W przedostatniej kolejce rundy jesiennej łódzkiej okręgówki fioletowi mierzyli się z dziewiątymi w tabeli Termami Uniejów. Pabianiczanie grający z nożem podarowali przeciwnikom kilka prezentów i po raz trzynasty w tym sezonie zeszli z boiska pokonani.
PTC Pabianice – Termy Uniejów 0:4 (0:2)

Gospodarze zaczęli dobrze, bo już w 4. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Adrian Rudyk. Był w trudnej pozycji, ale zdołał wycofać piłkę do wbiegającego Wujaka, który po chwili oddał dobry strzał. Niestety, piłka przeleciała nieznacznie obok słupka bramki gości.

Po tej akcji do głosu doszli przyjezdni. Ich strzały okazywały się niecelne, ale tylko do siódmej minuty spotkania. Wtedy to fatalnie piłkę wycofał Korpal, co skrzętnie wykorzystał piłkarz Term. Pierwsze uderzenie z bliska Kowalski zdołał jeszcze, ale pozostał on bezradny wobec dobitki. Trzy minuty później powinno być już 0:2, ale tym razem skórę fioletowym uratował słupek.

Wynik mógł być jeszcze kilka razy podwyższony, ale w bramce jak zwykle solidnie spisywał się Kowalski. Robił co mógł, ale w 25. minucie brak zdecydowania w wybiciu piłki z pola karnego sprawił, że do futbolówki podbiegł gracz gości i z jedenastego metra huknął nie do obrony. Od tego momentu było widać początki zanikania wiary w zwycięstwo w zawodnikach PTC. Uniejów nie grał jednak bezbłędnie i w 27. minucie na tablicy powinniśmy mieć wynik 1:2. Lewą stroną boiska urwał się bowiem Patryk Stachowski. Wpadł w pole karne, ale nie zdecydował się na uderzenie. Piłka po chwili szczęśliwie znalazła się pod nogami Rudyka, który kopnął futbolówkę stojąc dwa metry od bramki, ale ta przeleciała obok słupka. Uwierzyć w to nie mógł nawet golkiper Term.

Bramkarz gości widział już tę piłkę w siatce

Gdyby nie kilka znakomitych interwencji Kowalskiego do przerwy pabianiczanie mogliby przegrywać jeszcze wyżej. Przerwa także nie wpłynęła dobrze na grę fioletowych, bowiem już w 52. minucie goście zdobyli bramkę na 0:3. Cztery minuty później na tablicy mieliśmy 0:4 i było już po meczu. PTC nie miało żadnych argumentów żeby odmienić losy tego spotkania i trzynasta porażka w sezonie stała się faktem.

Sytuacja na kolejkę przed końcem rundy jesiennej jest jeszcze gorsza niż przed rokiem. W kampanii 2018/2019 przed przerwą zimową fioletowi mieli na koncie 3 zwycięstwa (z Sarnowem, GKS-em Ksawerów i Bzurą Ozorków). Teraz na koncie mają zaledwie jedno oczko. Ostatnia okazja do poprawy tego stanu rzeczy za tydzień w sobotę. Pabianiczanie pojadą na wyjazdowe starcie z czternastym w tabeli Sarnowem. Będzie to więc mecz o przysłowiowe sześć punktów.

PTC: Kowalski, Siejka, Bączał, Korpal, Stuchała, Sikorski, Kwiatkowski, Bednarski, Rudyk, Stachowski, Wujak.