Strona główna Aktualności Z miasta 21 propozycji w budżecie obywatelskim. Czego oczekują pabianiczanie?

21 propozycji w budżecie obywatelskim. Czego oczekują pabianiczanie?

13
Prawie 3,8 miliona złotych wynosi łączna kwota projektów, jakie zgłoszono w piątej edycji budżetu obywatelskiego. Magistrat przeznaczył jednak na niego milion, zostaną więc zrealizowane tylko niektóre. Ich wybór należy do pabianiczan. 

Propozycje można było składać do wczoraj (urzędnicy dali na to prawie miesiąc). Wszystkich jest 21. Tylko jeden wniosek wpłynął drogą elektroniczną, pozostałe – w formie papierowej. Trzy razy powtórzył się pomysł oświetlenia w parku Wolności.

Teraz projektom przyjrzą się urzędnicy.

– Analiza potrwa do 12 września. Po tym czasie będzie czas na odwołania wnioskodawców, których projekty, z powodu niespełnienia warunków określonych w regulaminie, nie zostaną dopuszczone do głosowania – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

Poniżej wykaz zgłoszonych propozycji:

1. Dron – strażnik czystego powietrza (zakup drona)
2. Statek MS Mikołaj Kopernik – budujemy plac zabaw (ogólnodostępny plac zabaw na terenie SP 3)
3. Ogólnodostępny plac zabaw na terenie SP 17 w Pabianicach
4. Budowa oświetlenia głównych alejek asfaltowych w parku Wolności
5. Postaw na książkę (zakup książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej)
6. Bezpieczny strażak – zakup ubrań specjalnych dla OSP Pabianice
7. Modernizacja sufitu sali gimnastycznej przy ul. Gdańskiej 7
8. Infrastruktura boiska na obiekcie MOSiR (m.in. wymiana lamp, zakup i montaż trybuny, bramek przenośnych i ławek rezerwowych na obiekcie przy ul. Grota Roweckiego 3)
9. „Dziecięca remiza” – aktywny plac zabaw ze strażackimi motywami (teren zielony przy ul. Polnej 53/55 – Jutrzkowice)
10. Pabianicki mural (mural – pocztówka na ścianie pomiędzy SDH-em i Urzędem Miejskim)
11. Budowa zatoczek i wiat przystankowych na ul. Partyzanckiej (w okolicach ul. Widzewskiej)
12. Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2
13. Poprawa infrastruktury, warunków organizacji imprez w hali MOSiR (m.in wymiana okien i drzwi, zakup gablot na sportowe pamiątki, wyposażenie łazienki)
14.Boisko do piłki plażowej (beach soccera) wraz z bazą sprzętową (na terenie obiektu PTC przy ul. Sempołowskiej 6)
15.Oświetlenie Parku Wolności – oświetlenie głównej alei parkowej
16. Rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Konopnickiej 39 (m.in. stworzenie siłowni, wiaty z grillem, alejek, miejsc parkingowych, nasadzeń i oświetlenia)
17.Pływająca fontanna na Lewitynie
18. Oświetlenie w Parku Wolności
19. Kino letnie na Lewitynie
20. Wielkie litery do zdjęć i kamery – mega napis PABIANICE
21. Mini dirt park w parku Wolności – tor rowerowy (wykonanie nasypów ziemnych o zróżnicowanej wielkości w części niecki stawu znajdującego się za wieżowcami przy ul. Łaskiej 96)

Głosowanie rozpocznie się 1 października i potrwa dwa tygodnie.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

95% tych propozycji to rola miasta, a nie mieszkańców! Mam wrażenie, że prezydent rękami „obywateli” chce wykonać to co powinno należeć do urzędu! Znowu sponsorowanie klubów czy MOSiR-u! Ale ściema czyli… bez zmian

Zgadzam się, że znów dochodzi do sponsorowania klubów, MOSiRu. Każdy doskonale wie, że nikt nie ma szans konkurować w głosowaniu z klubami oraz ze szkołami.

Która to propozycja zgłoszona przez ciebie? Ano tak…zapomniałem, że niektórym łatwo przychodzi hejtowanie zza komputera, a sami palcem nie ruszą. Rusz dupsko i wymyśl coś a nie teraz komentujesz.
Taki piesek który ujada zza bramy bo czuje się kimś

Dokładnie. Mają ludzi za idiotów. Większość pomysłów to psi obowiązek samorządów. Remont Mosir-u? Ludzie powinni chcieć nowy basen, a nie remontować trybuny. To miasto ma obowiązek dbać o nie.

Annake a Ty założyłaś jakąś kreatywna propozycje?
Bo krytykować jest komu ale wziąć się do roboty i samemu złożyć jakiś ciekawy pomysł to już nie ma komu…

Normalnie to samo miałam na myśli. Szczytem jest, ze strażacy nie mogą z bieżącego dotowania działaności kupić nowych strojów do akcji. To jest CHORY KRAJ.

I znowu pewniak, który przejdzie czyli mural…. Nawet jakby nikt na to nie zagłosował to wcisną aby wykorzystać w pełni budżet… Ogólnie jak już chcecie taki mural robić za pieniądze publiczne to zróbcie chociaż na to przetarg aby inni artyści również mogli mieć swoją szanse zaistnieć.

Dokładnie tak. Ptaszek nie ma skila, ta sama stylówa o ile ptaki jakoś mu wychodzą tak charactery w ogóle. Z chęcią bym pooglądał na tych smutnych ścianach murale na poziomie tych z Łodzi. Dokładnie tak jak piszesz, na murale powinny być „przetargi” bo jak mam znowu oglądać te wtórne wypociny to zieeeew…

Zanim zlecą komuś wykonanie jakiegokolwiek muralu, powinni wybrać się na wycieczkę w kilka miejsc, w których wykonują prawdziwe murale. Wówczas zapewne na stałe zmienią wykonawcę.

Reaktywacja basenu na ptc

Dokładnie to samo chciałam napisać, co Annake. Większość to zadania własne miasta, gminy lub powiatu. Mam wrażenie, że rodzina 'urzędników’ dokonała zgłoszeń. A już w ogóle kpiną są punkty 4, 15 i 18 – mówiące o tym samym, oświetleniu parku Wolności. Wniosek skądinąd słuszny, powinien być raz.

No bo wtedy nie muszą już na takie rzeczy z budżetu wykładać, tylko nam powiedzą, że „ludzie” chcieli. Dwie pieczenie za jednym razem: zrobione to co powinno zrobić miasto w ramach „budżetu obywatelskiego”. Dlatego przechodzą te wszystkie kluby, MOSiR-y, murale (farby nie trzeba kupować, sprayowiec zrobi za nich robotę przy elewacji). Masakra

Gdzie można zagłosować na projekt?