieromiejczyk, budują bloki, inwestują piorąc kasę i śmieją się w twarz tej debilnej policji z Pabianic pewnie też dostają działke. Nigdy im nic nie zrobią bo nadają się do wystawiania mandatów. Cała Polska wie co robią a prawo ich broni