Strona główna Dzieje się Sport Badmintoniści rozjechali się po kraju i wrócili z kolejnymi medalami

Badmintoniści rozjechali się po kraju i wrócili z kolejnymi medalami

0
Zawodnicy Korony Pabianice wzięli udział w dwóch imprezach: w krajowym turnieju juniorów młodszych i młodzików w Solcu Kujawskim oraz w turnieju młodzika młodszego w Gdyni. W obu zajęli znakomite lokaty.

Na otwartych mistrzostwach Gdyni pabianicki klub reprezentowała trójka żaków. Anna Ciężka wraz z Wiktorem Wyką (MKB Lednik Miastko) zajęła trzecie miejsce w grze mieszanej w kategorii U13. Agnieszka Kopka okazała się za to najlepsza w grze pojedynczej kategorii U11. Najlepszy występ zanotował zaś Szymon Gwiazda, na szyi którego zawisły dwa złota. Jedno wywalczył w grze podwójnej kategorii U13, grając razem z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów). Drugie zdobył w grze pojedynczej kategorii U11.

Czwórka zawodników reprezentująca Koronę w Solcu Kujawskim

Do Solca Kujawskiego pojechało natomiast czterech badmintonistów pabianickiego klubu. Amelia Jaworska zdobyła drugie miejsce w grze podwójnej, grając z Aliną Martynenko. Aleksandra Jacoń była zaś trzecia w grze podwójnej razem z Klaudią Płusą. Klaudia dorzuciła od siebie jeszcze dwa złota (w grze pojedynczej i mieszanej z Kamilem Markusem). Jedyny w gronie zawodników Korony chłopiec Kamil Markus poszedł w ślady klubowej koleżanki i także stanął na najwyższym stopniu podium w grze pojedynczej.