Strona główna Aktualności Z miasta Bezdomni z Dolnej dostali mieszkanie

Bezdomni z Dolnej dostali mieszkanie

12

Prezydent Zbigniew Dychto przyjechał dziś przed południem na ulicę Dolną, gdzie od soboty koczowała 3-osobowa rodzina.

Zbigniew Dychto znał sytuację bezdomnych, którzy w kwietniu tego roku zostali eksmitowaniu z mieszkania lokatorskiego w bloku przy Smugowej. Mieli około 40 000 złotych zadłużenia. Najprawdopodobniej nie płacili czynszu przez około 10 lat. Zaproponowano im wtedy mieszkanie socjalne, ale odmówili. Tłumaczyli, że lokal miał tylko 20 metrów i nie nadawał się do zamieszkania. Rodzina w maju wynajęła mieszkanie w bloku przy ulicy Dolnej, ale po 3 miesiącach właścicielka mieszkania wręczyła rodzinie wypowiedzenie. Powodem miały być zaległości w opłatach oraz skargi sąsiadów na hałasy podczas libacji alkoholowych.

W sobotę małżeństwo z 15-letnią córką spakowało swoje rzeczy i rozbiło „obóz” na tyłach bloku (pisaliśmy o tym TUTAJ). O sprawie został poinformowany prezydent. Dziś przed południem przyjechał na Bugaj.- Sami narobiliście sobie kłopotów – mówił prezydent. – Załatwimy to, ale to nie jest sposób na rozwiązywanie takich problemów – dodał. Dychto zabrał mężczyznę do „lokalówki”, po czym pojechali do mieszkania socjalnego przy ulicy Waryńskiego.

– Tu są dwa mieszkania po 20 metrów każde. Jest zimna woda, kanalizacja i piec kaflowy. Jak przebijecie sobie ścianę będzie jedno mieszkanie z dwoma pokojami – tłumaczył prezydent. – Dobrze, weźmiemy je, nie mamy innego wyjścia – mówił bezdomny mężczyzna.

Mieszkanie po przebiciu ściany będzie miało 40 metrów kwadratowych, sklasyfikowane zostanie jako 20 metrowy lokal socjalny, ponieważ najniżej położona belka stropu jest na wysokości około 1 metra i 90 centymetrów. Takie są przepisy, że w przypadku niskiego stropu realny metraż dzieli się na połowę.

REKLAMA
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

To co się dzieje to skandal. Czy do każdej eksmitowanej/wyrzuconej rodziny będzie przyjeżdżał prezydent i załatwiał mieszkanie? 40.000 zadłużenia? I co teraz nagle zaczną płacić? Przecież oni nie pracują! Najlepiej nic nie robić tylko liczyć na innych. Bo zawsze znajdzie się jakiś naiwny który pomoże. Naprawdę słów brakuje jak się czyta takie rzeczy. Ile jest rodzin wielodzietnych w gorszej sytuacji? Wszyscy eksmitowani do prezydenta! Przyjedzie i zorganizuje mieszkanko. Żenada. Czekam aż znowu o tej rodzinie napiszecie. Bo to tylko kwestia czasu. Sąsiedzi tych Państwa swoje wiedzą.

Szacunek dla Prezydenta! i brawo za szybką reakcję, prasy też

Dobrze weźmiemy, no ku* wielka łaske robi żul z żulem

„Dobrze, weźmiemy je, nie mamy innego wyjścia”- co?!?! śmieszne….

Gdyby nie pracowali to by z głodu zdechli pracować pracują jak większość członków koła pomocy opieki społecznej tylko na czarno lub po uzgodnieniu z szefostwem na kreatywnej umowie by dobrze była wypłata widziana w opiece społecznej.

40tysi no ładnie sobie odłożyli w banku przez te ok 10lat i gdzie tu sprawiedliwość społeczna człowiek płaci i jeszcze na własny rachunek inwestuje w trutki na myszy szczury w rundupy w benzynę by skosić gminne chaszcze by jakoś to wyglądało.

TEZ SADZE,ZE JESZCZE USLYSZYMY O NASZYCH VIPACH Z ULICY DOLNEJ A TERAZ WARYNSKIEGO -ZROBILI SZOPKE NAWET SAM PREZYDENT SIE POFATYGOWAL BRAWO

brzydzę się że takie cyniczne, krwiożercze zwierzęta mijam na ulicy i w kościele

Rodzice do więzienia za oszustwo, dziecko do domu opieki.Jaja wielkie a pan Prezydent zamiast powiadomić odpowiednie instytucje daje im mieszkanie.Będą płacić wątpię a dalsze przebywanie małoletniej w tej rodzinie to przyzwolenie na jej demoralizacje!

och cwaniaczek, 10 lat nie placil i jeszcze wybrzydza.

Dobra ludzie jak się tak nad nimi litujecie i herbatki dajecie to nie długo sam ze swoją rodziną idę w to samo miejsce i czekam na waszą życzliwość bo jeśli w tym kraju tak można dostać mieszkanie to nie zastanawiam się i się pakuję pod namiot. PS Ma ktoś pożyczyć namiot ??? . Lokalówka odrzuca prośby o mieszkania a niektórzy na prawdę mają ciężką sytuację… no ale po co dać temu skoro wynajmuje to przecie ma kasę … a przecie bez tego by samemu się mieszkało pod gołym niebem… Sąsiedzi nasi kochani kłamali prezydentowi w oczy… wcale tak nie było… Czytaj więcej »

Jak ja z siostrą prosiłam o mieszkanie to nie było. Uczciwie płacimy za mieszkanie na poddaszu(STRYCH), drugie piętro, bez wody i kanalizacji. Nie oszukujmy się, w XXI wieku to nie są godne warunki do mieszkania. Sąsiedzi nie pozwalają podciągnąć wody bo nie życzą sobie żeby rury szpeciły im mieszkanie. ROM nie potrafi tego od nich wyegzekwować. Tak więc od 17 lat nosimy wiadra w górę i w dół. Może też powinnam urządzić jakąś szopkę. bić się w pierś, płakać i iść do gazety. Szkoda, że nie lubię się prosić i nienawidzę kiedy ktoś się nade mną lituje.

dobry sposób na życie:) nic nie robić, a i tak dadzą. Panie Prezydencie, chcę dom z basenem, jutro będę pod urzędem