Strona główna Sport Sporty walki 17 medali Azjatów na MP

17 medali Azjatów na MP

0

Tradycyjnie już „worek” medali z zawodów przywieźli taekwondziści klubu Azja.

Pabianiczanie walczyli na XXI Mistrzostwach Polski Taekwondo PUT w Częstochowie. Wśród dzieci łupem padło 9 medali. Aż 3 krążki zdobyła Jessica Żabolicka (złoto w układach tradycyjnych, srebro w układach otwartych i szybkościówkach), a dwa Julia Śmiałkowska (brąz w układach tradycyjnych i softach). Ponadto medale zdobywali: Kasper Śmiałkowski (złoto w układach tradycyjnych), Ignacy Górak (srebro w softach), Weronika Bonczał (złoto w softach) i Mieszko Tyluś (brąz w softach).

Wśród młodzików złoto w układach tradycyjnych zdobyła Zuzanna Śmiałkowska, a brąz w semi Oskar Gaca. W kadetach srebro w light wywalczył Patryk Jagodziński. Najstarsi czyli juniorzy i seniorzy zdobyli łącznie 5 medali. Wśród juniorów: Filip Mazurek (srebro w układach tradycyjnych) i Adam Tyran (złoto w układach tradycyjnych oraz brąz w semi). Seniorzy to złoto trenera Grzegorza Sokołowskiego w układach tradycyjnych oraz srebro Aleksandra Muszyńskiego w tej samej kategorii.

Ponadto poza rankingiem zostały rozegrane układy drużynowe oraz trenerskie. W drużynówkach trójka naszych zawodników: Adam Tyran, Olek Muszyński i Grzegorz Sokołowski wraz z przyjacielem z Warszawy Markiem Czapką zdobyli srebro, a w układach trenerskich Grzegorz Sokołowski zdobył złoto.

Foto: Pabianicki Klub Sztuk Walki AZJA.

REKLAMA