Strona główna Sport Koszykówka Bolesna porażka koszykarek

Bolesna porażka koszykarek

0

Pabianiczanki w ramach 9. kolejki I ligi Kobiet mierzyły się z AZS-em Uniwersytetem Warszawskim. Mimo gry przed własną publicznością nie postawiły one wysokiej poprzeczki rywalkom, które gładko wygrały dzisiejsze starcie.

Grot Mobilis Pabianice – AZS Uniwersytet Warszawski 40:67 (10:25, 12:19, 7:13, 11:10)

Przed spotkaniem rywalki zajmowały czwarte miejsce w tabeli, a nasza ekipa miejsce ósme. Dyspozycja pabianiczanek we własnej hali była jednak w tym sezonie niezła, zatem można było mieć nadzieję na dobre widowisko. Niestety, początek to koncertowa gra rywalek. Udało im się szybko zyskać przewagę, której nie wypuściły już do końca pierwszej kwarty. W drugiej partii nasza gra także nie uległa poprawie i do przerwy mieliśmy rezultat 22:44.

Sytuacja po przerwie nie poprawiła się. Pabianiczanki nie traciły już tak dużo punktów ale to raczej za sprawą rywalek, którym zależało już tylko na dowiezieniu korzystnego rezultatu do końca. Ostatecznie udało się nam wygrać jedynie ostatnią kwartę. Najlepszą w naszej ekipie była dziś Magdalena Ratajczak, która zdobyła 11 punktów i zanotowała 9 zbiórek.

W przyszłą sobotę nasze zawodniczki udadzą się na wyjazdowy mecz z AZS-em Uniwersytetem Gdańskim.