Strona główna Aktualności Z miasta Będzie jaśniej. Nareszcie

Będzie jaśniej. Nareszcie

16

Po roku debaty, negocjacji i sypania pomysłami na ul. Grota Roweckiego będzie jaśniej.

Przy okazji budowy ścieżki rowerowej na tej ulicy, starostwo powiatowe montuje dodatkowe oświetlenie LED przy trzech przejściach dla pieszych tj. przy ul. Gryzla i sklepie Biedronka. W tych miejscach dochodziło do potrąceń pieszych.

Temat został poważnie potraktowany pod koniec 2016 roku również za sprawą naszego portalu, kiedy opisaliśmy serię potrąceń na Grota Roweckiego.

11 stycznia radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali nawet konferencję prasową w tym miejscu.

Potrącenie z 17 listopada
– Od wielu tygodni składamy interpelacje do pana starosty ws. poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu, ale jest to walenie głową o ścianę – mówił wtedy radny Włodzimierz Stanek ubrany w kamizelkę odblaskową.

Starosta Krzysztof Habura obiecał, że zwróci się do urzędu miejskiego, który odpowiada za „gospodarkę światłem” w Pabianicach  o wymianę żarówek w latarniach. Finalnie montowane są właśnie dodatkowe słupy oświetleniowe. Inwestycję finansuje starostwo. Za prąd zapłaci urząd miejski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Poza dodatkowym oświetleniem każdemu pieszemu, szczególnie tym ubranym na czarno, przydałby się jakiś element odblaskowy a rowerzystom widoczne dla innych uczestników ruchu światła. Niestety nie jest to jedyne słabo oświetlone miejsce w Pabianicach.

A czy nie da się zawiesić tego dodatkowego oswietlenia LED na już istniejącym słupie, tylko trzeba wydawać pieniądze na kolejny słup stojący 30 cm od tego starego ?

Nie nie dało się !!! Na pewno na medycynie tez się tak dobrze znasz i na piłce nożnej podbnie zresztą jak na elektryce. Daj innym się wykazać …

Każdy mieszkaniec Pabianic ma prawo wiedzieć czy jego pieniądze nie są marnowane i czy nie było możliwości uzyskania takiego samego efektu ale za mniejsze pieniądze(czyt. założyć nowe lampy na już istniejące słupy). Jeżeli posiada Pani fachową wiedzę dlaczego takie rozwiązanie jest niemożliwe to może się Pani wykazać i nam o tym napisać. W przeciwnym razie nie widzę sensu w Pani komentarzu.

Brawo radnych PIS. Widać konkretne rezultaty działań dla dobra ludzi .
Popieram

A przepraszam bardzo Ci takiego zrobi radni PiS … tylko dużo szumu i nic poza tym !

Zanim napiszesz coś to sprawdź kto składał interpelacje w tej sprawie na sesjach Rady Miejskiej i Rady Powiatu, sprawdź kto zbierał podpisy mieszkańców pod petycją w tej sprawie, sprawdź kto robił konferencje prasowe w tym temacie. Jak to wszystko sprawdzisz to … może zrozumiesz jaki jest udział radnych PIS w tej sprawie. Jeśli nie zrozumiesz … to już Twój problem

szkoda ze nie są to sygnalizatory ledowe uruchamiane przyciskiem i informujące o zamiarze przejscia pieszego na drugą strone 🙁 Czy to ze w tym miejscu bedzie jasniej to sprawi ze „kierowca” zachowa ostrożność -wątpię 🙁

Ja się boję co się będzie działo tuż za pięknie oświetlonym przejściem. Klienci Biedry będą leżeć i wyć z bólu porozjeżdżani w cholerę. Codziennie łazikują „na skróty” obok przejścia a tam nie będzie doświetlenia…

Jak pieszy świadomie ryzykuj to znaczy że liczy się z tym że go ktoś potrąci.
Nie da się zrobi dnia w nocy na każdym centymetrze ulicy. A przy Biedronce są pasy do których trzeba zboczyć może z 15 metrów.
Ale lepiej pokonać trawnik przebiec w ruchliwym miejscu, gdzie auta często muszą gwałtownie włączyć się do ruchu.
JAK RYZYKUJESZ TO LICZ SIĘ Z WYPADKIEM.

Polecam lekturę odnośnie prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych bo zainstalowane oprawy oraz ich skręcenie powoduje oślepienie kierowców i stwarza jeszcze większe niebezpieczeństwo na drodze. Tyle jest na rynku dostępnych opraw przeznaczonych do tego celu a urząd dopuszcza sprzęt niezgodny z jego przeznaczeniem.

I to jest bolączka i Prezydenta i Starosty. Nawet jak im się już uda coś zrobić w wielkich bólach to i tak to schrzanią.

Właśnie jechałem i jest dobrze.

Własnie wracałem z pracy koło godziny 22:40 padał deszcz, niby jest dobrze tylko czemu te swiatła są ustawione pod kątem nie na przejscie tylko oslepiają. Proponuję by ktoś kto odbiera przejechał się nocą przy mokrych szybach i zobaczył efekt kryształu. Dla mnie na Plus po poprawkach

Zainstalowane lampy niestety mocno oślepiają kierowców. Wiele osób już się na to skarży. Ktoś tu nie pomyślał. Zamiast zauważyć pieszego, trzeba odwracać wzrok od źródła światła.

W imieniu wykonawcy informuję że założone w tym miejscu oprawy są jedynie tymczasowe. Do końca roku zostaną wynienione na oprawy Led przeznaczone do oswietlenia przejść dla pieszych.