Strona główna Aktualności Biznes Budynek w centrum miasta przestanie straszyć. Znalazł się inwestor

Budynek w centrum miasta przestanie straszyć. Znalazł się inwestor

12
Wygląda na to, że budynek stojący przy skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego i Skłodowskiej znalazł nowego właściciela. Prywatny inwestor przebuduje go na mieszkania. Prace trwają. 

Nieruchomość wraz z upływem lat zmieniała swoje przeznaczenie. W latach 70 i 80-tych mieścił się tu zakład kuśnierski „Kimono” oraz zakład krawiecki szyjący dla pabianiczan ubrania na miarę. Następnie był sklep z jeansami, później bardzo popularny pub „Dubliner”, a na końcu szwalnia. W tym budynku krótką historię zapisał nawet sklep z bronią.

– Pamiętam zwłaszcza jak był tu pub – mówi mieszkaniec pobliskiego bloku. – Pierwszy rok, dwa jego działalności jeszcze był znośne, ale po dwutysięcznym roku wszystko się zmieniło. Zbieraliśmy podpisy o jego zamknięcie, bo na osiedlu zrobiło się głośno i niebezpiecznie. Podjeżdżały tu jakieś czarne fury na obcych blachach, często dochodziło do bójek i awantur.

 

Niewykluczone, że właśnie to zdecydowało, iż właściciel wypowiedział umowę najmu, bo lokal działał do 2001 roku. Potem przez kilka lat funkcjonowała tam jeszcze szwalnia, aż i ona się stąd „wyprowadziła”. Od tego czasu budynek niszczał i zarastał chwastami, aż do teraz.
Inwestor planuje nadbudowę nieruchomości i chce go przeznaczyć na cele mieszkaniowe wielorodzinne. Pozwolenia na te zmiany zostały wydane w styczniu 2022 roku przez starostwo powiatowe.  Przy nieruchomości ma powstać parking na 26 miejsc w tym 9 dla osób niepełnosprawnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W sklepie z bronią miły starszy pan pokazywał nam pistolety gazowe, czasami pozwalał nawet przeładować. Sklep z jeansami i moje pierwsze Mustangi 😍. Koło roku 98 kosztowały chyba 190 zł. Kupa szmalu. Trzeba było tydzień robić.

A miały być mieszkania + Jarosław obiecał

Miala być też irlandia i putin miałbyć to nasz człowiek w Moskwie

Wałęsa oddawaj moje 100 milionów, a Bill Clinton palił trawę ale się nie zaciągał.

Jeszcze SDH czeka😃

tu wyjdzie niezły blok mieszkalny…. taki pabianicki Manhatan

podobno to ma być najwyższy szklany wieżowiec w Pabianicach ma mieć 274 pietra , nawet w Dubaju takiego nie mają .
na dole galerie handlową , szkołę, żłobek , parking podziemny i schron przeciw atomowy na 7000 ludzi. ma być ukończony w tym kwartale budowę poprowadzi firma co prowadzi remont Zamkowej .

Zapomniałeś o zamkniętym zakładzie psychiatrycznym dla ciebie.

On już jest w swoim zakładzie. Nie potrzeba dla niego następnego.

chłopaki nie martwcie się dla was też się znajdzie miejsce , ktoś musi ogarnąć serwis sprzątający.

Z tobą naprawdę jest bardzo źle.
ŻEGNAM !!!!!

Szklane domy miały być w powieści polskiego pisarza, nominowanego do Nobla, notabene. Pewnie czytałeś i stąd ten pomysł.

Last edited 10 miesięcy temu by Stefan