Strona główna Aktualności Z miasta 2,5 mln złotych na Lewityn. Udało się

2,5 mln złotych na Lewityn. Udało się

14

To już pewne: na Lewitynie powstanie wodny plac zabaw oraz pumptrack – tor rowerowy do jazdy wyczynowej. Pabianice dostały bowiem ponad 2,5 mln zł dofinansowania na ich budowę. Z obydwu atrakcji będziemy mogli jednak skorzystać nie wcześniej niż latem 2019 roku. 

Pieniądze, o które starał się dla MOSiR-u Zakład Wodociągów i Kanalizacji pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

– Projekt był dobrze przygotowany i zdobył je jako jeden z 34, które dzisiaj wyłoniliśmy. Za kilka dni będziemy podpisywać umowę – mówił na konferencji prasowej marszałek Witold Stępień.

„Turystyczne zagospodarowanie terenów rekreacyjnych Lewityn”, bo tak brzmi pełna  nazwa projektu, obejmie m.in. budowę wodnego placu zabaw dla dzieci wraz z tarasami widokowymi. Powstanie on w miejscu, gdzie teraz jest przewidziana do wyburzenia restauracja Turkus.

Na ostatniej sesji rady miejskiej zostały zabezpieczone pieniądze na projekt mającego tam powstać obiektu.

– W tym miesiącu zdążymy przygotować się do przetargu na projektanta, a na początku roku ogłosimy ten przetarg – zapewnia Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic. – Chcielibyśmy, by rozpoczęcie prac budowlanych nastąpiło jesienią.

Wcześniej na Lewitynie pojawią się nowe, oświetlone ścieżki pieszo- rowerowe, a oprócz nich tzw. mała architektura – ławki, stoliki, stojaki na rowery. Będzie również zainstalowany monitoring. Budowa pumptracka jest zaplanowana na 2019 rok.

Wartość całego projektu to 4 mln 218 tys. zł. Kwota środków unijnych wynosi 2 mln 555 tys. zł, a wkład własny- 1 mln 663 tys.zł.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A co z obiecywaną od kilkunastu lat szkutnią? 😉

Biorą, co dają a nie, co chcą !

Czy ten cyrk nie będzie miał końca ? Mackiewicz już nikt nie wierzy w te pieniądze 🙂

To nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy ! A ty na pewno obryty w szczegóły na full !

Ostatnie podrygi POlszewików … Pinokio już widzi, że czas się kończy … To jeszcze opowiada kolejne bajki … tylko, że ludzie już w to nie uwierzą … 🙁

Macek kreował się na samorządowca … widać, że to zwykły partyjniak PO +N. … obiecać 1000 razy i nie spełnić nic … Ale ludzie już nie uwierzą … 🙁

partyjniak bo…? Bo kasa znowu do miasta przychodzi? Czy dlatego że akurat marszałek jest z PO a to województwa rozdają pieniądze na projekty?

Widzę, że machina PiS, polegająca na wyśmiewaniu sukcesów „wrogów” działa w najlepsze.
Postarajcie się jednak, bo widać jak cholera, że wszystko pisze jedna i ta sama osoba. „Edyta”, „Helena”, „Ola”, „Ziemniak”, „Asia”… i tysiąc innych nicków. Tylko styl pisma ten sam. Żenada. Tylko się ośmieszasz, hejterze. I być może przy tym ośmieszasz także resztę Twojego ugrupowania, a nie wszyscy są tam „źli” i tacy jak Ty, wierz mi.
Wesołych Świąt.

Zabawne, że wrzeszczący o brataniu się z POwcami nie zauważają, że z każdą taką inwestycją zyskuje tylko miasto. No i nie wiem czemu traktujecie partyjniaków z PO jak jakichś magików z wielkim portfelem skoro ich nieudolne działania związane z basenem okazały się wielką porażką (i całe szczęście nawiasem mówiąc).

Jest kasa? Jest. To jakie ma znaczenie od kogo ją pozyskano? A rąkowski mógłby zacząć zbijać kapitał polityczny na swojej(!) pracy jako radny (której nie widać) a nie pracy zakładu w którym pracuje. Żałosne. Niedługo będzie oczekiwał podziękowań za to że mamy wodę w kranach.

kolejny projekt robiony rekami zwiku… wyglada jak nieudolnosc prezia – jego ludzie z UM od inwestycji nie potrafia takiej kasy sciagac to musi sie widac podpierac cudzymi

A kiedy i ile przeznaczycie środków pieniężnych na ulice na Zatorzu. Zapraszam np na Morwową.

Zatorze, to tragedia, ale jesteś następnym meteorem nie w temacie artykułu ” Lewityn ” !
Masz radnych na rejonie, zgłoś zapytanie. Na pewno nie wiedzą. Zobowiąż do odpowiedzi. Następna sprawa, to petycja do Rady Miasta ! A dalej, to już poseł, senator…

Nic nie robą w mieście- źle, zaczynają coś robić- też źle. Nie rozumiem was ludzie o co wam chodzi ?

Tc
Masz rację ! Jednego człowieka nie można zrozumieć, a co dopiero, ludzi !
Ale powinieneś wiedzieć, że nastąpił kaczy podział narodu i wszelkie herezje na wszelkie tematy z opluwaniem i szarganiem ludzi bez powodu, bez uzasadnienia, to pisowska normalność !
Poczytaj pisowskich kaczych trolli w rożnych tematach, to potworna swołocz bez merytoryki, bez argumentów, byle chlapać sloganami i z inwektywami bez względu na człowieka, bez względu na temat.
O tempora, o mores !