Od piątku na głównych alejkach parku rywalizują zawodnicy, którzy najbardziej lubują się w ekstremalnych biegach – 48 godzinnym, 50 kilometrowym oraz 100 kilometrowym. 

Najpierw na trasę ruszył bieg czterdziestoośmiogodzinny, w którym udział bierze między innymi pabianiczanka – Milena Grabska-Grzegorczyk. Radzi ona sobie świetnie i być może impreza ta otworzy jej drogę do startów w kadrze Polski w biegach ultra.

Milena Grabska-Grzegorczyk wygląda jakby mogła biegać w nieskończoność

W sobotę wystartowały za to mistrzostwa Polski na dystansie 100 kilometrów oraz zmagania na dystansie 50 kilometrów. Zawodnicy z tej konkurencji także nie narzekali na upał i konsekwentnie pokonywali kolejne kilometry.

 Na dystansie 100 kilometrów wystartowały 52 osoby, w tym jeden pabianiczanin – Maciej Sułat. Jest to dobrze znany w naszym mieście strażnik miejski, który pojawia się w wielu imprezach biegowych w naszym mieście jak i poza jego granicami.

 

Maciej Sułat skorzystał z kurtyny wodnej i pobiegł dalej

Natomiast w biegu na 50 kilometrów bierze udział 36 osób. Tutaj kadra pabianiczan jest większa. Udział w zmaganiach bierze między innymi Wojciec Sowała, czyli najszybszy mieszkaniec naszego miasta w rozgrywanym na wiosnę Pabianickim Półmaratonie.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
2 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

i bardzo dobrze !
jest park z nową nawierzchnią asfaltową
i to jeden z lepszych pomysłów
żeby pokazać jego nowe praktyczne zastosowanie.

Aby być precyzyjnym w informacji 😉
Milena jest w Kadrze Polski w biegach ultra od 2016 roku.