Strona główna Aktualności Polityka BSR o oświacie i sztuce

BSR o oświacie i sztuce

21

Członkowie Bloku Samorządowego Razem podczas zorganizowanej konferencji prasowej podzielili się swoimi pomysłami dotyczącymi rozwoju oświaty i sztuki.

Kandydat Bloku Samorządowego Razem na prezydenta – Grzegorz Mackiewicz przedstawił pomysł jak usystematyzować kwestie termomodernizacji w placówkach oświatowych i kulturowych podlegających miastu. – Już od jakiegoś czasu dwóch pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej wykonuje przeglądy roczne i pięcioletnie w tych placówkach, dzięki czemu jest skala porównawcza. Wcześniej różnie to bywało. Okazywało się, że jakaś szkoła zgłaszała tragiczny stan dachu, a w innych był on jeszcze gorszy, a nie było to zgłaszane.- tłumaczył Mackiewicz.

BSR chce wyodrębnić w budżecie miasta 500 tys. zł w skali roku tylko na termomodernizację tych placówek i przeprowadzać takie remonty zgodnie z listą potrzeb opracowaną przez pracowników ZGM. – Obecnie pieniądze na tego typu remonty czerpane są z ogólnej puli, nie jest to zupełnie usystematyzowane, dochodzi do sytuacji, że ta szkoła, która bardziej podkoloryzuje sytuacje otrzymuje pieniądze na remont. My chcemy to zmienić – kontynuował.

Kandydatka BSR do rady powiatu – Gabriela Wenne – Błażyńska wypowiedziała się także na temat innych pomysłów ich komitetu dotyczących oświaty i edukacji.- Chcemy podwyższyć wynagrodzenia w oświacie – odważnie zapowiedziała. – Chodzi o wprowadzenie systemu motywacyjnego i wartościowania stanowisk pracy, by pracownicy chcieli powiększać swoje wykształcenie i uzyskiwać awanse – tłumaczyła.

Ponadto BSR chce przeznaczyć dodatkowe środki na zajęcia rozwijające umiejętności dzieci i młodzieży. Kandydatka na radną powiatową widzi tutaj m.in. wykorzystanie pabianickiego rapera i pedagoga – Dobromira Makowskiego. – Miasto powinno współfinansować jego działalność – uważa Wenne-Błażyńska.

Członkowie tego komitetu chcą też podwyższyć fundusz stypendialny, który obecnie wynosi 1000 zł na osobę w skali roku oraz przede wszystkich zorganizować zajęcia pozalekcyjne w szkołach. – Rodzice wożą swoje dzieci na przykład na zajęcia plastyczne w MOK-u, czemu nie zorganizować im takich w szkole – pytał Mackiewicz. – Tym bardziej, że ten system wypróbowaliśmy już w przedszkolach i się sprawdza – dodał.

Na pytanie kto miałby prowadzić takie zajęcia Wenne-Błażyńska odpowiedziała, iż mogą dysponować 2 godzinami tygodniowo nauczycieli zgodnie z Kartą Nauczyciela. Są to tzw. „godziny karciane”.

– Na wszystkie te pomysły potrzeba zwiększenia budżetu miasta o zaledwie 0,5% – 1%, czyli 300 – 600 tys. zł w skali roku – optymistycznie wyliczył Mackiewicz.

Blok Samorządowy Razem ma także pomysł na sztukę. Chce stworzyć program „Piątka dla sztuki”. Polegałby on na udostępnieniu młodym artystom pięciu lokali należących do miasta, które i tak stoją puste. – Dostaliby oni na 2 lata lokal, za którego czynsz nie musieliby płacić. Ponosiliby tylko koszty użytkowania tj. prąd, woda itp. – mówi Grzegorz Mackiewicz.

Program ten byłby przeznaczony dla młodych artystów, którzy w ciągu ostatnich 5 lat skończyli szkołę lub uczelnię artystyczną. Po dwóch latach podejmowaliby decyzję, czy zostają w tym lokalu już z koniecznością opłacenia czynszu. Wybór artystów, którym przekazać taką ulgę miałby odbyć się w ramach konkursu.

REKLAMA
Poprzedni artykułPokazała figę Gryglewskiemu (WIDEO)
Następny artykułWłókniarz liderem!
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Zastanawiam sie ,czy pan Mackiewicz i jego grupa uważaja Pabianiczan za wariatów Ten pan już rządzi przez 3 lata ,4 lata był przewodniczacym Rady Miejskiej .Dprowadzili z prezydentem Dychto miasto do tragedii ,a teraz sypie pomyslami BSR to ludzie którzy dbaja tylko o siebie i o swoje stołki ,Liczę że mieszkańcy Pabianic nie dadzą sie juz nabrać na takich nieudaczników

A ja liczę, że Pabianiczanie nie dadzą się nabrać na takich jak ty! – epitety pominę.

Do Tomek; per analogia Przewodniczącym Rady i wiceprezydentem od oświaty był nauczyciel D Wypych i jakie sukcesy? Mackiewicz pod względem przygotowania i kompetencji jest najlepszy i to cie boli

Do joze. Drogi kolego nie chcę życ w mieście ,gdzie rządzą układy ,gdzie jest kolesiostwo ,gdzie rządzący nie maja honoru ,bo stołki są najważniejsze Chce miasta gdzie ludzie skompromitowani są piętnowani a nie na stołkach ,A tutaj liczy sie tylko układ i słowo HONOR to tylko 5 liter nic dla tych ludzi nieznaczących Jeszcze jedno liczę na to że nowy prezydent Pabianic bedzie zupelnie spoza układu ,Niezależnie czy to bedzie Gryglewski czy Ciebiada .Byle by nie ci którzy nie rządzą tylko ukąłdaja swoje stołki Czy ty kolego nie widzisz że tym miastem rządzą ,albo ludzie z BSR ,albo z Po… Czytaj więcej »

Idz pobiegaj, Tomek, albo wyjedz z miasta, bo ci żółć zalewa rozum. Grzegorz Mackiewicz ma mój głos. Jedyny człowiek, który wie co robi – i co najważniejsze robi i widać w tym mieście efekty

nie znam się na polityce ale tylko Mackiewicz jako kandydat ma u siebie ludzi kompetentnych w danych obszarach funkcjonowania miasta, jak czytam inne artykuly to czytam Ciebiada i Wypych (specjalista od wszystkiego w tym spółdzielni), Gryglewski i Joński ( co ona ma do Pabianic), Jaksa i bieganie, normalnie Run Forrest, Run! Chyba jednak to Pan Mackiewicz przemawia konretnie. Tomek czy ty uwazasz ze jakikolwiek prezydent nie będzie wchodzil w uklady? Jesli tak to zmien pampersa

Hunter faktycznie nie znasz się więc nie wypowiadaj się publicznie Akurat jak kandydat ma pasje to widać ze coś sobą reprezentuje do czegoś dąży Potrafi wyznaczać sobie cele i do nich dąży. A nie siedzi z d. na kanapie. TAKA BIEGANIE POKAZUJE HART DUCHA i siłę dążenia do sukcesu A reszta tylko duńska na fotelach trzymają i biadola

Znasz się humster!!! A reszta to krzyczące bez sensu „nic niewiedzące postacie” , które krzyczą i wprowadzają ludzi w błąd – tylko dlatego, bo chcą się dorwać do władzy i wiedzą, ze GRZEGORZ MACKIEWICZ to jedyny bardzo dobry kandydat i nie ma innego więc chca go zdeklasować kłamstwem i paranoją wciskaną ludziom!!!! Chore!!! Grzegorz Mackiewicz to jedyny nasz kandydat!! Acha państwo naganiacze – zaraz Was PO zje i będzie po Was!!!

Dobry kandydat ? A co obiecał jakiś czas temu ? Że nie będzie kandydował, jeśli kandydował będzie Dychto! Udowodnił,że jemu nie wolno ufac. Dziękuję za uwagę.

Panowie ,może sie i na tym nie znam ,ale jak widzę tych samych ludzi przez ponad 2 kadencje Wszystkie ważniejsze stołki kierownicze obsadzone są przez BSR a druga połowa stołków przez PO Napisałem wyraznie ,że nie chce juz zyc w tym miescie gdzie korupcja i nieudolośc ,gdzie władza nie umie podejmować prostych decyzji Więc albo wy jestescie klakierami pana Mackiewicza albo ja jestem z Wenus ZA to co tu sie dzieje biora odpowiedzilnośc prezydent Dychto ,wiceprezydent Mackiewicz i klika z PO Więc moje zdanie jest proste TYM PANOM JUŻ DZIĘKUJEMY

Tomek przestań wypisywać kłamstwa i głupoty.. tylko ciągłe obrażanki bez argumentów. Jedyny godny prezydentury kandydat to Mackiewicz. Robi, działa, zmienia miasto – jest osobą, która widzi potrzeby, ma cele i je realizuje. Ten hejt jest hejtem ujadających przeciwników, którzy nie widzą innego już pola manewru i muszą zniszczyć kłamstwami przeciwnika. Tomek i po co to robisz, żeby doprowadzić miasto do kompletnej ruiny, żeby za sterami usiadł człowiek, który nigdy nie działał w samorządzie i będzie tylko udawał, że coś wie. DRODZY PABIANICZANIE GRZEGORZ MACKIEWICZ TO OBECNIE JEDYNY SŁUSZNY WYBÓR. NIE DAJCIE SIĘ WCIĄGAĆ W GIERKI per Tomka i innych jego… Czytaj więcej »

@Tomek – masz dowody na korupcję kandydatów z list BSR to je kieruj do odpowiednich służb. Zrob swoj obywatelski obowiązek, dopiero wtedy to nagłaśniaj. W innym razie zamilknij i nie opluwaj innych.
To co robisz jest obrzydliwe i niegodne.
Poglądy pilityczne można mieć różne, ale posuwanie się do oszczerstw bez pokrycia to niskie pobudki.
Na tyle niskie, że prowokuje zwyrodnialców – tak zwyrodnialców – do niszczenia materiałów wyborczych (banerów) rozwieszonych w naszym mieście.
Do czego to może doprowadzić? Dziś plakaty, a jutro przyjdzie do głowy zrobić to w inny sposób.
Dziś słowo nienawiści, a jutro czyny? Do tego dążysz?

Najlepiej jakby Szanowny Pan Tomek się ujawnił i wtedy byśmy mogli jego oskarżyć

Pan Mackiewicz ma mój GŁOS !!!

Lojtek – miasto będzie skansenem jak PiS dojdzie do władzy i to jest pewne. Cały kraj będzie wtedy skansenem. Trzymam kciuki za Grzegorza Mackiewicz – nie widzę innego kandydata, który mógłby coś w tym mieście zrobić. Grzegorz nie daj się tym oszołomom, którzy nigdy nawet w radzie miejskiej nie byli, ale zjedli wszystkie rozumy. W Tobie nadzieja!!!!

a Pan, Panie Mackiewicz, to dobrze się czuje? Kto mądry na tego człowieka zagłosuje ? Pbstawiam,że obiecał prezydentowi, iż przecwiko nie będzie kandydował. A tu proszę. Właśnie pokazał Pan,że nie można Panu zaufac 🙂 Jest Pan ostatnim na kogo człowiek powinien zagłosowac- a wiem,że obiecał pan panu prezydentowi, że nie wystartuje w kampanii. Gdzieś czytałem rozmowę sprzed roku czy półtora. Tragedia :/

Hipcio – a czy ty się dobrze czujesz? Ja zagłosuję na GRZEGORZA MACKIEWICZA!! I co może zarzucisz mi, że jestem niemądry? Na jakiej podstawie co ? W jednym zdaniu obrzucasz kandydata na prezydenta stekiem bzdur i jednocześnie obrażasz innych co mają inne poglądy niż ty. Jakie masz do tego MORALNE prawo? To, że GRZEGORZ MACKIEWICZ konkuruje z p. Dychto to tylko świadczy o tym, że odcina się od niego !!! To wyraz dezaprobaty na sprawowanie przez p. Dychto urzędu oraz efektów jakie na nim osiąga. To wyraz chęci zmiany na lepsze. Twoje zdanie cyt. ” .. a wiem, że obiecał… Czytaj więcej »

Przecież ten człowiek nie potrafi samodzielnie podjąć decyzji jest u władzy w różnych postaciach od 8 -12 lat i co i nic. Znam go z PAFANY i nei przypuszczłam że człowiek na kierowniczym stanowisku może być tak nie decyzyjny.Weźcie pod uwagę to ż enie jest on osobą anonimową, tak samo bierze odpowiedzialność za stan miasta jak i panujący nam mgr Dychto i cała grupa innych pasożytów. Przez okres w którym rządził nie zrobił nic, a mówienie że zawdzięczmy mu sukces w postaci środkuó w z Unii to bzdura bo nie dzięki niemu, a i ślepej kurze się coś trafi. Gdzi… Czytaj więcej »

tymoteusz – Dobrze powiedziane.
Tylko czy Tomek załapie o czym do niego się mówi?
To raczej rodzaj „grande betone”, co zabetonował się w poglądach na świat i na to co go otacza.

Lojek -rozumiem, że każdego z osobna, tj. ponad 140 tys. kandydatów do rad miast, powiatów, sejmików nazywasz „bandą karierowiczów”, dalsze epitety pominę. Zapewne myślisz tak o tych, których ty popierasz? A dokładniej mówiąc o partiach, frakcjach w innych miastach co do których również można przypiąć takie łatki. Masz wgląd w prywatne konta bankowe? Oj nie ładnie łamać tajemnice bankową! to jest „wątpliwe moralno-etycznie”. Jesteś przestępcą!! Jak się teraz czujesz? Żyjesz w tym mieście tyle lat, masz władze jako obywatel – co zrobiłeś dla lokalnej społeczności, gdzie pokazałeś się, jakie masz plany na dalsze losy? Ujawnij się! Nie ujadaj z głębi… Czytaj więcej »

Nie z przymiotnikami piszemy razem. Jeżeli czujesz się urażony stwierdzeniem, że BSR to mafia, której celem jest obsadzanie miejskich stołków za wszelką cenę to bardzo chętnie spotkam się w sądzie. Zdziwisz się jakimi materiałami dysponuję. Rodzina pana Mackiewicza znalazła zatrudnienie w miejskich zakładach pracy, najwięcej chyba w szpitalu. Wymieniać nazwiska ? Można odcinek zalać asfaltem, świętej pamięci prezydent Firkowski jakoś problemów z innymi odcinkami nie miał. Nie przypominam sobie ani jednej, ani jednej (!) spektakularnej inwestycji z inicjatywy tej grupy politycznej. Zamkowa to tylko przykład, Stary Rynek kolejny syf z gilem, brakuje czasu na klikanie. Mieliście 12 lat na to… Czytaj więcej »