Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Bonding zębów — czym jest i jakie są jego zastosowania w stomatologii...

Bonding zębów — czym jest i jakie są jego zastosowania w stomatologii estetycznej?

0

Jedną z metod, która pozwala cieszyć się zdrowym uśmiechem i doskonałym zdrowiem jamy ustnej jest bonding zębów. Co to jest dokładnie i jakie są zastosowania tej metody w stomatologii estetycznej dowiesz się poniżej. Sprawdź więcej informacji na temat coraz bardziej popularnego w naszym kraju zabiegu.

Bonding zębów — co to jest?

Wiele osób wpisuje w oknie wyszukiwarki Google „bonding zębów co to jest”. Bonding zębów jest łagodną techniką odbudowy zębów, która obejmuje aplikację cienkiej powłoki kompozytowej z żywicy na ząb. Ta metoda efektywnie pomaga odzyskać atrakcyjny uśmiech, oferując nie tylko błyskawiczne ulepszenie wyglądu zębów, ale również eliminując różnego typu plamy i przebarwienia.

Bonding jest zalecany przy drobnych defektach zębów. Stanowi on doskonałą technikę kompozytowej rekonstrukcji dla zębów zdeformowanych lub z uszkodzoną koroną. Rekonstrukcja zębów za pomocą kompozytu jest również doskonałą metodą na zmniejszenie lub całkowite usunięcie diastemy i innych źle wyglądających przerw między zębami.

W wielu takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem problemów z uzębieniem jest również aparat ortodontyczny. Przeczytaj więcej informacji na jego temat tutaj: https://www.sunstargum.com/pl-pl/zdrowie-jamy-ustnej/jakie-sa-rodzaje-aparatow-ortodontycznych.html. Specjaliści GUM dysponują bowiem ekspercką wiedzą na ten temat ortodoncji.

Bonding zębów — zastosowania w stomatologii estetycznej?

Interesuje Cię bonding zębów? Co to jest, dowiedziałeś się już powyżej. Jakie jednak opisywana metoda odbudowy zębów odnajduje zastosowanie w stomatologii estetycznej? Stosuje się ją, aby maskować mniejsze niedoskonałości wyglądu zębów, takie jak ich nierówny kształt lub kolor, a także do zamykania diastem, czyli wyraźnych prześwitów pomiędzy zębami.

Aby przeprowadzić zabieg, pacjent musi jednak mieć zdrowe zęby, ponieważ próchnica lub choroby przyzębia stanowią ważne przeciwwskazania. Jeżeli występują takie problemy, konieczne jest ich wcześniejsze rozwiązanie i stworzenie odpowiednich warunków w jamie ustnej. Metoda wyróżnia się także niewielką inwazyjnością, ponieważ nie wymaga wstępnego szlifowania szkliwa. Sprawdź informacje na temat tego, kiedy bonding zębów jest zalecany, a kiedy raczej odradzany: https://www.sunstargum.com/pl-pl/zdrowie-jamy-ustnej/bonding-zebow-kiedy-jest-wskazany-jak-przebiega-jakie-sa-efekty.html.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze