Strona główna Styl życia Atrakcje Łodzi – dlaczego warto w niej zamieszkać?

Atrakcje Łodzi – dlaczego warto w niej zamieszkać?

1
Piotrkowska Street in Lodz, Poland

Łódź to miasto z perspektywami, które oferuje swoim mieszkańcom doskonałe warunki do życia i liczne atrakcje. Rozwinięty rynek mieszkaniowy, bogata oferta kulturalno-rozrywkowa, wspaniałe zabytki, tereny zielone i jeden z najnowocześniejszych dworców kolejowych w Europie – w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie!

Nowe Centrum Łodzi i ulica Piotrkowska 

Subiektywną listę największych atrakcji Łodzi zacznijmy od obszaru, który obecnie stanowi prawdziwą wizytówkę miasta. Mowa o Nowym Centrum Łodzi – obszarze łódzkiego Śródmieścia, który w ostatnich latach przeszedł gruntowną rewitalizację. Znajdują się tu nie tylko instytucje kultury i nowoczesne biurowce, lecz także komfortowe osiedla mieszkaniowe, które swoim wyglądem nawiązują do dawnej architektury Łodzi. Jedną z ciekawszych nowopowstałych inwestycji tego typu jest zlokalizowane przy ulicy Lindleya jedna z łódzkich inwestycji osiedle Primo (etap 4). Więcej inwestycji od dewelopera Profbud można znaleźć na stronie: https://www.profbud.info/mieszkania-lodz

Granice Nowego Centrum Łodzi wyznaczają ulice Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowska. Ta ostatnia słynie w całej Polsce jako rozrywkowe centrum miasta, stanowiące jednocześnie urbanistyczną oś aglomeracji. W okolicy pełno jest klimatycznych pubów, restauracji, kawiarni i klubów.

Zabytki w Łodzi

Każdy miłośnik historii znajdzie w Łodzi coś dla siebie spośród ponad 350 obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Najciekawsze z nich związane są z okresem XIX i pierwszej połowy XX stulecia i stanowią wyraz dawnej przemysłowej świetności miasta. Oprócz wspomnianej ulicy Piotrkowskiej z jej industrialnymi zabudowaniami warto odwiedzić również pałace łódzkich fabrykantów. Najsłynniejszym z nich jest dawna rezydencja Izraela Poznańskiego, nie bez powodu nazywana „polskim Luwrem”. Dziś znajduje się w niej Muzeum Miasta Łodzi.

Las łagiewnicki i łódzkie parki

Łódź przypadnie do gustu również miłośnikom spędzania wolnego czasu na łonie natury. W mieście znajduje się dużo atrakcyjnych parków, skwerów i innych terenów zielonych. Do najciekawszych z nich należą kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Arturówek czy parki Julianowski, Klepacza, Poniatowskiego, Źródliska i Piłsudskiego. Na osobną uwagę zasługuje znajdujący się w granicach łódzkiej aglomeracji Las Łagiewnicki. Jest on jednym z największych parków leśnych nie tylko w Polsce, ale również całej Europie. Położony wśród wyżyn dorzecza Bzury, stanowi wspaniałą atrakcję o każdej porze roku.

Łódź Fabryczna

Ze względu na rozwiniętą infrastrukturę i położenie w samym centrum kraju, Łódź jest doskonale skomunikowana z największymi polskimi miastami. Dotyczy to zarówno komunikacji samochodowej, jak i kolejowej. Nawet jeśli na co dzień nie poruszamy się pociągiem, warto odwiedzić imponujący swym rozmiarem dworzec Łódź Fabryczna. Dzięki przebytej w ostatnich latach gruntownej modernizacji centralny dworzec Łodzi stanowi obecnie prawdziwą perłę architektury kolejowej w Europie. Łączy w sobie szacunek do tradycyjnego łódzkiego budownictwa z zapewnieniem komfortu dla podróżnych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

piękne dziurawe drogi <3