Julia Krempińska i Jan Sztranek pojechali w okolice Grodna na Białorusi, aby tam reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy juniorów. Medali nie było, ale zdobyli oni bezcenne doświadczenie.

Impreza rozpoczęła się od biegu klasycznego. Niestety, Julia zajęła w nim odległe 39. miejsce, a Jan wylądował dopiero na 81. lokacie. Okazja do rehabilitacji przyszła w biegu sztafetowym. Julia Krempińska wraz z drużyną do lat 16. zajęła 9. miejsce, a sztafeta z Janem Sztrankiem w składzie zakończyła zmagania na 8. pozycji.

Na koniec pozostał bieg sprinterski. To właśnie w nim najmocniejsi są biegacze Azymutu. Julia Krempińska udowodniła ten stan rzeczy i na mecie zameldowała się na znakomitym, jedenastym miejscu. Jan Sztranek także poprawił swój wynik z biegu klasycznego i tym razem sklasyfikowany został na 48. lokacie.

Mamy nadzieję, że zdobyte na imprezie takiej rangi doświadczenie zaprocentuje w przyszłości kolejnymi sukcesami tej dwójki młodych biegaczy.