Strona główna Aktualności Z miasta Będą kolejne zmiany dla kierowców. Wymusi je budowa mostu

Będą kolejne zmiany dla kierowców. Wymusi je budowa mostu

11
Powoli dobiega końca budowa dwóch rond, ale otwarcie wlotów w ulice, przy których powstały – Moniuszki i Świetlickiego – nie będzie oznaczało końca utrudnień. Czekają nas kolejne, bo drogowcy wyłączą z ruchu fragment ulicy Kilińskiego.

Chodzi o ten między skrzyżowaniem z Orlą i Grota Roweckiego a nowym rondem przy Pabian – Medzie. Powodem planowanego zamknięcia tego odcinka jest kolejny etap inwestycji, czyli rozpoczęcie budowy mostu na rzece Pabiance. Dla kierowców oznacza to objazdy.

Projekt, jak mają wyglądać jest już gotowy, na ulicach ustawione zostały też pierwsze znaki informujące o objazdach. Na razie są zasłonięte. Do kiedy, trudno powiedzieć. Według zapewnień Marcina Nowickiego, rzecznika prasowego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, nie ma jednak mowy o rozpoczęciu tego etapu, dopóki nie zostaną otwarte wloty w ulice Moniuszki i Świetlickiego.

– Nie wiemy, czy będzie to druga połowa kwietnia, czy też maj, bo w obecnej, nieprzewidywalnej sytuacji trudno mówić o jakichkolwiek terminach – stwierdza rzecznik.

Pewne jest natomiast, że zamknięty fragment Kilińskiego miejskie autobusy ominą ulicą Mariańską. Nowa organizacja ruchu dopuszcza tam również wjazdy docelowe, ale nie normalny ruch samochodów. Objazd ma się odbywać dwoma innymi ulicami. W jednokierunkowe, między Moniuszki i Orlą, zamienią się Świętokrzyska (od Orlej w stronę Moniuszki) i Piękna (od Moniuszki w stronę Orlej).

Jednokierunkowa będzie też ulica Kilińskiego – od skrzyżowania przy cmentarzu do ronda przy Świetlickiego, w kierunku Bychlewa. Z kolei jadąc od tamtej strony do Pabianic będziemy musieli skręcać w ulicę Świetlickiego. Dalej objazd zostanie poprowadzony ulicami Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja i Warszawską.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy radakcja mi moze powiedziec w ktorym miejscu ulica kilinskiego przecina sie lub nawet laczy z ulica orla?

Nie wiem czemu go minusujecie skoro ma rację. ul. Orla zaczyna się od ul. Ewangelickiej, zobaczcie sobie nawet widok z ulicy na popularnej stronie z mapami

Skoro zaczyna się od Ewangelickiej, to czemu hala sportowa na rogu Mariańskiej i Orlej ma adres Orla 1?

#szofer Ale ulica Marianska znajduje się na zachód od Ewangelickiej więc w czym problem? Od Ewangelickiej na wschód zaczyna się ulicą Grota-Roweckiego przy której znajduje się Hala MOSIR, a na zachód ulica Orla, która następnie zmienia się w ulicę Wilenską (bodajże od Konopnickiej) i tak aż do Parku Wolności. Gdyby nie park to przedłużeniem byłaby ulica Kasztelansk 🙂

Włókniarz ma Grota 3, a ja mówię o hali Pamoteksu z której teraz korzystają uczniowie szkoły podstawowej. Ona mieści się przy Mariańskiej. Orla zaczyna się od bramy zakładu, tak pokazywała mapa z okresu okupacji. Łącznik ulicy orlej do Ewangelickiej powstał stosunkowo niedawno, tak samo jak cała droga na Bugaj. w związku z czym, aby nie zmieniać numerów na Orlej łącznik wraz z całą ulicą dostał nazwę Marchlewskiego, później Grota Roweckiego.

Zobacz sobie na widok stając na żywo ma skrzyżowaniu

Cytując klasyka. „Ja tu widzę niezły…..” Czytał Jerzy Stuhr

…Siostry 😂😂

Objazd tego kawałka Kilińskiego ulicami Nawrockiego, 20 Stycznia, 3 Maja i Warszawską! Co to za szlak zwiedzania pabianic?

Świętokrzyska i Piękna mogły by pozostać jednokierunkowe już na stałe. Dobrze by było aby dołączyła do nich jeszcze ulica Targowa.

Mogli by wybudować chociaż 1 wiadukt kolejowy, żeby pół miasta nie stało w korku jak jedzie pociąg z chińskimi gadżetami. PKP robi co chce. Państwo w państwie. Dlaczego władze Pabianic nic z tym nie robią. Przez te tory nie da się normalnie funkcjonować…