Strona główna Aktualności Z miasta „Budowlanka” została siedzibą urzędników

„Budowlanka” została siedzibą urzędników

4
Kiedyś ten budynek zajmowali uczniowie i nauczyciele. Teraz stał się siedzibą wydziału architektury i budownictwa Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

Z ul. Piłsudskiego 2 pracujący w nim urzędnicy przenieśli się na ul. Partyzancką 56, do dawnej szkoły i właśnie pod tym adresem, na pierwszym piętrze, przyjmują petentów. Wejście znajduje się od ul. św. Jana.

Z architekturą i budownictwem będzie sąsiadował Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, mieszczący się obecnie przy ul. Traugutta 6A.

– Również zajmie pierwsze piętro – wyjaśnia Joanna Kupś, rzecznik prasowy starostwa. – Do byłego szkolnego budynku przeprowadzi się jeszcze z dotychczasowej siedziby część innych powiatowych urzędników.

Bardzo prawdopodobne, że na parterze zostanie zlokalizowany wydział ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa. Ostateczne decyzje w tej sprawie dopiero jednak zapadną.

Wiadomo natomiast, że starostwo zrezygnowało z pomysłu umiejscowienia w dawnej szkole budowlanej swoich archiwów. Te będą znajdowały się w budynku, który zajmował Zespół Szkół Prywatnych „Heureka” (przy ul. Gdańskiej 3/5).

O tym, jak bardzo zmieniła się „budowlanka” po remoncie pisaliśmy TUTAJ.

REKLAMA
Poprzedni artykułNiewłaściwe parkowanie i niemiła niespodzianka
Następny artykułJeździsz rowerem po ul. Lipowej? To nielegalne
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego nie przenieśli tam wydziału komunikacji? Najwięcej klientów i chociaż parking by był.

poziom wypowiedzi pani rzecznik – liga miszczóf

Oj bardzo szkoda, że nie wydział komunikacji. Przy Partyzanckiej jest duży parking, wreszcie rozładowało by ruch uliczny na Piłsudskiego. Tam jest bardzo niebezpiecznie, jadąc od Rocha i skręcając w lewo w Piłsudskiego nic nie widać. Tylko patrzeć jak dojdzie do tragedii..

Kto jest za wydziałem komunikacji w tym miejscu łapka w górę. Może pan starosta wysłucha