Strona główna Styl życia Ludzie Biegaczka i mama. Znana firma sportowa „postawiła” na Paulę

Biegaczka i mama. Znana firma sportowa „postawiła” na Paulę

2
Znalezienie się w tym gronie jest wyróżnieniem, bo chętnych, by do niego dołączyć były tysiące. Pabianiczance się udało – Paula Tulejko została ambasadorem marki ASICS, producenta odzieży i obuwia sportowego, dołączając równocześnie do drużyny ASICS FrontRunner.

Ulubiona dyscyplina sportu: bieganie. Od czterech lat. Niedawno przyszedł na świat Hubert, synek 30-latki, jednak zajmowanie się dzieckiem nie przeszkodziło jej w byciu aktywną. Ruch pozwolił natomiast szybko wrócić do formy po ciąży.

– Biegam przede wszystkim dlatego, że sprawia mi to ogromną frajdę. Aczkolwiek medale też nie są bez znaczenia – przyznaje ze śmiechem Paula. – Niespełna trzy tygodnie temu wróciłam z takim z Olsztyna koło Częstochowy, gdzie uczestniczyłam w Biegu Kobiet.

Do życiowych rekordów zalicza maraton (ukończony w ciągu równych 5 godzin), półmaraton (1:58:55) oraz 10 kilometrów „zrobione” w 55 minut i 22 sekundy. I biegać z pewnością nie przestanie. Pabianiczanka znalazła się bowiem wśród pięciu osób z Polski, które stały się tzw. FrontRunnerami. Członkowie tej społeczności, skupiającej ludzi z trzydziestu krajów, biorą udział w biegach i innych wydarzeniach sportowych, dzieląc się swoją pasją i „zarażając” nią innych.

„Biegamy po ulicach i w terenie, przemierzamy lasy oraz góry. Są wśród nas początkujący i zaawansowani biegacze, maratończycy, ultrasi, triathloniści, ale jedno mamy wspólne, kochamy sport! Jako ASICS FrontRunner jesteśmy częścią biegowej społeczności, która stara się poruszać ponad wyznaczone cele, dobrze się bawić, edukować i inspirować innych!” – czytamy na stronie poświęconej projektowi.

Spośród około 25 tysięcy zgłoszeń (tyle wpłynęło w sumie we wszystkich krajach podczas tegorocznej edycji) wybrano 140 osób, w tym 5 z Polski. Oprócz Pauli bylo to dwaj mieszkańcy Suchego Lasu i Wrocławia oraz dwie warszawianki.

– Zgłosiłam się do projektu w ostatni dzień i bardzo cieszę się, że znalazłam się w drużynie – zdradza pabianiczanka. – Dołączenie do niej stanowi dla mnie dużą motywację i mam nadzieję, że pozwoli mi osiągać coraz lepsze wyniki.

REKLAMA
Poprzedni artykułGdyby nadeszła powódź, praktykę już mają…
Następny artykułNowe pogotowie z nowymi karetkami
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szanuję!
Najlepsze buty do biegania robią!

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Sama też juz którąś parę Asicsów mam w szafie. Gratuluję fajnej przygody – mnie w tym roku sie nie udało – spróbuję znowu za rok. 🙂