Strona główna Dzieje się Sport 210 kg przed obiadem i po obiedzie

210 kg przed obiadem i po obiedzie

0

Hovhannes Yazichyan, mistrz świata w wyciskaniu sztangi leżąc wziął udział w Pucharze Europy i Nocy Tytanów. I to jednego dnia.

Ormianin mieszkający od 14 lat w Pabianicach wystartował w zawodach o Pucharu Europy. Najsilniejszych zawodników Starego Kontynentu można było podziwiać w hali Pałacu Młodzieży przy ulicy Wyszyńskiego w Łodzi. W kategorii wagowej do 100 kg wynikiem 210 kg Hovhannes Yazichyan zajął 1. miejsce ustanawiając rekord Europy Masters (poprzedni rekord wynosił 207 kg i należał również do niego).

W kategorii open wynik 210 kg dał pabianiczaninowi 3. miejsce. W zawodach wzięło udział około 100 zawodników we wszystkich kategoriach wagowych. – Jestem bardzo zadowolony,  że udało mi się utrzymać wysoką formę do końca roku i zakończyć sezon ze złotym medalem i rekordem Europy – mówi mistrz świata.

Tego samego dnia nasz siłacz wystąpił w evencie o nazwie Noc Tytanów. Na pomoście spotkali się mistrzowie świata i europy, najsilniejsi w swoich kategoriach wagowych i wiekowych w tym sezonie startowym. Tylko nieliczni (30 zawodników) dostali pozwolenie startu na Nocy Tytanów (ustanowiono minimum startowe).

–  W swojej kategorii wiekowej Open z wynikiem  210 kg zająłem 3. miejsce – relacjonuje Hovhannes Yazichyan. – To był pracowity i trudny dzień. Po zawodach Pucharu Europy miałem tylko 3 godziny na regenerację i pozbieranie sił do kolejnego startu. Jestem zadowolony ponieważ udało mi się drugi raz w ciągu jednego dnia wycisnąć ciężar ważący 210 kg. Stanąłem na podium wśród startujących Tytanów, to dobry wynik – dodaje.

REKLAMA