Strona główna Aktualności Biznes AliExpress otworzył w Konstantynowie Łódzkim swoje centrum

AliExpress otworzył w Konstantynowie Łódzkim swoje centrum

24
Do Polski, ale też do sąsiednich krajów będą trafiały z Konstantynowa Łódzkiego przesyłki AliExpress.

Właśnie w tym mieście, przy ul. Niesięcin, zostało bowiem otwarte centrum logistyczne.

Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, to największy taki hub w Europie Środkowo – Wschodniej. Jego budowa, zrealizowana przez firmę Panattoni, rozpoczęła się w trzecim kwartale ubiegłego roku i właśnie dobiegła końca.

Magazyn ma 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Stąd przesyłki będą kierowane do polskich klientów, ale też do odbiorców ze Słowacji, Czech, Niemiec i Austrii.

AliExpress chciałby ruszyć z dostawami z nowego centrum w Konstantynowie Łódzkim przed 11 listopada, kiedy w serwisie organizowany jest Dzień Singla, czyli bardzo dużych promocji. Ceny podczas wyprzedaży mogą wtedy spaść nawet o 80 procent.

Finansowe korzyści z inwestycji z pewnością będzie czerpał Konstantynów Łódzki.

– Do tej pory mieliśmy już wpływy z podatku gruntowego, teraz zwiększą się one o podatek od budowli – mówi burmistrz Robert Jakubowski. – Z punktu widzenia interesów miasta to ważne przedsięwzięcie. Cieszy również fakt, że nasze miasto jest atrakcyjnym terenem dla inwestorów.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a MY będziemy mieli tramwaj!

Panie Prezydencie Pabianic Grzegorz Mackiewicz, gdzie są obiecywane magazyny na Lutomierskiej, tak hucznie podpisywane porozumienie z firmą Panattoni podczas sesji Rady Miejskiej. Do kasy miasta dzięki temu inwestorowi miało rocznie wpływać 2,5 – 3 mln złotych.

Dla przypomnienia:
https://epainfo.pl/europejski-potentat-wchodzi-do-pabianic/

Czyżby kolejna podwyżka podwyżka podatków odstraszyła inwestora od Pabianic?

Wszystkie gminy wokół naszego miasta się rozwiją, zdobywają nowych inwestorów a My się cieszymy, bo Adamed i Aflofarm postawił nowe hale magazynowe.

Lepiej niech zmniejszą podatek dla małych Polskich firmy (to one płaca w Polsce większość podatków), a nie zagraniczne molochy z „gów..no” pracą i unikanie opodatkowania!

Co nam po inwestycjach Amazon Aliexpress jak nikt tam nie chce pracować w kołchozach za głodowe stawki

Ukraińcy chcą

A prezydent i rada miasta dalej nie ściągają inwestorów, a tych już co są chcą wyciąć. Brawo.

Których inwestorów chcą wyciąć ? Chyba nie mówisz o drobnych płaczkach z Zamkowej

O nich też. Może są i drobni, ale to oni płacą podatki do miasta. Chodzi też o najemcę parkowej, najemcę basenu ptc i innych poszkodowanych przez tych baranów.

To jest to centrum Panattoni, które miało być na Lutomierskiej za zajezdnią?

Wszystko bardzo fajnie, ale brakuje mi jednej rzeczy w tym artykule.
Proszę tego że aliekspres będzie w kanzasie dla mnie istotniejsze jest pojawienie się nowych miejsc pracy w naszym regionie.
Tylko brak informacji ilu ? To prawdopodobnie będzie całe zaplecze ludzi. Dacie radę poszerzyć ten artykuł?

Miejsc pracy jest dostatecznie dużo, niestety w takich molochach za gów…no płacę 🙁

I będzie jak w takim Konstantynowie, Strykowie czy Głuchowie, gdzie pracowników dowożą aż z Sieradza, Kutna czy Tomaszowa Mazowieckiego.

Ludzie nie chcą pracować w takich miejscach. Jedyna korzyść, podatki.

Pracowników dowożą bo jest brak rąk do pracy.

Na paliwo wydaje miesięcznie 700 zł chciał bym żeby ktoś dowoził mnie do pracy 🙂

Do amazona dowożą. Przenieś się. Ja wydaję 500, ale wolę samemu jeździć.

Amazon tylko umowa przez agencję z tego co wiem?
Są lepsi pracodawcy w Łodzi jak się poszuka.

Pracowałem w Głuchowie i to duży plus że dowożą. Dzięki temu zaoszczędziłem na paliwie. Wiele ludzi patrzy na to czy jest transport.

Jak ja lubię takie ujadanie. Ale oczywiście, jakby to u nas powstała jakaś firma, byłoby: Ciężarówki rozjadą drogi! Zagraniczny kapitał! Kołchoz! Obóz pracy za minimalną! Tam tylko Ukraińcy pracują! Normalnej roboty nie ma! Wybaczcie, ale to nie Prezydent, Rada Miejska czy Czarodziejka Gorzałka wybierają miejsce, gdzie chcą inwestować. Owszem, Rada Miejska może stworzyć ku temu dobre warunki, ale wtedy byście ujadali, że chodniki są krzywe, a tramwaj zlikwidowali. OK, wyobrażamy sobie, że mamy w mieście 20 firm pokroju Amazon. Kto tam pracuje? Cieszyli byście się, że mamy robotę pod nosem? No raczej nie, bo wiadomo jak wygląda rynek pracy. Owszem,… Czytaj więcej »

Głos rozsądku.

Za to widać, że nasza rada nie ma pomysłów i wyobraźni. Najpierw trzeba właśnie zrobić dogodne warunki dla inwestorów. Wtedy sami się znajdą. Brak umiejętności pokazali przy budowie miejskiego szaletu. To jest wstyd dla naszego miasta, że sprawa się tak długo ciągnie. A gwoździem do trumny jest remont Zamkowej.

Czyli co, nie ściągamy inwestorów bo ich inwestycje będą niszczyć naszą infrastrukturę komunikacyjną (której nie ma), czyli lepiej nic nie robić tylko siedzieć sobie na zydelku i patrzeć jak się wszystko pięknie wali, a zapomniałem zawsze można dowalić podatkami tym, którzy jeszcze tu są.

Pewnie prezydent z ramienia PIS walczyłyby jak lew o inwestorów w mieście
Wszystkie możliwe tereny do inwestycji leżą poza granicami miasta co za tym idzie albo podlegają gminie albo pod powiat no chyba że macie chęć na molocha w centrum miasta i tira za tirem

Jeden z PIS-u miał szansę i jakoś nie wyszło. Nie interesują mnie wynurzenia co by było gdyby był z PIS-u, PSL-u czy z Marsa, istotne jest to co teraz się dzieje i z tego rozliczamy tego kto trzyma ster.

Słusznie trzeba przestać z głupimi komentarzami, trzeba pilnować tych, którzy mają władzę. Muszą wiedzieć, że są tu dla nas, a przynależność polityczna nie powinna nam w tym przeszkadzać.