Strona główna Sport Piłka nożna Bratobójczy pojedynek w Pucharze Polski

Bratobójczy pojedynek w Pucharze Polski

0

W 1/4 wojewódzkiego Pucharu Polski Widzew II Łódź pokonał 2:1 Omegę Kleszczów. W spotkaniu tym naprzeciw siebie stanęli dwaj bracia Rozwandowicze: 22-letni Jakub (Omega) i dwa lata młodszy Maksymilian (Widzew).

Choć wynik spotkania  w 35. min otworzył starszy z braci, to nie wystarczyło to aby jego zespół wygrał. W 55. min do wyrównania doprowadził Bartosz Narożnik. Chwilę później Jakub Rozwandowicz ponownie mógł wyprowadzić swoich kolegów na prowadzenie, ale wykonywany przez niego rzut karny obronił Aleksiej Berezin.

Bramkę decydującą o awansie trzy minuty przed końcem meczu zdobył Patryk Mikita. Już w doliczonym czasie gry Jakub Rozwandowicz mógł wyrównać, ale nieczysto trafił w piłkę i to łodzianie mogą cieszyć się z awansu.

Obaj pabianiczanie rozegrali pełne 90 minut. W 84. min w barwach Widzewa na boisku pojawił się grający jesienią w PTC Pabianice Krystian Kolasa.