Strona główna Aktualności Z miasta Na przebudowę mostu brakuje ponad 800 tys. zł. Co dalej z inwestycją?

Na przebudowę mostu brakuje ponad 800 tys. zł. Co dalej z inwestycją?

29
Starostwo Powiatowe w Pabianicach na 1 czerwca zapowiadało rozpoczęcie prac przy przebudowie mostu na ul. Grota Roweckiego. Tymczasem w zabezpieczonym budżecie brakuje ponad 800 tys. złotych. 

Do ogłoszonego przez starostwo przetargu przystąpiło aż 5 firm. Zaproponowane ceny wahają się od 2 568 060,84 zł do 3 984 017,80 zł. Starostwo informowało, że zabezpieczono na ten cel 1 726 333,93 zł, co oznacza, że to opłacenia najtańszej oferty brakuje 841 tys. złotych.

– Nie mamy wyjścia i na najbliższej sesji poprosimy radnych o poparcie uchwały dotyczącej przeniesienia środków na ten cel – zapowiedział starosta Krzysztof Habura. – Niestety, ceny rosną. Rok temu prace wyceniane były na około 1,8 mln złotych.

Przebudowa mostu na ul. Grota Roweckiego to ważna inwestycja, bowiem ulica była sukcesywnie zalewana podczas intensywnych opadów deszczu.

Remont mostu na ul. Zamkowej

Niestety, remont zbiegnie się z przebudową mostu na ul. Zamkowej. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców, pomimo tego, że remont planowany jest „połówkowo”, czyli ruch będzie zorganizowany na zasadzie wahadła.

Inwestycja dofinansowana jest ze środków ministerialnych w kwocie 900 000 złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze jest most na partyzanckiej niech go też zamkną będzie pieknie

Nie róbcie tego remontu!!!
Sparaliżujecie miasto !!!

Oni maja nas w dupie….. Waze by byly realizowane inwestycje którymi będą mogli sie wykazac…… Poziom logistyki na poziome debilizmu

Czyli na jak pisze encyklopedia – człowiek upośledzony w stopniu lekkim.I tutaj nie ma mojej zgody – jest to bowiem upośledzenie w stopniu klinicznym (w zakładzie leczniczym) . Starając się być w nastroju świątecznym nie używam inwektyw. Zgadzam się z Tobą w 100%. Zdrowia

Zamknijcie wszystkie mosty.

Niech radni i starosta zrobią zbiórkę ze swoich pensji. I problem z głowy. I poproszą przybyszy ze wschodu o pomoc .

Zrobia za pół ceny😁

I zrobią to za pół ceny

Last edited 9 miesięcy temu by Michal

Jeżeli obniżą kryteria udziału referencji na niższą kwotę to będą mogły ubiegać się firmy lokalne które takie roboty wykonywały ale za mniejsze pieniądze bo byli podwykonawcami dla takich dużych firm które i tak będą realizować to podwykonawcami.

Popatrz na ceny surowców a tym bardziej stali a potem sobie odpowiedz czy to możliwe?
Łódź ma problem z modernizacją zajezdni bo obecne oferty są 800mln większe niż rok temu.
https://www.wnp.pl/hutnictwo/notowania/indeks_cen_stali_puds/

Ufff już myślałem że zablokują Pabianice na amen.

Pan Habura raz już remontował i nic to nie dało. Znów zmarnuje nasze pieniądze, a skończy się tak samo.. w komunistycznych Pabianicach most będzie zamykany na czas deszczu, a za te 3 mln wyremontujcie toalety w szkołach, bo od 30 lat nawet papieru w nich nie ma!!

Ten remont można zrobić solidnie ale zamykając cały most po realizacji Warszawskiej i wtedy ludzie będą mogli się poruszać po mieście.
Most wtedy można wyburzyć i zacząć od podstaw budowę.
A nie jak obecnie zacząć każdy remont a potem żadnego nie skończyć.

To ten pan Habura co chciał lub nadal chce spuścić całą deszczówkę z jezdni prosto do koryta Dob

wielkie mi co! wodę deszczową do rzeki spuścić. 100m wcześniej z ogródków działkowych są od lat wpuszczane ścieki. czasami tak gęste że woda tam stoi w miejscu. nie da się smrodu i wyglądu opisać. a nie jest to mała rurka ze szczochami, a 2 metrowej szerokości dopływ! A ciebie martwi woda z chmur.
Jakoś tego tematu to nikt nie porusza bo nie widać z za chaszczy.

naprawdę zrobienie dziury np. 600mm w moście, przykrycie kratką i odprowadzenie od niej rury fi600mm o długości 5m do rzeki tyle kosztuje? przecież chodzi o odprowadzenie wody z mostu do rzeki, a nie budowa zwodzonego mostu! naprawde w wodociągach nie ma specjalisty od melioracji?

Jezdnia na moście jest zdecydowanie wyżej niż jezdnia przed nim i za nim. Robienie dziury ma sens w miejscu w którym zbiera się woda czyli w zaniżeniu terenu a nie na wypiętrzeniu gdzie nieprzekupna siła grawitacji będzie skutecznie tą wodę zabierać. To tyle o melioracji na poziomie wyobraźni.

przecież to oczywiste, gdzie należałoby umieścić rurę do odpływu! Nie będę wszystkim podpowiadał ciągle 🙂 To naprawdę takie skomplikowane, aby odprowadzić wodę z tej ulicy „po kosztach ” i na lata? Nie trzeba by było nawet ulicy i mostu remontować. Nawiert, kołnierz, rura, kratka i gotowe. ludzie…..

Oby ci nikt nie pozwolił zbić choćby budy dla psa. Szkoda zwierzaka.

nie rozumiem w czym masz problem? z prostej rzeczy robi się wyprawę na marsa.
PS. w tym roku zbiłem karmnik dla ptaków i się sprawdził. co ty zrobiłeś?

Marsa nie ma, a Ziemia jest płaska.

rany przecież to logiczne że ziemia jest płaska! inaczej woda by tam nie stała , a spływała po sferze w dół ziemi i nie trzeba by było tego mostu remontować.

Inżynierzu, prawo w naszym kraju zakazuje wpuszczania wody z ulic do rzek (całkiem słusznie zresztą). W związku z tym to nie jest zrobienie dziury a troszkę bardziej zaawansowany projekt odwodnienia tego rejonu do kanalizacji deszczowej.

100m idąc pod prąd rzeki, szczochy +woda z kanału burzowego, 2 metrowej szerokości rowem dopływa z bugaju do rzeki i tu problemu nie ma?
PS. to jak nie do rzeki, to dać rurę do kanału deszczowego, tylko to nie mój problem, że inżynier z realu z papierami dał za małe fi na rurce deszczowej 🙂
oczywiście winnego nie ma fv się zgadzają.

Co może spływać rowem, a co rurami, to inżynier powinien wiedzieć. Bo to regulują przepisy.

Last edited 9 miesięcy temu by Ustawodawca

inzynier wie że do rowu spływ doprowadza rura 🙂 porostu rów robi za kamuflaż udając rów. a spółka od wody nie musi od kilkudziesięciu lat płacić za deszczówkę.

Skoro Starosta Pabianicki i Prezydent Pabianic nie są zainteresowani rozwiązaniem problemu ruchu na ul. Myśliwskiej, choć samorząd województwa zobowązał się wybudować za darmo ul. równoległą do Myśliwskiej, to czemu się jeszcze dziwcie?

Jeżdżę tą ulicą codziennie i jedyny problem to brak zakazu skrętu w lewo na skrzyżowaniu z Warszawską.

Bo w okolicy mieszka prezydent i pewnie nie chce dużego ruchu przy swoim domu