Strona główna Sport Piłka nożna Wygrana na koniec sezonu, PTC na podium (ZDJĘCIA)

Wygrana na koniec sezonu, PTC na podium (ZDJĘCIA)

4

Pabianiczanie po wyrównanym meczu pokonali Orła i zakończyli zmagania z 55. punktami na koncie, co dało im trzecie miejsce w lidze. To najlepszy wynik od sezonu 2009/2010, kiedy zajęli drugie miejsce.

PTC Pabianice – Orzeł Parzęczew 1:0 (1:0)

Obie strony chciały zakończyć rundę zwycięstwem. PTC mimo problemów kadrowych od początku przeważało. Opłaciło się to w 12. minucie kiedy Daniel Dudziński otrzymał dalekie podanie od Mateusza Klinga. Dudziński grający w tym meczu na napastniku zostawił obrońcę za plecami i uderzył nie do obrony. Po golu obie strony zwolniły tempo. Inicjatywa nadal była po stronie fioletowych, ale nie potrafili jej przekuć na sytuacje bramkowe. W 23. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał zawodnik Parzęczewa, ale Wilczyński był na posterunku. W samej końcówce Mateusz Kling świetnie uderzał zza pola karnego, ale piłka po jego strzale poleciała tuż nad poprzeczką. Do przerwy mieliśmy zatem 1:0.

Na początku drugiej połowy od razu zagotowało się pod bramką gości. Gręda dobrze naciskał bramkarza i zdołał wyłuskać od niego piłkę. Ta nieszczęśliwie odskoczyła i biegnący do niej Stuchała nie zdążył jej wbić do pustej bramki. Niestety, później do sytuacji zaczął dochodzić Orzeł. Po jednym z dośrodkowań Bartosz Znojek w ostatniej wybił piłkę kierowaną do napastnika Parzęczewa. W 61. minucie szansę na podwyższenie miał Mateusz Kling. Był sam na sam z bramkarzem, ale postanowił kiwać i stracił futbolówkę. Po chwili okazję miał także Dudziński, lecz uderzył zbyt lekko. W 71. minucie mogło być po jeden, ale na linii bramkowej świetnie spisał się Wilczyński zachowując czyste konto. W ostatnich minutach nadal było jednak nerwowo. Goście bili rzuty rożne, po których gotowało się w naszym polu karnym. W ostatniej sytuacji meczu piłka była blisko przekroczenia linii bramkowej, ale szczęście uśmiechnęło się do pabianiczan i 16. zwycięstwo w lidze stało się faktem.

Skład: Wilczyński, Stuchała, Ziółkowski, Sikorski, Pintera, Bielak, Kaźmierczak, Drewniak (42. B. Znojek), Gręda (79. Mikołajczyk), Kling ( 71. Przybysz), Dudzińśki.

Bramka: 12. minuta Daniel Dudziński (1:0).

Mistrzem ligi został Boruta Zgierz z 74. punktami na koncie, a drugie miejsce zajęła Stal Głowno z 64. oczkami. Pabianicki Włókniarz sezon zakończył na 8. miejscu z dorobkiem 45. punktów.