Od piątku na głównych alejkach parku rywalizują zawodnicy, którzy najbardziej lubują się w ekstremalnych biegach – 48 godzinnym, 50 kilometrowym oraz 100 kilometrowym. 

Najpierw na trasę ruszył bieg czterdziestoośmiogodzinny, w którym udział bierze między innymi pabianiczanka – Milena Grabska-Grzegorczyk. Radzi ona sobie świetnie i być może impreza ta otworzy jej drogę do startów w kadrze Polski w biegach ultra.

Milena Grabska-Grzegorczyk wygląda jakby mogła biegać w nieskończoność

W sobotę wystartowały za to mistrzostwa Polski na dystansie 100 kilometrów oraz zmagania na dystansie 50 kilometrów. Zawodnicy z tej konkurencji także nie narzekali na upał i konsekwentnie pokonywali kolejne kilometry.

 Na dystansie 100 kilometrów wystartowały 52 osoby, w tym jeden pabianiczanin – Maciej Sułat. Jest to dobrze znany w naszym mieście strażnik miejski, który pojawia się w wielu imprezach biegowych w naszym mieście jak i poza jego granicami.

 

Maciej Sułat skorzystał z kurtyny wodnej i pobiegł dalej

Natomiast w biegu na 50 kilometrów bierze udział 36 osób. Tutaj kadra pabianiczan jest większa. Udział w zmaganiach bierze między innymi Wojciec Sowała, czyli najszybszy mieszkaniec naszego miasta w rozgrywanym na wiosnę Pabianickim Półmaratonie.

REKLAMA
Poprzedni artykułTurniej piłkarski za nami. Puchar Przyjaciół Sportu dla Sokoła (ZDJĘCIA)
Następny artykułKolejny fake news na stronie Spotted Pabianice. Poleciały obelgi na strażników
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

i bardzo dobrze !
jest park z nową nawierzchnią asfaltową
i to jeden z lepszych pomysłów
żeby pokazać jego nowe praktyczne zastosowanie.

Aby być precyzyjnym w informacji 😉
Milena jest w Kadrze Polski w biegach ultra od 2016 roku.