Strona główna Aktualności Bajkowy mural w kolejnym przedszkolu

Bajkowy mural w kolejnym przedszkolu

1
Tym razem malowidło powstaje w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Pabianicach. Autorem jest Piotr Pawlik, który 3 miesiące temu wymalował przedszkolakom baśniową krainę w PM nr 13.

Mural w tym przypadku nie jest tworzony na ścianie budynku, ale na blasze przed ogrodzeniem oraz blasze na ogrodzeniu, przez co powstaje efekt dwuwymiaru. Praca powstaje w miejscu, gdzie najmłodsi przeżywają najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola.

– To tu organizujemy dużą część  imprez okolicznościowych, w tym także zakończenie roku – mówi Monika Witusik-Kamieniak, dyrektorka placówki. – Zależało mi, by na tym muralu znalazły się wizerunki nazw grup przedszkolaków, z którymi będą się identyfikować i tak się dzieje, bo ostatnio przyszły tu dzieci, które chciały pilnować myszek, by nie uciekły z malowidła. To już teraz bardzo pobudza ich wyobraźnię.

Autor i wykonawca projektu ocenia, że malowidło będzie skończone w tym tygodniu.

– Z pewnością na Dzień Dziecka mural będzie już gotowy – zapewnia Piotr Pawlik. – Zajmie mi to finalnie około dwóch tygodni z przerwami. To drugie przedszkole w Pabianicach, które maluję i choć realizuję masę projektów w Polsce, to widok maluchów radujących się z efektu końcowego cieszy mnie szczególnie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sponsorami malowidła są rodzice dzieci.