Strona główna Aktualności Z miasta Po tysiąc złotych dla zdolnych uczniów. Radni sypnęli groszem…

Po tysiąc złotych dla zdolnych uczniów. Radni sypnęli groszem…

7
Radni z Koalicyjnego Klubu Radnych oraz prezydent wraz z zastępcami zrzucili się na nagrody dla najzdolniejszych uczniów. To powrót do tematu dotyczącego rezygnacji diet przez radnych miejskich.

Temat opisywaliśmy wielokrotnie. Podczas pierwszego lockdownu w marcu nasi przedstawiciele w radzie miejskiej praktycznie nie pracowali, a pobierali pełne diety. Części z nich mieli się zrzec, ale ostatecznie zapadł decyzja, że będą przekazywać pieniądze na szczytne cele.

Radni KKR postanowili ufundować stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Wpłynęło 21 wniosków, 2 zostały odrzucone, a komisja wybrał 8 stypendystów, którzy otrzymają jednorazowo po 1000 zł netto. Radni i prezydent z zastępcami zrzucili się po 500 złotych. Od wybuchu epidemii na konto każdego z szeregowych radnych wpłynęło 6600 złotych (marzec-wrzesień). Jeszcze więcej otrzymali radni funkcyjni.

W gronie nagrodzonych uczniów znaleźli się:

Kamil Markus – reprezentant Polski w badmintonie – kategoria młodzik; medalista Mistrzostw Polski w tej kategorii;

Klaudia Płusa – laureatka w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów w badmintonie;

Nataniel Kosecki – laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w tańcu towarzyskim; III miejsce w Grand Prix Polski PTT; laureat konkursów plastycznych
i teatralnych;

Liwia Kozuń – laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów w tańcu towarzyskim; III miejsce w Grand Prix Polski PTT;

Franciszek Krempiński – mistrz Polski do lat 14 w biegach na orientacje (bieg sprinterski, klasyczny i sztafetowy);

Oskar Wesołowski – I miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu sztafetowym;
III miejsce na dystansie klasycznym w biegach na orientacje;

Kinga Mikulska – mistrzyni województwa w tenisie stołowym;

Karol Woźniak – laureat ogólnopolskich konkursów chemicznych i matematycznych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeśli chodzi o konkurencję dla najzdolniejszych uczniów to ja widzę jednego – laureata konkursów chemicznych i matematycznych- gratuluję. Drugi niech będzie – laureat konkursów teatralnych i plastycznych, przy okazji konkursów w tańcu towarzyskim.
Reszta to po prostu sportowcy. Nijak się to ma do „najzdolniejszych uczniów”

Sportowcy też ciężko pracują na swoje sukcesy. Wiele godzin na treningach i mnóstwo wylanego potu. A konkurencja w Polsce wśród młodzieży jest ogromna. Więc zdobyć podium, czy medal to duże osiągnięcie i to w tak młodym wieku.

Broń Boże żebym miał coś przeciwko. Moje dzieci też trenują ciężko i wiem ile to wyrzeczeń nie tylko dla nich, ale i dla rodziców. Chodzi jedynie o to, że nagrody są podobno dla najzdolniejszych uczniów a nie dla najlepszych sportowców.

To było bo przewidzenia, dali po 500 zł dorzucili trochę plastikowych korków i po sprawie 😀 😀 A kaska na koncie za nicnierobienie została

czyli reasumując radni POKO to raczej wyszli na sknerusów 🙂 Zarobili tylko w tym roku po kilka grubych tysięcy. Funkcyjni po około 8 tyś a dla uczniów po 500 🙂

A po ile dali radni opozycji?

A to co koszykarzy już zdolnych nie mamy? Skandal. Pewnie znajomki dostali stypendia i tyle. Kto słyszał o tańcu towarzyskim w Pabianicach? A szachistów nie było?