Strona główna Aktualności Będą pilnowali porządku z nowej siedziby

Będą pilnowali porządku z nowej siedziby

15
Prawdopodobnie na początku przyszłego roku niektórzy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji zaczną pełnić służbę w podpabianickim Hermanowie. Powstaje tam bowiem posterunek, a postęp inwestycji jest coraz bardziej widoczny.

Na działce pod numerem 24E stanęły dwa budynki – główny i garażowy. W środku trwają prace wykończeniowe, m.in. montaż instalacji elektrycznych i wodno – kanalizacyjnych, podwieszanych sufitów, kładzenie kafli. Na zewnątrz większość robót została zakończona.

– Wykonano już stolarkę aluminiową, elewację, maszt flagowy oraz niezbędne instalacje na działce, a teren utwardzono. Do zrobienia pozostało jeszcze ogrodzenie – informuje podinsp. Konrad Kabała, zastępca naczelnik wydziału inwestycji i remontów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Posterunek, o powierzchni nieznacznie powyżej 200 metrów kwadratowych, ma dwie kondygnacje, bez podpiwniczenia. Znajdą się w nim: pięć pokojów biurowych, serwerownia, dwie łazienki z toaletami i natryskami, dwie szatnie oraz pomieszczenie socjalne. Interesanci będą przyjmowani na parterze, tam też będzie dla nich poczekalnia i WC.

Kiedy nastąpi finał przedsięwzięcia? Zgodnie z umową wykonawca powinien je zakończyć, uzyskać odbiory i otrzymać pozwolenie na użytkowanie do 18 grudnia. Wszystko wskazuje więc na to, że policjanci wprowadzą się tutaj w styczniu lub w lutym (kiedy dokładnie, zadecyduje szefostwo KWP).

– Posterunek został zaprojektowany i pobudowany dla obsady liczącej dziesięć osób. Będzie obsługiwał teren gmin Pabianice, Dobroń i Dłutów – dodaje podinsp. Konrad Kabała.

Inwestycja jest w całości finansowana ze środków budżetu państwa. Wartość prac budowlanych to 1 mln 771 tys. zł, a wyposażenia – 168 tys. zł.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

przydałaby się kontrola prędkości na odcinku Bychlew-Terenin

To posterunek, nie wydział ruchu drogowego

Ty konfidencie, zeby Ciebie nie zlapali czasem 🙂

Komenda na odludziu. Ukradną Ci samochód, idź pieszo na obrzeża powiatu żeby zgłosić….

Ile ten budynek kosztuje?? To chyba jakieś jaja są???

jakie jest uzasadnienie wydania 2 mln zl na siedzibe posterunku policji na zad*piu? Jaka jest roznica czy policjanci dojada z centrum pabianic czy hermanowa?

dziekujemy rzadzacym za takiego misia – jaki jest kazdy widzi…

nie będa spać po krzokoch!

PO zlikwidowała posterunki uznając, że wydane pieniędze na ich utrzymanie należy przeznaczyć na inne potrzeby służby. PiS postanowił przywrócić, żeby policjanci byli bliżej ludzi i jest to jeden z priorytetów tej partii. Tak się dzieje od kilku lat w całym kraju. Do roku 2018 twarto już ponad 80 nowych komisariatów. Teraz będzie to już pewnie ponad setka. Szkoda tylko, że nie ma tam kto pracować.

Last edited 2 lat temu by Bob

Policjanci jak mają być bliżej ludzi to niech się wezmą do roboty, pod komenda na Lutomierskiej kogoś stłukli z rok temu milicja się dzielnie przyglądała z okna, to że przyjeżdzają co najmniej pół godziny od zgłoszenia też jest ciekawe pewnie najpierw muszą dokończyć kawę i pączka. Żenada.

Hermanów – wypasione domy i niesamowita przestępczość;) Tak, tam trzeba było wybudować posterunek policji.

Bar

Bardziej przydałby się w Dłutowie….zresztą kiedyś był i go zlikwidowali…..

To prawda. Lepiej byłoby wybudować dalej od Pabianic, żeby mieszkańcy miejscowości oddalonych od Pabianic mieli łatwiejszy dostęp. Budowa gminnego posterunku na granicy miasta, skąd do komendy jest 5 min. samochodem , 15 autobusem, to nieuzasadniona głupota. Naprawdę, powinny w takich sprawach odbywać sie konsultacje z najbardziej zainteresowanymi – czyli obywatelami. Może coś dotarłoby do tych, którzy podejmuja takie decyzje, nie licząc się w ogóle z tymi, którym służą (a przynajmniej powinni).

Last edited 2 lat temu by Pabianiczanka

Koszmarek architektoniczny za prawie 2 miliony. O zasadności usytuowania w tym miejscu nie wspomnę. Dramat.

kładzenie kafli czyli będą piece kaflowe XXI wiek i będą palić węglem ?