Strona główna Aktualności Z miasta Dar od wolontariuszy

Dar od wolontariuszy

0
fot. PCK

Dzięki wolontariuszom Polskiego Czerwonego Krzyża poprawił się los niepełnosprawnej Izy. 30-letnia pabianiczanka otrzymała od nich rowerek do rehabilitacji nóg. Kosztował 2350 zł.

Pieniądze na ten zakup zbierano podczas rajdu rowerowego Honorowych Dawców Krwi i przyjaciół Polskiego Czerwonego Krzyża, jaki odbył się 23 września.

– Ze względu na brzydką pogodę, a więc i niższą niż zakładaliśmy frekwencję nie udało nam się jednak pozyskać potrzebnej kwoty – przyznaje Małgorzata Grabarz, prezes pabianickiego oddziału PCK. – Na szczęście wpłynęły do nas pieniądze za udział w programie „Familiada” (pisaliśmy o tym tutaj – przyp. red.), które wraz z tymi zebranymi na rajdzie wystarczyły, aby kupić rowerek da Izy. Może teraz ćwiczyć mięśnie nóg bez wychodzenia z domu.
 Iza urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jest podopieczną Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Na co dzień zajmują się nią rodzice, którzy mają ponad 70 lat i opieka nad córką sprawia im trudność. Rowerek stanowił miłą niespodziankę nie tylko dla niepełnosprawnej pabianiczanki, ale również dla nich.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments