Strona główna Aktualności Z miasta 51 interwencji. Chodzi o oznaczenie posesji

51 interwencji. Chodzi o oznaczenie posesji

10
Od 31 stycznia tego roku strażnicy miejscy prowadzili w swoich rejonach akcję pod hasłem „Twój numer może ratować życie”, dotyczącą właściwego oznakowania posesji.

O tym, że jest to realny problem, z pewnością bardzo dużo mogą opowiedzieć służby jak policja czy pogotowie ratunkowe. Błądzenie po osiedlu, gdzie na domach brakuje tabliczek z numerami, zwłaszcza w momencie, gdy trzeba ratować komuś życie, jest wyjątkowo frustrujące, dlatego Straż Miejska w Pabianicach postanowiła działać i sprawdzić posesje na terenie miasta.

– Przeprowadziliśmy intensywne czynności kontrolne mające na celu weryfikację i nakazanie umieszczenia przez właścicieli, administratorów, dozorców i innych użytkowników nieruchomości tabliczki z numerem porządkowym posesji – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Najważniejsze braki są już pouzupełniane, ale akcji nie kończymy i będziemy monitorować posesje w tym zakresie.

Łącznie strażnicy przeprowadzili 51 interwencji. Wszystkie braki zostały już uzupełnione i wszystkie czynności zakończono pouczeniami.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Potwierdzam sąsiedzi na Piotra Skargi od razy pomontowali oznaczenia posesji.
Od razu łatwiej trafić karetce lub innym służbom mundurowym.
Tylko jest nadal multum nieoznaczonych posesji!!!

Aktualizujcie mapy GPS. Służby ratunkowe i policja powinni mieć najdokładniejsze.

Myślisz ,że ktoś aktualizuje te mapy ?

Brak numeracji na budynkach to nie tylko problem prywatnych budynków ale i bloków PSM. Jeśli już są to bardzo ukryte. A może SM pomoże zlikwidować bramki wjazdowe na osiedla zamykane na kłódki montowane przez PSM. Widziałem jak ratownicy gonili kawał drogi bo wjazd zamknięty.

Marnowanie publicznych pieniędzy przez brak nadzoru nad remontami. Kamienice czy bloki są termomodernizowane, osiedla szczelnie wypełnione samochodami, a numeru albo nie ma, albo jest przy wejściu do klatki.

P. ,, komendancie ” Makrocki czy wreszcie weźmiesz się za swych niezbyt inteligentnych pomocników, a szczególnie za tych odbierających telefony od mieszkańców którzy płacą podatki z których JESZCZE istniejecie . Otóż dzwoniłem już trzykrotnie ( 15,22,29. 03.ok.godz.14 ) w sprawie myjni samochodowej na rogu Myśliwskiej i 20_stycznia, a dokładnie o zanieczyszczeniach środowiska jakie ona czyni.Opisałem to już szczegółowo w komentarzu do materiału Epainfo o pozyskaniu nowego pracownika.I na koniec najlepsze. Otóż ,, strażnik ” odbierający telefon 22 i 29. 03.( można sprawdzić na nagraniu ), po powiadomieniu że myjnia pozbywa się zanieczyszczeń chemicznych powstałych po myciu aut bezpośredni przez podwórko… Czytaj więcej »

Szanowny Panie „siwy” kultura osobista (której jak widać Panu brakuje) nakazuje aby nie obrażać innych…szczególnie jeśli nie posiada się wiedzy i delikatnie mówiąc mija się Pan z prawdą w opisywanym przypadku myjki. Przyjmuję we wtorki ..zapraszam, proszę się telefonicznie umówić to wszystko wyjaśnimy. Straż Miejska nie potrzebuje żadnej reklamy..po prostu solidnie dla miasta i jego mieszkańców wykonujemy swoją pracę ponieważ do tego jesteśmy powołani i działamy zgodnie z obowiązującym ..pozdrawiam i miłego dnia….mimo wszystko ..Tomasz Makrocki

Miałem nie odpisywać gdyż ta odpowiedź jest taka licha, płytka, i nic nie wnosząca że po prostu szkoda czasu. Mam nadzieję że to nie jest żart primaaprilisowy lub ktoś się pod Pana podszywa albo ma Pan dziś słabszy dzień. 1. Jeśli chodzi o obrażenie to jeśli wg.Pana nazywanie rzeczy po imieniu nie jest prawdą to jest coś nie tak. 2. Jeśli pracownik SM mówi że myjnia na ul. 20-stycznia to ,, działka” starostwa choć ewidentnie leży w granicach miasta i to SM powinna się tym zajmować ,to jak nazwać jego kompetencje skoro miasto kończy się dopiero w okolicach początku Lasku… Czytaj więcej »

Miałeś rację w jednym. Mogłeś nie odpisywać. 😁😁😁😁😁

OMG 👍