Strona główna Aktualności Z miasta Budki straszą, ale przynoszą zysk (SONDA)

Budki straszą, ale przynoszą zysk (SONDA)

13

Przez długi czas to właśnie budki gastronomiczne obok SDH były ważnym punktem na kulinarnej mapie Pabianic. Niestety, dziś hamburgery nie smakują już tak jak kiedyś, a i estetyka tego miejsca pozostawia wiele do życzenia. 

Jeszcze kilka lat temu uczniowie pabianickich szkół po lekcjach przychodzili tutaj na hamburgera, hot-doga czy zapiekankę. Za 5 złotych można było się najeść, tym bardziej, że nie było żadnej alternatywy  w tej cenie. Po latach pojawiały się inne fast foody, ale gwoździem do trumny budek z hamburgerami stał się Mc’Donalds. Teraz w amerykańskiej restauracji dzieciaki wola wydać swoje kieszonkowe. Dlatego też z 4 kiosków gastronomicznych czynnych jest tylko jeden. Na innym widnieje informacja „SPRZEDAM”. Kiosk co chwilę wystawiany jest do sprzedaży na portalach ogłoszeniowych. Właściciel chciał za niego 17 000 złotych. Do tego dochodzi czynsz dla Urzędu Miejskiego, do którego należy teren.

I właśnie o ten czynsz chodzi. Miasto nie chce poprawić estetyki tego miejsca, bo ma pieniądze z dzierżawy terenu. Najemcy płacą, nawet gdy budki są zamknięte. – Jeżeli najemca przedstawi nam dokument o zawieszeniu działalności czynsz jest pomniejszany – tłumaczy Jadwiga Myczkowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. – W dalszym ciągu jest to jednak ewidentny zarobek dla gminy.

Miesięczny czynsz dla działającej budki to około 1000 złotych. Drugie tyle miasto dostaje od właścicieli budek zamkniętych. Umowy z dzierżawcami terenu podpisywane są na 3 lata. Choć budki są zamknięte właściciele nie chcą zerwać umowy, bo liczą że znajdzie się kupiec.

Zapytaliśmy nowego prezydenta Grzegorza Mackiewicza jakie ma zdanie na temat tego miejsca i czy estetyka najbardziej rozpoznawalnego miejsca w Pabianicach nie jest ważniejsza od 2 tysięcy złotych. Niestety, pomimo kilku prób kontaktu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

[yop_poll id=”11″]

REKLAMA
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nie koniecznie zlikwidowane, skoro to dobry punkt można postawić tam jakiś kiosk, który będzie bardziej estetyczny i niech sobie działa… Skoro przynosi zyski… przecieżtam też pracują ludzie…

Autorzy sondy wyjaśnili, że takie rozwiązanie i tak wymaga usunięcia obecnie istniejących budek. Pytanie powinno brzmieć raczej: Czy jest Pan/Pani za pozostawieniem budek gastronomicznych obok SDH w obecnej formie?

Budki powinny zostać wymienione na nowe, atrakcyjne, o nowoczesnej stylistyce tak jak w Łodzi na Piotrkowskiej. Teraz teren wokół S D H i Urzędu Miasta wygląda fatalnie.

Nic nie trwa wiecznie. Jeszcze nie tak dawno co kilka metrów mieliśmy kioski z gazetami, a teraz? Dziś monopolowe. Uwierzycie, że 10 lat temu jedyny sklep nocny to procent na Moniuszki? I upadające „Mak” Ktoś je jeszcze pamięta? Miasto się zmienia. Moim zdaniem budki tak, ale wiadomo czyste, ale co to da, skoro 10 metrów dalej mamy kamienice ruinę, z rozwalonym płotem, gdzie co poniektórzy chodzą załatwiać swoje potrzeby. Po co miasto daje zniżki na te ruiny? Niech sobie Grażyna zrezygnuje z tych budek, przyjdzie ktoś inny, i zamiast jej zapłacić 17 tys odstępnego, za tą sumę postawi super wyposażoną,… Czytaj więcej »

a ja uważam ze powinny być zlikwidowane, gołym okiem widać gdzie kwitnie życie nocne w mieście a szczególnie w niedzielę rano widać jak one są potrzebne…brud smrud i ubustwo.

Czyli twoim zdaniem głównym powodem do ich likwidacji jest fakt, że mimo wszystko komuś w sobotę w nocy są one jednak potrzebne? Każda impreza się w tym miejscu kończyła i nadal się kończy bo w nocy nigdzie indziej zjeść się nie da.

Niech wymienią budki… ale kto ma je wymienić? miasto? przecież to prywatne budki i to właściciele niech sobie je wymieniają, skoro umowa jest na 3 lata i płacą po 1.000zł m-cznie to jest w sumie 36.000 przez 3 lata. Miasto nie ma pieniędzy na własne inwestycje a będzie bawiło się w sponsorowanie jakichś budek? z drugiej strony wymusić na właścicielach wymianę budek, które nie przynoszą zysku? to skąd mają wziąć na to pieniądze? wg mnie interes się wypalił od dłuższego czasu nie dzieje się nic więc nadszedł czas na decyzję o likwidacji, nic już z tego nie będzie mc`moland na… Czytaj więcej »

pytanie jest sugerujące. powinno zadać się pytanie poprawnie:
Czy budki gastronomiczne obok SDH powinny:
1. być zlikwidowane
2. pozostać

Według mnie miasto powinno w jakiś sposób negocjować powoli ze Społem i innymi mniejszymi właścicielami nieruchomości jakiś plan inwestycyjny na przetransformowanie SDHu i okolic. Takie założenia realizowane przez wiele lat we współpracy mieszkańców, samorządu i firm może przynieść ciekawe skutki. Najważniejsze przy tworzeniu takiego planu to pewna siła, także polityczna która byłaby w stanie utrzymać ustalone status quo niezależnie od wyników wyborów czy lokalnej koniunktury. Jestem bardzo ciekaw czy nowy prezydent jest w stanie do takiego celu dążyć.

Ja bym proponował zrobić z 4 budek, jedną lepsza. Ewentualnie jakiś lokalik zabudowany by można było w środku i na zewnątrz usiąść 🙂 Przeczuwam, ze to tylko marzenia.

wymienione na nowe ale nielikwidowane

Jakby nie było, to Payda obok też zrobiła swoje. Do dzisiaj każda impreza kończy się przy budkach i jeśli powinno coś z nimi być robione, to wymiana na nowe. Do niedawna działały dwie budki, teraz jedna – widać, że interes pada, a nie powinien, bo jest potrzebny.

prezydent jest juz prezydentem i ma na wszytko wyjebane najwazniejsze ze kasa leci a debile jak beda chcieli to sobie sami wyremontuja