Strona główna Na sygnale Kryminalne Były radny czeka na decyzję sądu

Były radny czeka na decyzję sądu

3

Piotr Roszak oskarżony o oszustwo chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

22 czerwca do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie byłego wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Oskarżony dopuścił się 4 oszustw na szkodę 3 różnych podmiotów zajmujących się sprzedażą pościeli. Radny podrobił dokumenty i zamawiał towar podszywając się pod pracownika jednego z łódzkich szpitali. Oczywiście nie płacił.

Jak się okazuje, kwota na jaką firmy zostały przez niego oszukane jest wiele wyższa niż wskazywały wcześniejsze doniesienia. Zaraz po zatrzymaniu Roszaka mówiło się o 44 tys. złotych. Prokuratorzy doliczyli się jednak 172 tys. złotych.

– W znacznym stopniu szkoda została naprawiona. Oskarżony oddał większą część towaru. Pokrzywdzeni stracili w sumie 11 tys. złotych – mówi prokurator Jacek Pakuła, z Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Co dalej z Piotrem Roszakiem? Musi czekać na posiedzenie sądu, który rozpatrzy wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jeżeli sędzia przychyli się do wniosku oskarżonego, nie będzie procesu.

Prokuratura nie zdradza jednak jaka propozycja wyroku widnieje w akcie oskarżenia. Za oszustwo jakie popełnił były radny grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 3
Dodaj komentarz

1600
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
3 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polak

Co to kogo interesuje ze poddał sie karze z 3 lata powinien odsiedzieć to zwykły oszust i złodziej nikt wiecej

qwerty

A z czego oddał? Znowu coś ukradł pewnie.

doti

Ale wstyd ;p Miał kasę i jeszcze mu było mało.