Strona główna Sport Sporty walki Sebastian Szymczyk z brązem w Pucharze Polski Juniorów

Sebastian Szymczyk z brązem w Pucharze Polski Juniorów

0
Na mający miejsce w Wałbrzychu turniej pojechało czterech zawodników PTC. Niestety, faworyci zawiedli i tylko jeden z zapaśników fioletowych wrócił do domu z medalem.

W imprezie wzięło udział 143 zawodników z 32 klubów. Poza Polakami nie zabrakło także reprezentantów Czech, Niemiec czy Danii.

Kandydatami do wywalczenia miejsca na podium byli zdecydowanie Wiktor Powalski oraz Jakub Błachowicz. Młodzi zawodnicy PTC mieli już bowiem podobne sukcesy na swoich kontach. Podeszli oni jednak do tego turnieju bez energii i obaj przegrali po dwa pojedynki, nie pokazując przy tym woli walki.

Nieco lepiej poszło Jakubowi Didochowi, który w wadze 67 kilogramów zdołał pokonać dwóch rywali i ostatecznie zajął dziewiątą lokatę.

Najlepszy występ zanotował jednak Sebastian Szymczyk. Pabianiczanin rywalizujący wraz z Didochem w tej samej wadze wygrał trzy walki, co pozwoliło mu na zdobycie brązowego medalu.

Poniżej można zobaczyć jak zawodnik PTC wygrał pojedynek decydujący o zajęciu miejsca na najniższym stopniu podium.