Strona główna Dzieje się Będzie kolejny spacer dla Ukrainy

Będzie kolejny spacer dla Ukrainy

43
Starosta pabianicki Krzysztof Habura zapowiedział kolejny spacer pod hasłem „Powiat Pabianicki solidarny z Ukrainą”.

Pierwsze wydarzenie z tej serii zorganizowano 20 marca na Lewitynie. Dookoła dwóch stawów spacerowało kilkaset osób. W ten dzień udało się zebrać 11 142,20 zł i 2 euro.

– Tak duża kwota pozwoliła na przygotowanie paczek żywnościowych dla rodzin ukraińskich, które zamieszkały w naszym powiecie. Jest to możliwe dzięki hojności i wrażliwości naszych mieszkańców – powiedział Krzysztof Habura.

Kolejne wydarzenie zaplanowano na 24 kwietnia (niedziela) w godzinach od 11.00 do 16.00.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jaką kwotę zebrano w pabianickich kościołach na ten cel ?
Dziwią mnie takie zbiórki ponieważ nasz rząd pomaga już Ukraińcom kasą z naszych podatków

Rząd pomaga? Ludzie pomagają!!!

KK pomaga ale sam sobie. I Rydzyk nagle zapadł sie pod ziemie.

z flagą w pierwszym rzędzie byle by walnąć zdjątko, żałosna jesteś Jarmakowska

Widać że tej i podobnym postaciom nie wytłumaczono ani nie nauczono w szkole czy też w rodzinie, co oznacza słowo SKROMNOŚĆ i WSTYD.

Przepraszam, ale to jest chyba czepianie się dla samego czepiania. Co jest nieskromnego w tym spacerze i w tej fotce? Skromności to w szkole Glapińskiego nie nauczono.

Co innego np. taki Macierewicz. On ma Wstyd na nazwisko 😁😁😁😁😁

Skromy jak Rydzyk, wstydliwy jak naczelnik…

Panie Harcerzu, tutaj może pani Jarmakowska się pręży do zdjęcia, ale jak trzeba było to w hali na ul. Orlej pracowała przy sortowaniu ubrań dla uchodźców. Tam sobie zdjęć nie robiła, tylko pracowała jak każdy wolontariusz. Do tego nie robiła tego w godzinach urzędowania, tylko po godz. 16. I dla jasności – nie, nie jestem pracownikiem urzędu czy gminy, ani też na tą panią czy jej kolegów nie głosowałam w wyborach.

Taaa… paczki żywnościowe, ciekawe dla kogo, jak magazyn na Sejmowej dawno zamknięty?!

Ile można drążyć temat taki mały kawałek kraju jest obiekty wojną a wszyscy uciekli . Dostają wszystko a co oni dadzą w zamian ? Może taki spacer zorganizujecie dla mnie i innych nam też się przyda kasa .

Zapewne ty rodzinę trzymałbyś na miejscu do czasu, aż Ruskie weszliby do Ksawerowa.

Bardzo prawdopodobne. Ponieważ gdyby do nas o 8 rano weszli na teren kraju, to myślę że w Ksawerowie byli by już około 16:00…

Dziwne zatem, co tu jeszcze robisz.

Teraz już maja gdzie wracać i sprzątać po wojnie .

Ciekawe, że na świecie jest wielu potrzebujących i wiele miejsc ogarniętych wojną, ale nawet w tej sytuacji są lepsi i gorsi.

Przecież możesz pomagać komu chcesz np. uchodźcom na granicy z Białorusią albo dzieciom w Jemenie.

Możesz pomagać rosyjskim dzieciom, którym głód jeszcze bardziej niż wcześniej zagląda do tyłka. Ewentualnie jakiejś córce oligarchy, bo bidulkę wyprosili z Hiltona, za który płaciła 4 tys dolarów za dobę. Nie może teraz sobie zrobić zdjęcia na Instagrama. Możesz pomagać komu chcesz.

Last edited 1 rok temu by Lepszy

A dzieciom z Palestyny też mogę ? Będzie jakiś marsz ?
Ilu z Was pomaga bo tak każe im serce, a ilu bo to jet modne i trendy, bo można sobie zrobić zdjęcie i być na fali ? Pomagacie wszystkim, bo przecież wszyscy są ludźmi czy tylko wybranym ?

Możesz zorganizować marsz nawet dla starszych osób z Ugandy. Co cię obchodzi, kto, jak, komu i dlaczego pomaga? Pilnuj swojego pomagania i daj pomagać innym. Nie twój portfel, nie twój cenny czas, więc się nie wtrącaj.

Last edited 1 rok temu by Gosc123

Przecież ci napisano, że możesz pomagać komu chcesz. Dzieciom z Palestyny również. Możesz też zorganizować marsz poparcia. A tak na marginesie, to pomagasz wszystkim, czy tym, których sobie wybierzesz do tego pomagania?

Jest sporo racji w tym co piszesz. Większość ludzi nie kieruję się już rozumem tylko tym co podsuwają im media. Dziś ci są dobrzy a jutro będą żli. Dziś macie im pomagać a jutro będziecie do nich strzelać bo tak Wami pokierujemy. Ludzie, którzy pomagają z dobroci serca nie potrzebują rozgłosu, nie pchają się na pierwsze strony, robią to w ciszy. Robią to dla tych, którzy tego potrzebują.

Przecież ci, którzy pomagają i mają Ukraińców w domu, to na marsze takie nie chodzą, bo nie mają na to czasu, zatem pomagają w ciszy i spokoju i nikt im pomagać nie kazał.

A jeśli ktoś nie pomaga w ciszy, tak jak np. Furman który dał 1000000 zł, to jego pomaganie jest gorsze, niż Kowalskiego, co przekazał 2 puszki rybne? A może Kowalski robi to dla tych, którzy tego potrzebują, bo w ciszy, a Furman dla tych którzy nie potrzebują? Furmanowi też do portfela zaglądaliscie i mówiliscie komu ma pomagać, a komu nie. Co roku zaglądacie do portfeli większości Polaków, którzy wpłacają na Orkiestrę, czasami używając perfidnych zagrywek, żeby ich od tego odwieść. Co was to wszystkich kur…a obchodzi? Przymknięcie się i dawajcie komu chcecie.

Wyjmij kija z doopy.

Tyłu tu chętnych do pomagania wszystkim to podzielę się moimi problemami. Nie wiem czy będzie mnie stać na ogrzewanie domu przy obecnych cenach ekogroszku i drugi poważny problem w domowym budżecie to cena paliwa. To jak pomożecie?

Jak się już okaże, że cię nie stać, to się zastanowimy. Na paliwo ode mnie nie dostaniesz, bo to nie jest rzecz niezbędna do życia. Ale może znajdzie się ktoś, kto pomoże. A na ten moment nie troluj.

Tak tylko badałem temat.

Najzwyczajniej trolowałeś, tylko nie wyszło.

Skoro potrzebujesz ekogroszku -> masz dom,
skoro potrzebujesz paliwa -> masz samochód,
skoro piszesz na forum -> masz prąd, komputer, internet.

Nie widzę żadnych podstaw, żeby takim cwaniaczkom pomagać! Chyba że ta pomoc ma polegać na sprzedaniu kopniaka na rozpęd, żeby cwaniak wziął się do uczciwej roboty i nie miał czasu na zatruwanie forum swoimi „dejowymi” pomysłami…

A włodarze miasta ulu mają Ukraińców w swoich domach?

Okrągłe zero. Czyli tak jak powinno być.

Jeśli tak powinno być, to po co organizować takie spacery?

połażenie spacerkiem w godzinach pracy , bezcenne!

Czas wracać i zająć się odbudową swojego kraju.

Putin lubi to

Nie wiem, nie znam, ale jak masz takiego znajomka to szczerze współczuję.

Nie wiesz, ale się wypowiesz. Pod każdym artykułem.

A ja życzę wszystkim Polakom, Ukraincom, ludziom z całego świata, nawet radzieckim onucom i trollom- zdrowych, rodzinnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Niech DOBROĆ zwycięży ZŁO !!!

Oni raczej nie wyznają tych świąt.

Witam. Propo tematu Ukrainy skoro jesteśmy wpychanie coraz bardziej do wojny. Przydałoby się artykuł na temat naszych schronów. W jakim są stanie i gdzie?

Dziękuję za odpowiedź. Mój błąd.